Egészséghét a Petőfiben

•  Fotó: Kristó Róbert

Fotó: Kristó Róbert

Többek között a helyes fogmosási technikával, elsősegélynyújtással, bőr- és hajápolási tippekkel ismerkedhetnek a héten a csíkszeredai Petőfi Sándor Általános Iskola diákjai, akik számára Egészséghetet szerveztek az iskolában.

R. Kiss Edit

2011. április 12., 15:032011. április 12., 15:03

2011. április 12., 19:382011. április 12., 19:38

Figyelemfelkeltő, ismeretterjesztő céllal szervezeték meg az Egészséghetet a Petőfi Sándor Általános Iskolában – mondta el dr. Gáll Anna gyermekgyógyász főorvos, iskolaorvos. Ismertette, hétfőn fogorvos mutatta be a gyerekeknek a helyes fogmosási technikát egy, a Colgate cégtől kapott szemléltető eszközön, a diákok pedig egy-egy csomagocskát is kaptak a cégtől fogkrémmel és fogkefével. Az iskolaorvos szerint a második és harmadik osztályban a helyes fogmosási mód bemutatásának már van hatása, kedden reggel a gyerekek többsége azt mondta, hogy a tanult módon mosott fogat.

Kedden a drogfogyasztás megelőzése érdekében tartott előadást nyolcadikosoknak a helyi drogmegelőzési központ illetékese, szerdán pedig mentős szakember tanít elsősegélynyújtást 4., 6. és 7. osztályos diákoknak. Csütörtökre kozmetikust hívtak meg, aki hatodikos diákoknak beszél a pubertáskori bőrápolásról, pénteken pedig a mozgásnak az egészség megőrzésében játszott fontosságát fogják hangsúlyozni a testnevelőtanárok az aznapi órákon.

Dr. Gáll Anna elmondta, az Egészséghetet a múlt heti Egészség Világnapjához kapcsolódóan, valamint könnyedebb programként a húsvéti vakációhoz időzítve is szervezték, hisz ilyenkor már mindenki fáradt kicsit.

Az iskolában egyébként rendszeres az egészségnevelési tevékenység, amint dr. Gáll Anna és Bálint Gyöngyike asszisztens tájékoztatott, az osztályfőnöki órák keretében rendszeresen zajlanak beszélgetések a diákokkal többek között a szexualitás témakörében, a dohányzás és az alkohol káros hatásairól vagy akár a menstruációval kapcsolatban. A diákok akár névtelenül is feltehetik kérdéseiket, és a beszélgetések végén fel is szokták mérni, hogy mit értettek meg az elmondottakról, és hogy van-e még kérdésük – mondta el az iskolaorvos és asszisztense. Elmesélték, bizalmi a kapcsolatuk a diákokkal, sokszor nemcsak betegség miatt, hanem egyéb kérdésekkel is megkeresik őket, és van olyan gyerek, aki egy kis gondoskodásért, ölelésért is benéz.

Dr. Gáll Anna elmondta, a tanárok, tanítók partnerségével a folyamatos egészségnevelési tevékenység nemcsak a Petőfi Sándor, hanem a hozzájuk tartozó két másik iskolában, a József Attila, illetve a Liviu Rebreanu általános iskolákban is zajlik, és az Egészséghét rendezvénysorozatát ezen két másik csíkszeredai tanintézményben is meg szeretnék szervezni.

szóljon hozzá! Hozzászólások

A rovat további cikkei

2026. június 06., szombat

Óvni azt, ami a bölcsőtől a koporsóig része az életünknek – videó

Az erdő az élet egyik legfontosabb egyensúlyteremtő erejeként tisztítja a levegőt, otthont ad számtalan élőlénynek, védi a talajt, és csendben gondoskodik arról, hogy a természet körforgása fennmaradjon.

Óvni azt, ami a bölcsőtől a koporsóig része az életünknek – videó
Hirdetés
2026. június 05., péntek

Nemsokára megnyitják a csíkmadarasi elkerülőutat

Csak az útburkolati jelzések festése maradt még hátra a csíkmadarasi elkerülőúton, amelyet rövidesen megnyitnak a forgalom előtt. A vasútvonal által kettészelt község lakói számára jelentős könnyítést jelent ez a közlekedésben.

Nemsokára megnyitják a csíkmadarasi elkerülőutat
2026. június 03., szerda

Ételmérgezés gyanúja miatt nyolc diák került a csíkszeredai kórházba

Szerda délután riasztották a mentőket Kászonfeltízre, ahol egy kirándulócsoport 13-15 éves diákjai rosszul lettek egy helyi panzióban.

Ételmérgezés gyanúja miatt nyolc diák került a csíkszeredai kórházba
2026. június 03., szerda

Lakodalomba hív a harmadik Csíkszentdomokosi Folkmaraton

A hagyományos csíkszentdomokosi lakodalom köré épül az idei Folkmaraton témája, amely június 19–20-án várja az érdeklődőket. A 24 órás népzenei és néptáncos eseményt kiállítások, kézműves programok és közösségi élmények színesítik.

Lakodalomba hív a harmadik Csíkszentdomokosi Folkmaraton
Hirdetés
2026. június 03., szerda

Ballagnak a csíkszeredai sapientiás végzősök

Ballagnak a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem (EMTE) Csíkszeredai Karának végzős diákjai.

Ballagnak a csíkszeredai sapientiás végzősök
2026. június 03., szerda

Trianonra emlékeznek Csíksomlyón

Harangszó, alkalomhoz illő beszédek és kulturális műsor várja az érdeklődőket június 4-én a csíksomlyói Fodor Ház udvarán, ahol a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából emlékeznek a trianoni békeszerződés aláírására.

Trianonra emlékeznek Csíksomlyón
Trianonra emlékeznek Csíksomlyón
2026. június 03., szerda

Trianonra emlékeznek Csíksomlyón

2026. június 03., szerda

Bizonytalan a Márton Áron Tehetséggondozó Központ jövője

Kérdésessé vált, hogy ősszel is folytatódhat-e a csíkszeredai Márton Áron Tehetséggondozó Központ működése. A Márton Áron Főgimnázium saját bentlakás kialakításán dolgozik a csíksomlyói Szent István Otthon épületében.

Bizonytalan a Márton Áron Tehetséggondozó Központ jövője
Hirdetés
2026. június 02., kedd

Mentős információ: kómában van a Csíkszeredában elgázolt idős gyalogos

Idős nőt ütött el egy autó Csíkszeredában a Tudor-lakótelepen kedden reggel. Az áldozat súlyos sérüléseket szenvedett.

Mentős információ: kómában van a Csíkszeredában elgázolt idős gyalogos
2026. június 02., kedd

Kidőlt éjjel egy idős fa a csíkszeredai központi parkban

A hétfő éjszakai vihar következtében egy idős fűzfa dőlt ki a csíkszeredai központi parkban. Személyi sérülés nem történt, az eset azonban ismét ráirányítja a figyelmet az öregedő, veszélyessé váló fák problémájára.

Kidőlt éjjel egy idős fa a csíkszeredai központi parkban
2026. június 01., hétfő

Árokba hajtott egy autó Tusnádfürdő közelében

Árokba sodródott egy személygépkocsi hétfő délután az E578-as európai úton, Tusnádfürdő közelében. A sofőr kisebb sérülésekkel megúszta a balesetet, az érintett útszakaszon azonban akadozik a forgalom.

Árokba hajtott egy autó Tusnádfürdő közelében
Hirdetés