
Fotó: Csatlos Károly
A marosvásárhelyi Egészség, Nevelés és Család Szövetség a polgármesteri hivatallal közösen, Egészséget az életnek! mottóval szociális és egészségvédő programot, "egészségkaravánt" szervez Marosvásárhelyen.
2011. augusztus 22., 13:372011. augusztus 22., 13:37
2011. augusztus 22., 16:402011. augusztus 22., 16:40
Sorban állnak az ingyenes mérésekért. Tekintse meg fotógalériánkat!
A hat hétén át, a város különböző pontján zajló ingyenes projekt célja, hogy Marosvásárhely lakóinak segítséget nyújtson – tudtuk meg Jánosi Gyöngyitől, a karaván egyik szervezőjétől. A szövetség rendelkezik egy autóbusszal, amelyet a programnak megfelelően szereltek fel. A járműben, amely hétköznaponként a város különböző pontjain jelenik meg, megmérik az érdeklődők vérnyomását, a test zsírtömegét. Az egészségkaraván mozgókönyvtárral is rendelkezik, a kiadványokat pedig nem csak kölcsönözni, megvásárolni is lehet. Maximum két hétig kölcsönözhetők a könyvek, amelyek főként a család, az egészséges életmód témát dolgozzák fel.
A kampány augusztus 15-én indult, és hat hetén át tart, az érdeklődőket hétköznap reggel 9-től este 7 óráig várják, hétfőnként a Kövesdombon, kedden a Pandúrok útján, szerdán a főtéri buzmegállóban, csütörtökön az Ifjúsági Háznál, pénteken pedig a Meggyesfalvi negyedben találkozhat a lakosság az egészségbusszal. A szervezet munkatársai a vérnyomás- és testzsírtömegmérés mellett, felhívják a figyelmet az egészséges életmód és táplálkozás fontosságára, valamint szakirodalmat ajánlanak.
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
Politikai források szerint a Szociáldemokrata Párt (PSD) vasárnap úgy döntött, hogy támogatja a Veștea-kabinet beiktatását a parlamentben, és részt vesz a kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.
szóljon hozzá!