
Drágul a felvonás ára a sugásfürdői sípályákon. Archív
Fotó: Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala
Sepsiszentgyörgy képviselő-testülete a Sepsi ReKreatív által működtetett sport- és szabadidős létesítmények belépőjegyeinek ármódosításáról szavazott. A változások többek között a fedett uszodát, a sípályákat, a korcsolyapályákat, a Sugás Spát, a városi strandot és a teniszpályákat érintik.
2023. január 04., 21:012023. január 04., 21:01
Az áremelésre a közüzemi díjak (gáz, áram), valamint a személyzeti és üzemanyagköltségek folyamatos emelkedése miatt volt szükség – magyarázták a sepsiszentgyörgyi polgármesteri hivatal közleményében, hozzátéve, hogy drágításra 2017 óta nem került sor,
A változások értelmében ettől az évtől kezdődően
A kiskorúaknak és a 60 év felettieknek 28 lejt (Sepsi Carddal 14 lejt, nagycsaládos kártyával rendelkezőknek 7 lejt) kell fizetniük. A havi standard bérletek új ára 140 lej, a kiskorúak és a 60 év felettiek számára pedig 48 lej.
A sugásfürdői sípályákon a síszezon kezdetével a következőképpen alakulnak az új árak:
(6 lej Sepsi Carddal, 3 lej nagycsaládos kártyával). Az 5–18 év közötti gyermekek és a 60 év feletti személyek részére egy felvonás 9 lejbe, a Sepsi Carddal rendelkezőknek 5 lejbe, míg a nagycsaládosoknak 3 lejbe kerül.
A Sepsi Aréna melletti fedett és a főtéri szabadtéri korcsolyapályán az új árak szerint egy személy 21 lejért korcsolyázhat (11 lejért a Sepsi Carddal és 6 lejért a nagycsaládos kártyával rendelkezők). A gyermekek és a 60 év felettiek 15 lejért csúszhatnak (a belépőjegy 8 lejbe kerül a Sepsi Carddal és 4 lejbe a nagycsaládos kártyával).
A Sepsi Aréna és a központi zöldségpiac mellett található teniszpályákat idéntől 40 lejért lehet kibérelni egy órára. Nyáron a városi strandra 56 lejért (Sepsi Carddal rendelkezők 28 lejért, a nagycsaládosok 14 lejért) válthatnak majd belépőjegyet a csobbanni vágyók. A gyermekek és a 60 év felettiek 38 lejért léphetnek be a strandra (a belépőjegy ára 19 lej lesz Sepsi Carddal és 10 lej a nagycsaládosok számára).
Belép a lakossági gázszolgáltatás piacára a legnagyobb román gázipari vállalat, a Romgaz – írja az MTI a profit.ro gazdasági portál cikke alapján.
Az üzemanyag literenkénti ára akár a 10 lejt is elérheti Romániában, ha a kőolaj világpiaci ára hordónként 120–130 dollárra emelkedik, és tovább nő a gázolaj tonnánkénti ára – jelentette ki kedden Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
Rakéták robbanására ébredtek Dubajban: egy székelyföldi származású, ott élő férfi a Rádió GaGának mesélt arról, milyen volt testközelből megtapasztalni a Közel-Keleten kiéleződött konfliktus első óráit, és hogyan reagált a város a támadásokra.
A közlekedésügyi rendőrség válaszára vár a marosvásárhelyi önkormányzat, hogy kiderüljön mikor állhat újra munkába a szabálytalanul parkoló járműveket elszállító vontatóautó. A szolgáltatást január végén szüntették be.
A szenátus közigazgatási bizottsága kedden kedvező jelentést fogadott el a barnamedve-kilövési kvótát meghatározó törvénytervezetről.
Tűz pusztított egy gelencei háznál hétfőn hajnalban: a lángok felemésztették az otthon tetőszerkezetét, a melléképületeket és egy autót. Pap László és családja most segítségre szorul, hogy mihamarabb visszaköltözhessenek az épületbe.
Ha a koalíciós pártok szerdán megállapodnak az állami költségvetés tervezetének végső formájáról, a parlament március 15. és 17. között megvitathatja a jogszabályjavaslatot – jelentette ki kedden Kelemen Hunor.
Aláírta kedden Nicușor Dan államfő a Mihai Dimian oktatási és kutatási miniszteri kinevezéséről szóló dekrétumot. Az új miniszter 16 órakor teszi le a hivatali esküt a Cotroceni-palotában.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező magyar állampolgárok számára elengedhetetlen a névjegyzékbe való regisztráció, ha részt kívánnak venni a magyarországi országgyűlési választásokon. Március 18-ig még megtehetik.
Az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) kedden bejelentette, hogy a jelenlegi biztonsági helyzet miatt elhalasztják a légvédelmi szirénák eredetileg szerdára tervezett tesztelését.
szóljon hozzá!