Hirdetés
Hirdetés

Zajlanak a karbantartási munkálatok a csíkszéki iskolákban

•  Fotó: Borbély Fanni

Fotó: Borbély Fanni

A megszokott falfestésen, fertőtlenítésen túl mosdókat javítanak, tantermeket alakítanak át, udvart szépítenek a csíkszéki iskolák. Készülnek az őszi tanévkezdésre.

Barabás Hajnal

2025. augusztus 18., 13:012025. augusztus 18., 13:01

Közeledik az új tanév, a csíkszéki iskolákban pedig gőzerővel folynak a karbantartási munkálatok, hogy a tanulók rendezett tanintézetben kezdjék a tanévet.

László Károly, a csíkszeredai Petőfi Sándor Általános Iskola igazgatója elmondta, ilyenkor nyáron a karbantartóik elvégzik a meszelést – főleg azokon a helyeken festik újra a falat, ahol jobban elérik a gyerekek és emiatt szennyezettebb. A tanévkezdést megelőzően a mosdókat is rendbe teszik, kifestik, és az összetört vécéülőkéket is kicserélik.

Hirdetés
Idézet
A szokásos javításokat végezzük el, zárakat, ajtókat cserélünk, javítunk, festünk”

– sorolta az igazgató.

•  Fotó: Borbély Fanni Galéria

Fotó: Borbély Fanni

Rákérdeztünk az iskola mellett épülő tornateremre is, amellyel kapcsolatban jelezte, nem ők irányítják a kivitelezést, de a tornaterem belseje láthatóan több mint 90 százalékban kész van már, a külső munkálatok vannak még hátra és a tereprendezés. Hamarosan kezdődik az iskolai tanév, így a tanévnyitóra biztosan nem lesz kész, de reméli, hogy az ősz folyamán sikerül átadni.

Székely Adél, a Xantus János Általános Iskola igazgatója arról beszélt, hogy a hozzájuk tartozó nyolc iskola mindegyikében meszelnek a tanévkezdésre.

A zsögödi iskolában a mosdókat is felújítják, a csobotfalvi iskolában udvarszépítést végeznek, a taplocai főépületben kifestették a falakat, akárcsak a hargitafürdői iskolában.

A taplocai óvodánál az udvart és a játszóteret tették rendbe, a Petőfi Sándor utcai Waldorf iskolában a mosdókat újították fel, az erdőalji iskolánál pedig az udvart szépítették.

•  Fotó: Borbély Fanni Galéria

Fotó: Borbély Fanni

Az erdőalji iskola mellett tavaly kialakított konténeriskoláról – ahová a csíksomlyói diákok kényszerültek járni – az igazgató érdeklődésünkre kifejtette, hogy egy év tapasztalata alapján elmondhatja, bevált. „Sokkal jobb körülmények között lehettek a gyerekek, mint Somlyón” – jegyezte meg. A csíksomlyói tanulók idén is ott kezdhetik meg a tanévet. Korábban itt is szépítve volt az udvar, játszóteret is szereltek fel a konténeriskola mellé.

Idézet
Az idei tanévkezdésre a legnagyobb költséget az jelenti a tanintézetünknek, hogy mind a nyolc alegységünknél riasztórendszert szerelünk be, az iskolák biztonságának növelése érdekében”

– osztotta meg az igazgató. Mint folytatta, régóta igényelték erre a pénzt az önkormányzattól, és most kapták meg, ugyanis a riasztók beszerelésére a törvény is kötelezi őket.

•  Fotó: Borbély Fanni Galéria

Fotó: Borbély Fanni

A csíkszentimrei Arany János Általános Iskolában a megszokott javítási, fertőtlenítési munkálatok mellett egy nagyobb változtatást is végeztek: az informatikatermet tanteremmé alakították, így az informatikatermet egy kisebb osztályterembe költöztették. A Székelyhon érdeklődésére Ferencz Károly iskolaigazgató az átalakítás okáról elmondta, az ötödik osztályt nagyobb létszámú évfolyam kezdi meg az új tanévben, ezért volt szükség a nagyobb teremre. Tőle tudjuk, hogy az óvodásokkal együtt mintegy 250 gyerek jár a község iskolájába.

•  Fotó: Borbély Fanni Galéria

Fotó: Borbély Fanni

szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. május 05., kedd

A kézhigiéné világnapját ünnepelte a csíkszeredai kórház

Jelképesen aláírták a felelősség tenyerét május 5-én, a kézhigiéné világnapján a csíkszeredai kórház dolgozói. A világnapot találkozókkal, tájékoztatással és elköteleződéssel ünnepelték.

A kézhigiéné világnapját ünnepelte a csíkszeredai kórház
Hirdetés
2026. május 05., kedd

Csak írmagja maradt a fagynak, s az is éppen Csíkszeredában

Az időjárás-előrejelzésnek megfelelően felmelegedéssel indult a hét, ami az éjszakai hőmérsékleteknél is látszik.

Csak írmagja maradt a fagynak, s az is éppen Csíkszeredában
2026. május 05., kedd

Közvetlen járat indul Csíkszeredából a hargitafürdői mofettához

Közvetlen buszjáratot indít Csíkszeredából a Hargitafürdői mofettáig a Csíki Trans – olvasható a tömegközlekedést működtető vállalat Facebookon közzétett bejegyzésében.

Közvetlen járat indul Csíkszeredából a hargitafürdői mofettához
2026. május 04., hétfő

Kerékpárkölcsönzés Csíkszeredában: szerényebb lehetőségek

A helyi tömegközlekedést működtető Csíki Trans Kft. tudja majd üzemeltetni a csíkszeredai buszpályaudvarra beszerzett kerékpárkölcsönző-rendszert, de nagyobb, az egész városra kiterjedő szolgáltatás bevezetése nem valószínű.

Kerékpárkölcsönzés Csíkszeredában: szerényebb lehetőségek
Hirdetés
2026. május 04., hétfő

Megsüllyedt útszakasz miatt dolgoznak a Szent Ágoston templom udvarán

Felújítják a csíkszeredai Szent Ágoston templom Tető utca felőli bejárati útszakaszát, mert a burkolat megsüllyedt és széttört. A napokban kezdett munkálatok során nemcsak új térkövet raknak le, hanem az alapréteget is megerősítik.

Megsüllyedt útszakasz miatt dolgoznak a Szent Ágoston templom udvarán
2026. május 01., péntek

Időseink emlékei „a munkásosztály ünnepnapjáról” – videó

Fegyelmezettséget követelő felvonulások, egyszerű, de tartalmas kirándulások, kivonulások a szabadba, muzsikaszó kíséretében, gyöngyvirágot szedve – ilyenek voltak a régmúlt idők majálisai Székelyföldön.

Időseink emlékei „a munkásosztály ünnepnapjáról” – videó
2026. április 30., csütörtök

Csíkdánfalvától Balánbányáig újul meg a 125-ös megyei út – járdával, biciklisávval, töltőállomásokkal

Aláírták a finanszírozási szerződést a 125-ös jelzésű megyei út Dánfalva és Balánbánya közötti, közel 19 kilométeres szakaszának teljes felújítására. A több mint 217 millió lejes beruházás részeként korszerűsítik az útpályát és hidakat újítanak fel.

Csíkdánfalvától Balánbányáig újul meg a 125-ös megyei út – járdával, biciklisávval, töltőállomásokkal
Hirdetés
2026. április 30., csütörtök

Elhunyt Bács Károly, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori történelemtanára

A köztiszteletben álló egykori történelemtanár halálhírét a Márton Áron Főgimnázium közölte Facebook-oldalán.

Elhunyt Bács Károly, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori történelemtanára
2026. április 29., szerda

Figyelem, Csíkszereda: drónról is fogják nézni, mi épült a telken

Csíkszeredában is lehet majd számítani drónos és légifelvételes ellenőrzésekre, amelyek célja, hogy beazonosítsák az adónyilvántartásban nem szereplő épületeket. Az adótörvénykönyv módosítása tette lehetővé ezt az önkormányzatok számára.

Figyelem, Csíkszereda: drónról is fogják nézni, mi épült a telken
2026. április 29., szerda

Motoros baleset történt Csíkkarcfalvánál

Motorkerékpár és autó ütközött Csíkkarcfalva kijáratánál, kedden délután, egy személyt kórházba szállítottak.

Motoros baleset történt Csíkkarcfalvánál
Hirdetés