
Fotó: Borbély Fanni
Először léphettek be az erdőalji konténeriskola ajtaján a csíksomlyói iskola kisiskolásai csütörtökön reggel. A tanulókat autóbusszal szállították a helyszínre.
2024. szeptember 19., 11:202024. szeptember 19., 11:20
Néhányan megszeppenve, mások várakozó örömmel néztek ki az autóbusz ablakán csütörtök reggel, amikor megérkeztek az erdőalji konténeriskolához, a csíksomlyói iskola tanulóinak ideiglenesen oktatási helyszínére.
A tanítók a bejáratnál fogadták őket, majd szép sorba rendezve bevonultak a moduláris iskolába.
Fotó: Borbély Fanni
A létesítménybe nem mehettünk be,
A gyermekek a tanév első napjait a Máltai Szeretetszolgálat csíksomlyói székházában kezdték, ezentúl azonban az erdőalji iskola udvarán kialakított moduláris iskolába fognak járni.
Fotó: Borbély Fanni
A csíksomlyói iskola épületéből ki kellett ugyanis költöztetni a tanintézetet, mivel az egyházi tulajdonban lévő ingatlant omlásveszélyesnek minősítették, így nem bérelhette tovább az épületet a csíkszeredai önkormányzat. Ezért voltak kénytelenek új helyszínt keresni az iskolának.

Szorít az idő, közeledik a tanév kezdete, a csíkszeredai önkormányzatnak pedig kötelessége mihamarabb infrastruktúrát biztosítani a csíksomlyói iskolának. Az új helyszín az erdőalji iskola udvara lesz, csakhogy ez a helybéliekből tiltakozást váltott ki.

Némi csúszással, de hamarosan elkészül Csíkszeredában az erdőaljai moduláris iskola a csíksomlyói iskola óvodásai és tanulói számára. A kivitelező dolgozik a konténerek kihelyezésén, szükség is van erre, mert szeptember 16-án már oda várják a gyermekeket.
Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni
Mi történik, amikor a szabadság ígérete kiüresedik? Hol van az élet kapuja a végidők zajában?
Szolgálat közben, egyenruhában vették őrizetbe azt az Arad megyei rendőrt, akit korrupcióval gyanúsítanak.
Tönkrement a gödrös úton egy beteghez riasztott mentőautó Galac megyében. A sofőr hiába próbálta kikerülni az esővízzel borított hatalmas mélyedéseket, az autó végül lerobbant. Kálváriájukat térfigyelő kamera rögzítette.
Csalásra figyelmeztet az Országos Közúti Infrastruktúrát Kezelő Társaság: az utóbbi időszakban megszaporodtak azok a hamis üzenetek, amelyek az intézmény nevében pénzt akarnak kicsalni az autósoktól.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor kedd este kijelentette, hogy a kormánynak a korábbi döntését felülvizsgálva az általa meghatározott határokon belül akár 50 százalékkal is csökkentenie kellene a helyi adókat és illetékeket.
Noha az európai uniós elvárásoktól messze elmarad a hulladék-újrahasznosítás aránya Hargita megyében, a gyergyóremetei hulladéklerakó láthatóan nagyot javított a megye hulladékgazdálkodási adatain. A települések között viszont nagy különbségek vannak.
Az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője, Csoma Botond szerint jelenleg egyetlen pártnak sem érdeke a kormány megbuktatása, mert „ebben a Románia számára sorsdöntő időszakban” senkinek sem áll érdekében a kormányválság.
A gyermeknevelési díj egészségbiztosítási járulékkötelezettségének (CASS) eltörlését sürgette kedden a Facebook-oldalán a munkaügyi miniszter.
A Országos Kifizetési és Szociális Felügyeleti Ügynökség (ANPIS) kedden bejelentette, hogy ebben a hónapban korábban utalják a szociális juttatásokat, mivel február 8., a megszokott kifizetési nap vasárnapra esik.
Hivatalos lépéseket tesznek a kormánynál az adóterhek mérséklése érdekében: a helyi adók felülvizsgálatát kezdeményezik – jelentette be az RMDSZ. A szövetség szerint a kormány sürgősségi kormányrendelettel lépni tud.
2 hozzászólás