Csíkszereda volt a házigazdája a Hargita megyében működő hivatásos tűzoltó alegységek megyei versenyének. A Hargita Megyei Olt Sürgősségi Esetek Felügyelőség által megrendezett vetélkedőn a csíkszeredai, székelyudvarhelyi, gyergyószentmiklósi, maroshévízi és gyergyóhollói csapatok vettek részt.
2012. június 28., 17:322012. június 28., 17:32
2012. június 28., 20:512012. június 28., 20:51
Az egyéni és csapatfeladatok során a versenyzők gyakorlati felkészültsége, elméleti tudása és fizikai teljesítőképessége is próbára volt téve, a hagyományossá vált vetélkedő a versenyző állomány gyakorlati felkészültségét hivatott szinten tartani, illetve fokozni.
Két helyszínen zajlott a verseny, a felügyelőség székhelyén, illetve a városi stadion atlétikai pályáján. A Hunyadi János utcai alakulatnál rendezték meg az egyik leglátványosabb versenyszámot, a horoglétra mászást. Ebben a feladatban a versenyzőnek egy több emelet magasságú mászóház legfelső szintjére kellett feljutnia. A stadionpróbák során a 100 méteres akadálypályán, illetve a 4x100 méteres váltó keretében mérték össze tudásukat a lánglovagok, ezzel párhuzamosan zajlott a kismotorfecskendő-szerelés, mely igazi csapatmunkát igényel: több tűzoltó összehangolt munkájára van szükség, hogy az oltóvíz – hosszú, összekapcsolt tömlőkön át – eljusson a tartálytól a céltábláig. Ez utóbbi két próba csak a csapatversenyben számított. Az eredmények.
EGYÉNI
Horoglétra-mászás: 1. Máthé Szabolcs (Csíkszereda), 2. Gabriel Doltea, 3. Gheorghe Covaci (mindketten Székelyudvarhely).
Akadályverseny, 100 m: 1. Claudiu Deac (Gyergyószentmiklós), 2. Gabriel Doltea (Udvarhely), 3. Cristian Danca (Csíkszereda).
CSAPATVERSENY: 1. Székelyudvarhely, 2. Gyergyószentmiklós, 3. Gyergyóholló, 4. Csíkszereda.
Az emléklapokat, valamint a legjobbnak járó díjakat Stelian Cimpoieşu ezredes, a felügyelőség parancsokhelyettese adta át. A csíkszeredai verseny legjobbjai közül alakítják ki azt a megyei válogatottat, mely Hargita megyét a hivatásos tűzoltók zónaversenyén fogja képviselni.
1944 őszén Gyergyószentmiklós mellett 159 magyar honvédet mészároltak le, a város felszegi részén pedig harminc civil halt meg a harcokban. A gyergyóiak minden évben fejet hajtanak a katonák és ártatlan áldozatok emléke előtt.
A közbiztonság megőrzése, fenntartása érdekében szerveztek átfogó ellenőrzést a Hargita megyei rendőrök Maroshévízen, amelynek során jelentős pénzbírságot róttak ki.
Első alkalommal szervez történelmi, népi és huszárprogramokat Gyergyószék legmagasabb pontján, az 1544 méteres Pricske-tetőn a Földváry Károly Hagyományőrző Huszáregyesület.
Idén a gyergyószárhegyi Kájoni János Gyermekvédelmi Otthon udvarán tartják meg a hagyományos tatárdombi megemlékezést és az ahhoz kapcsolódó kulturális eseményeket szombaton. A szentmise után néptánc produkciók és színdarab is várja az érdeklődőket.
Javítási munkálatok miatt szünetelni fog az ivóvízszolgáltatás több gyergyószentmiklósi utcában szeptember 5-én, pénteken.
Motorkerékpár és autó ütközött szeptember 3-án délután Gyergyószentmiklós és Gyilkos–tó között.
Tizenötödik alkalommal szervezik meg Gyergyószentmiklóson az Örmény Művészeti Fesztivált, amely szeptember 5–7. között kínál gazdag programot a közönségnek. A kulturális értékek megmutatása és a gasztronómia is jelentős hangsúlyt kap.
Sikerült átütemezni a korábban felvett húszmillió lejes hitel visszafizetését, nyugtázták Csergő Ottó lemondását, és újra közbeszerzést írnak ki a szemét elszállítására. Ezek voltak a gyergyószentmiklósi képviselő-testület hétfői ülésének témái.
Árokba csúszott egy busz Borzonton hétfő reggel. Felnőttek és gyerekek is a járműben ragadtak a mentőegységek érkezéséig.
Két, személyi sérüléssel járó közúti baleset is történt nagyjából ugyanabban az időpontban Gyergyószéken hétfőn reggel.
szóljon hozzá!