Változatos programokra számítanak

•  Fotó: Kristó Róbert

Fotó: Kristó Róbert

A tavalyinál is változatosabb programokra számít a tanfelügyelőség ebben a tanévben az iskolán kívüli nevelői tevékenységekre lehetőséget adó hét keretében. A magyar gyerekek számára a húsvét miatt egy nappal rövidebb lesz ez a program.

R. Kiss Edit

2013. március 03., 15:342013. március 03., 15:34

2013. március 03., 20:472013. március 03., 20:47

Ebben a tanévben is megszervezik azt az egy hetes programsorozatot, amely iskolán kívüli tevékenységekre ad lehetőséget, és előző tanévben mind a diákok, mind pedig a pedagógusok körében nagy sikernek örvendett. Az április 1–5. között zajló, a tavalyi Iskola másként helyett idén Tudj Többet, légy jobb! névre keresztelt héten minden tanintézményben a diákok igényeinek megfelelően szerveznek a pedagógusok olyan tevékenységeket, amelyek nevelői jellegűek ugyan, de a tanterv illetve az iskolai tevékenység keretében eddig nem volt lehetőség a megszervezésükre. Például sok iskolában szerveztek tematikus kirándulásokat, múzeumlátogatásokat, természetjárást stb.

Mivel április 1-je ebben az évben húsvét másodnapja a nyugati kereszténység számára, a magyar diákoknak egy nappal rövidebb, négynapos lesz az alternatív foglalkozásokra lehetőséget biztosító hét. Bartolf Hedvig, Hargita megye főtanfelügyelője közölte, akik ekkor ünneplik a húsvétot, azok április 1-jén kiveszik a törvény által erre az ünnepre biztosított szabadnapot.

A Tudj többet, légy jobb! hete keretében a főtanfelügyelő szerint a megyebeli iskolákban idén is az előző tanévihez hasonló jellegű programok lesznek. „Jó programok voltak tavaly, nagyon tetszett a pedagógusoknak is ez a lehetőség, nemcsak a gyerekeknek” – mondta a Bartolf. Közölte, ebben az évben több civil szervezet is bekapcsolódik a rendezvényekbe, számos alapítvány, egyesület kereste meg a tanfelügyelőséget ezen szándékával. Amennyiben az iskolák is jónak látják, és nevelő jellegű tevékenységekről van szó, akkor civil szervezetek programjait is igénybe vehetik erre a hétre – mondta el a főtanfelügyelő.

Közölte, ahogy tavaly, úgy idén is összegyűjtik a legjobb programokat, amelyeket bemutatnak a többi tanintézménynek, így azok ötleteket meríthetnek ezekből. Az oktatási tárca is igényli a legjobb programok kiválasztását, és a tárcánál is rangsorolják, bemutatják ezeket. Bartolf úgy vélte, idén még jobb programok lesznek az iskolákban, mint tavaly.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. július 19., szombat

Bogrács Fesztivál: gasztronómia, sport és extrém kalandok Borszéken

Különleges év az idei Borszék számára: 300 éve, 1725-ben tettek említést először írásban az itteni gyógyvizekről. A jubileumot a Bogrács Fesztivál színes programkavalkádja teszi emlékezetesebbé.

Bogrács Fesztivál: gasztronómia, sport és extrém kalandok Borszéken
2025. július 18., péntek

Méltó környezetet kap Gyergyószentmiklós védőszentjének főtéri szobra

Gyergyószentmiklós főtéri parkjában munkagépek ásnak, a Szent Miklós-szobor körüli terület rendezése kezdődött el. Ez egy első lépés, és egy nagyobb átfogó terv része, melynek célja, hogy a város minden zöldfelületét megszépítsék.

Méltó környezetet kap Gyergyószentmiklós védőszentjének főtéri szobra
2025. július 16., szerda

Két héten belül elkészül a güdüci út korszerűsítése

Célegyenesbe ért a Gyergyószárhegyhez tartozó Güdücre vezető községi út felújítása. Az aszfaltozással már el is készültek, a kivitelező várhatóan két héten belül átadhatja a korszerűsített útszakaszt.

Két héten belül elkészül a güdüci út korszerűsítése
2025. július 16., szerda

Fuss Neki! Gyergyó: indul a szervezetek jelentkezése

Negyedik alkalommal szervezik meg a Fuss Neki! Gyergyó adománygyűjtő akciót, amelynek fő eseményét, vagyis a vállalt távok teljesítését szeptember 27-én tartják. A civil szervezetek keddtől egészen augusztus 4-ig jelentkezhetnek projektjeikkel.

Fuss Neki! Gyergyó: indul a szervezetek jelentkezése
2025. július 12., szombat

Körbeért az aranyérem – a gyergyószéki sajtkultúra 140 éve

Látványos párhuzam vonható 1885 és 2025 között a gyergyói sajtkészítés tekintetében. Akkor indult el az alpesi típusú tejtermék meghonosítása Pricskén, és ahogy 140 éve, most is eljutott a gyergyói sajt a nemzetközi elismerésig.

Körbeért az aranyérem – a gyergyószéki sajtkultúra 140 éve
2025. július 10., csütörtök

Négyezer négyzetméternyi útfelületet tesznek rendbe Gyergyószentmiklóson

Zajlanak a gyergyószentmiklósi aszfaltutak karbantartási munkálatai: idén összesen négyezer négyzetméternyi felületet újítanak fel, több helyszínen párhuzamosan dolgoznak a munkagépek.

Négyezer négyzetméternyi útfelületet tesznek rendbe Gyergyószentmiklóson
2025. július 10., csütörtök

Eltűnt vaslábi nő megtalálásában kér segítséget a rendőrség

Önként távozott otthonából a vaslábi nő július 6-án, vasárnap, és azóta sem tért haza, megtalálásában segítséget kér a rendőrség.

Eltűnt vaslábi nő megtalálásában kér segítséget a rendőrség
2025. július 09., szerda

Ismét a lovasélet fővárosává válik Gyergyószentmiklós, közeledik a 18. Székelyföldi Lovas Ünnep

Tizennyolcadik alkalommal rendezik meg a Székelyföldi Lovas Ünnepet Gyergyószentmiklóson. A nagykorúvá váló rendezvény idén is látványos show-műsorokat, versenyeket és családi kikapcsolódási lehetőségeket kínál a lovassport szerelmeseinek.

Ismét a lovasélet fővárosává válik Gyergyószentmiklós, közeledik a 18. Székelyföldi Lovas Ünnep
2025. július 09., szerda

Jönnek a 24. Gyergyóremetei Falunapok

Huszonnegyedik alkalommal rendezik meg a gyergyóremetei falunapokat, ahol idén is színes program-kavalkád várja a résztvevőket minden korosztályból. Az eseménysor péntektől vasárnapig várja a helyieket és vendégeket.

Jönnek a 24. Gyergyóremetei Falunapok
Jönnek a 24. Gyergyóremetei Falunapok
2025. július 09., szerda

Jönnek a 24. Gyergyóremetei Falunapok

2025. július 08., kedd

Nem várt eredményt hozott a sertéspestisgóc környékén végzett ellenőrzés

Nem jelent meg újabb sertéspestis-eset a gyergyóremetei góc közelében, de nem várt eredményt hozott az állategészségügyi hatóság által a környék gazdaságaiban elvégzett ellenőrzés. Számos gazdánál fülszám nélküli sertéseket találtak.

Nem várt eredményt hozott a sertéspestisgóc környékén végzett ellenőrzés