Megyemenedzser nélkül is működik Hargita megye: a helyhatósági választások óta nem tölti be senki ezt az állást. A menedzseri feladatokat a tanácselnök látja el, aki várja a tisztség után érdeklődők jelentkezését. Havi hatezer lejes állásról van szó.
2012. november 27., 17:212012. november 27., 17:21
2012. november 27., 19:262012. november 27., 19:26
„Lehet, hogy tudnom kellene, de nem tudok arról, hogy ki fognak-e nevezni valakit megyemenedzsernek” – ezt a kilúgozott információt csikartuk ki a korábbi és ez idáig egyetlen hargitai megyemenedzsertől azzal kapcsolatosan, hogy mi lesz a sorsa ennek a megbízatásnak. Birtalan József volt megyemenedzser, aki jelenleg Hargita Megye Tanácsának alelnöke, 2009 márciusától idén júniusig töltötte be ezt a megbízatást.
Borboly: várom a jelentkezőket
Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke ennél lényegesebben többet mondott. „Várom a saját e-mail címemre, az info@borbolycsaba.ro-ra mindazok szakmai önéletrajzát, akik megfelelő gazdasági és pénzügyi ismeretekkel rendelkeznek. Leginkább olyan technokrata személyek jelentkezését várom, akik a jövőben nem akarnak politizálni, csak a rájuk bízott feladatokkal foglalkoznának” – tudtuk meg a megyei tanács elnökétől, aki – mint fogalmazott – azért keres megyemenedzsert, hogy az segítse az ő munkáját.
A megbízatásról és a bérezésről
2006 óta a megyei önkormányzatok, illetve a polgármesteri hivatalok meghatározott vagy meghatározatlan időre létrehozhatnak egy menedzseri tisztséget. Hargita Megye Tanácsa 2008 őszén – a megyei önkormányzat kiterjedő tevékenységére hivatkozva – döntött úgy, hogy él ezzel a lehetőséggel. A kiírt versenyvizsgára a székelyudvarhelyi közgazdász, Birtalan József is jelentkezett, és 2009 márciusában el is nyerte a megbízatást. A menedzser hatáskörét a megyei önkormányzat határozta meg, a megbízatás pedig meghatározott ideig, a megyeitanács-elnök akkori mandátumának végéig, azaz 2012 nyaráig volt érvényben. A menedzseri megbízatás lejártával Birtalan megyei önkormányzati képviselőjelöltként vett részt a helyhatósági választásokon, mandátumot nyert, az új tanácsosi testület pedig az önkormányzat alelnökévé választotta.
A megyemenedzser meghatározott feladatköreit a nyáron Borboly Csaba tanácselnök vette át, azóta is ő gyakorolja. Ilyen hatáskör például a gazdasági igazgatóság irányítása, valamint a fejlesztési projektek követése.
Most tehát ismét keresik a menedzsert. Miután lesznek jelentkezők, Borboly elnöki rendelettel kinevez egy bizottságot, amely helyben levizsgáztatja őket. Lényeges információ (lehet), hogy a megyemenedzser havi nettó hatezer lejes fizetésért látná el a ráruházott feladatokat. „Csak összehasonlításként, az én havi bérem nettó 4200 lej” – tette hozzá Borboly Csaba.
Az ifjúsági fővárosi programok kapcsán felmerült kérdéseket tisztázta Nagy Zoltán polgármester és Benedek Balázs programkoordinátor. Kijelentik, nincs miért aggódni, a programok és az elszámolás is megállapodásoknak megfelelően történnek.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Lezárják a gyergyószentmiklósi főtér egy szakaszát péntek reggeltől hétfő reggelig a FeltöltŐ Keresztény Zenei Fesztivál programjai miatt, ugyanakkor ideiglenesen feloldanak egy másik forgalomkorlátozást a közlekedés megkönnyítése érdekében.
A fogyatékkal élők nappali foglalkoztatójának helyzetéről, a Vitalissima új szolgáltatási feladatairól és az Ifjúsági Főváros program finanszírozása körüli aggályokról is szó esett a gyergyószentmiklósi képviselő-testület csütörtöki ülésén.
Megnyitották Gyergyószentmiklóson a Tejút oktató- és élményközpontot, amely interaktív és szórakoztató módon mutatja be a sajtkészítés hagyományait és a természetközeli gazdálkodás értékeit.
Elmarad az RMDSZ Gyergyó Területi Szervezetének csütörtökre tervezett tisztújító küldöttgyűlése, miután az egyetlen elnökjelölt, Bende Sándor visszalépett.
Folytatódik a Nyári Ifjúsági Színpad programja a gyergyószentmiklósi Tarisznyás Márton Múzeum udvarán: szombaton a budapesti Momentán Társulat interaktív impróshowja és karaoke party, vasárnap társasjáték-maraton, és a színházi előadás várja a közönséget.
Zenével, közösségi élményekkel és lelki feltöltődéssel várja Gyergyószentmiklós a FeltöltŐ Keresztény Zenefesztivál közönségét. Június 18–21. között a „Boldogok, akik békét teremtenek” mottóval szólalnak meg a dallamok, hangzanak el az előadások.
Két házkutatást tartottak szerdán Hargita megyében jövedéki termékek illegális birtoklása és forgalmazása miatt. A rendőrök 4720 szál cigarettát, 56 liter etil-alkoholt, 33,5 liter tömény szeszes italt és 5000 lej készpénzt foglaltak le.
Gyergyószentmiklóson jelenleg több infrastrukturális beruházás is zajlik párhuzamosan. Egyszerre dolgoznak a szennyvízhálózat bővítésén, a korábban felásott utak helyreállításán, és készülnek az elektromosautó-töltőállomások is.
szóljon hozzá!