
Fotó: Veres Nándor
Épül a Haladás utcába tervezett hét faszerkezetes családi típusú ház és a rekuperációs központ Csíkszeredában. Az építésvezető szerint a szeptember 10-i határidőre be tudják fejezni a jelenleg zajló munkálatokat. A létesítmény a Szent Anna Elhelyező Központ utódjaként Csíkszeredai Gyermekvédelmi Kiszolgáló Központként fog ezentúl működni.
2015. augusztus 10., 11:192015. augusztus 10., 11:19
A Hargita Megyei Gyermekvédelmi és Szociális Vezérigazgatóság megbízásából, a szakminisztérium és a Hargita megyei önkormányzat 4,8 millió lejes finanszírozásával márciusban fogtak hozzá hét családi típusú ház és egy rekuperációs központ építéséhez a csíkszeredai Haladás utcában. A létesítményt a Szent Anna Elhelyező Központ fogyatékkal élő fiataljai számára építik fel – számol be hétfői lapszámában a Csíki Hírlap.
Szegedi Árpád, a kivitelező marosvásárhelyi Isorep Kft. építésvezetője szerint tartható a szeptember 10-i határidő, mert jól haladnak a munkálatokkal. Már elkészült a házak faszerkezete, végeztek a külső szigeteléssel, a külső burkolatot pedig tűzálló, gombaölő és tartósító anyaggal kezelték. Gipszkartonozásra, festésre készülnek, és nemsokára beszerelik az ablakokat, ajtókat is. Ezután következnek a belső munkálatok, a burkolás, festés.
Elekes Zoltán, a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság vezetője a Csíki Hírlapnak elmondta, a kivitelezés befejeztével szeretnék elkezdeni a költözést, hogy októbertől tudjanak elindulni az új központban a tevékenységek. A projekt nemcsak az építmények felépítését foglalja magába, hanem azok teljes felszerelését, bebútorozását is, az összes szükséges háztartási kellékkel, eszközzel együtt. A fogyatékkal élő fiatalokkal foglalkozó Szent Anna Elhelyező Központ jelenleg albérletben, egy Müller László utcai tömbházban működik, a vezérigazgatóság alárendeltségébe tartozó intézményt azonban megszüntetik és helyette a Csíkszeredai Gyermekvédelmi Kiszolgáló Központ fog az új helyszínen tevékenykedni. A hét családi típusú házban az elhelyező központ 84 fiatalját fogják elszállásolni, egy házban 12 személy számára alakítanak ki férőhelyet.
„Mindenkinek megszűnik a munkaviszonya, aki jelenleg a Szent Anna Elhelyező Központban dolgozik, az új központ működéséhez azonban többek között 30 nevelői állást hirdetünk meg, ezekre várunk jelölteket, mind felsőfokú, mind középfokú végzetteket, akik kedvet éreznek egy ilyen munkához” – számolt be Elekes. Az új létesítményben több nevelőre lesz szükség, mint ahány dolgozott eddig az elhelyező központban – fejtette ki a gyermekvédelmi igazgatóság vezetője.
Szombaton tartják Csíkszeredában az Ezer Székely Leány Napját. A hagyományőrző rendezvényt a Székely Népviselet Napja előzi meg, a szervezők pedig több forgalomkorlátozásra és biztonsági előírásokra hívják fel a figyelmet.
A pozsonyi csata 1119. évfordulójára megemlékező ünnepséget tartanak pénteken 17 órától Csíkcsomortánban, a Kárpátok Őre emlékműnél.
Lezárult a közbeszerzési eljárás a Büdösfürdőre tervezett víz- és csatornahálózat kivitelezése érdekében a Csíkszentkirályhoz tartozó területet illetően. A munkálatok elkezdéséhez viszont a finanszírozás is szükséges.
Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
Jubileumok, nemzetközi fellépők, a lant kiemelt szerepe és generációkat összekötő mesterkurzusok várják a közönséget július 6–12. között a 46. Csíkszeredai Régizene Fesztiválon.
A rágcsálók szaporodásának megfékezése érdekében Csíkszereda Polgármesteri Hivatala közterületi irtást rendelt el.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
Rovarirtást végeznek Csíkszereda teljes közterületén, csütörtökön este.
A gyermekeket érő digitális hatásokról, a túlzott képernyőhasználat következményeiről és a tudatos eszközhasználat fontosságáról tart előadást Pöltl Ákos családbiztonsági szakértő június 25-én, csütörtökön 17 órától a Csíki Moziban.
A végleges körforgalom elkészülte után egy újabb fontos beruházás közeledik a befejezéshez Csíkszentkirály községben.
szóljon hozzá!