
Fotó: Kristó Róbert
Az iskola előtt kialakított, székely kapukkal övezett téren tartották csütörtök délelőtt a csíkszeredai Venczel József Szakközépiskola 134 végzős diákjának ballagását.
2014. május 29., 18:092014. május 29., 18:09
2014. május 29., 18:472014. május 29., 18:47
Mihály Géza, az iskola igazgatója búcsúztatójában elmondta, igyekeztek felvértezni a ballagókat mindazzal, amire azon a „nagy kiránduláson”, amelyre most elindulnak, szükségük lehet. A legfontosabb útravaló, a tudás mellett rendre, tisztességre, becsületre is nevelték a diákokat – fűzte hozzá az igazgató.
„Az élet nagy színpada vár benneteket, reméljük, az iskolában megtanult szerepeket emberhez méltóan fogjátok eljátszani” – jelentette ki. Antal Attila. Csíkszereda alpolgármestere arról beszélt, az a hét, amikor elballagnak a középiskolák diákjai, nemcsak a végzősök és hozzátartozóik, hanem a város számára is ünnep. Kifejtette, ahogy a magzat növekedik édesanyja méhében kilenc hónapon át, úgy 18 év után a család és a társadalom intézményeinek védőburkából megszületik a felelős polgár. Ezt a pillanatot, a felelős polgár születését üdvözölte Antal Attila, hozzátéve, szükség van és egyre inkább szükség lesz a szakmai oktatás végzőseire, azokra, akik megbecsülik a szakmát, a munkát. „Bízom benne, az iskola felkészített arra, hogy a szakmátokból meg tudjatok élni\" – mondta az alpolgármester.
A ballagáson felszólalt Tőke Ervin önkormányzati képviselő is, aki néhány éve a Venczel József Szakközépiskolában végzett. Az iskola névadójának alakját idézte fel és életútját, példáját követésre alkalmasként ajánlotta a ballagók figyelmébe.
A csíksomlyói skanzen-park létrehozásához szükségessé vált egy újabb övezeti rendezési terv (PUZ) elkészítése. A dokumentációt januári ülésén pénteken hagyta jóvá a csíkszeredai önkormányzati képviselő testület.
Folyamatban van a közbeszerzési eljárás a csíkszeredai Vigadó épületének felújítása érdekében, amely uniós támogatással történik meg. Érdeklődők már vannak, az ajánlatok elbírálása után, ha nem lesznek óvások, májusban szerződést írhatnak alá.
Más helyszínen fogadják a betegeket a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház sebészeti járóbetegrendelői február másodikától – tájékoztat az intézmény közösségi oldalán.
Felmérte a kritikusabb helyszíneket Csíkszeredában a hóolvadás után az útkarbantartással megbízott cég, pénteken pedig hozzáfognak a gödrök betöméséhez hideg aszfalttal.
A tervek elkészülnek, és az építkezési engedélyt is ki fogják adni, de a Brassói úton idén nem valószínű, hogy kialakítják az elképzelt körforgalmat. Ennek anyagi okai vannak: több olyan beruházást kell befejezni, amelyek jelentős önrészt igényelnek.
Közel százötven fős leépítésről tett előzetes bejelentést a Hargita megyei munkaerő-elhelyező ügynökségnél egy csíkszeredai textilipari cég. A tömeges elbocsátást már februárban kénytelenek végrehajtani.
Február 5-én éjfélig lehet szavazni online, illetve ily módon értékelni a Csíkszentmiklósi Ifjúsági Egyesület által meghirdetett rajzversenyre beküldött munkákat. Ez egyfajta ráhangolás a február 7-én esedékes ottani kolbászfesztiválra.
Dolgoznak a betonelemekkel, ezért lezárták az 578-as európai út Csíkszentkirály felől Csíkszereda irányába vezető dupla sávját kedden reggel.
Szakképzést indít 2026 februárjától a Gyulafehérvári Caritas Csíkszeredában, amely a szociális ellátórendszerben dolgozni kívánók számára kínál gyakorlatorientált felkészülést.
Civil kezdeményezésre Csíkszeredában is tüntetést szerveznek szombat délre a Szabadság térre a magas adók ellen tiltakozva.
szóljon hozzá!