Buszjáratok nélkül a Rét és a Forrás utcák

Továbbra sem járnak a csíkszeredai városi buszjáratok Taploca két utcájában, a Rét és a Forrás utcákban – panaszkodnak az ottlakók. Korábban a két utca felújítása, most a Taploca utcai munkálatok jelentenek időleges akadályt, de ez jövő héten elhárulhat – tudtuk meg.

Kovács Attila

2012. június 12., 17:062012. június 12., 17:06

 

Párhuzamosan zajlott több útfelújítás is Taplocán az idén, a Taploca utca harmadik szakaszát az önkormányzat, az említett két utcát pedig az európai út városon átvezető szakaszaként az országos útügyi társaság megbízásából újították fel. A helyi tömegközlekedés menetrendjét először a Rét és Forrás utcákban elkezdett aszfaltozások változtatták meg májusban, a buszjáratok nem közlekedtek a két utcában, hanem a taplocai kultúrotthonnál vették fel az utasokat.

A Rét és Forrás utcák felújítása befejeződött, de a buszok nem tértek vissza – jelezték az ott lakók. Mint Veres Jánostól, a városi tömegközlekedést működtető Csíki Trans Kft. igazgatójától megtudtuk, a Taploca, Rét és Nagymező utcák kereszteződésénél készülő körforgalom építési munkálatai is időszakos akadályt jelentenek, mert előfordul, hogy az építkezésnél használt anyagok leürítése miatt több percre is leáll a forgalom. Azt mondta, nem tudják bevállalni a késést, mert egy tízperces várakozás is teljesen felboríthatja a menetrendet, a buszok ugyanis több útvonalon közlekednek, ha itt késnek, minden időpont megváltozik. Az igazgató szerint a kivitelező jövő hét elején leaszfaltozza a bekötőutat, ahol a buszok járnak a Rét utca felé, így visszatérhetnek a két utcába.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. február 11., szerda

A csíkszeredai művelődési ház felújítási munkálatait nyárig be kell fejezni

Alapos külső és belső átalakuláson esik át a Csíki Játékszínnek és a Hargita Székely Néptáncszínháznak otthont adó épület. A szerdai építőtelep-bejáráson kiderült: restaurált művészeti értékek is várják majd a közönséget a nyári átadás után.

A csíkszeredai művelődési ház felújítási munkálatait nyárig be kell fejezni
Hirdetés
2026. február 10., kedd

Érvénytelenítette a bíróság a Csukás-tó területének kisajátítását

Jogerőssé vált az a bírósági végzés, amely hatályon kívül helyezte a tusnádfürdői önkormányzat azon határozatát, amellyel a város kisajátította a Csukás-tó területét. A városvezetés eleget tesz ennek, de a kisajátítás újraindítására készül.

Érvénytelenítette a bíróság a Csukás-tó területének kisajátítását
2026. február 09., hétfő

Megváltozhat-e az Octavian Goga sétány és főgimnázium neve egy törvény miatt?

Nem lehet kizárni, hogy megváltozhat a csíkszeredai Octavian Goga sétány, de akár a főgimnázium neve is, mert törvény tiltja, hogy a fasiszta propagandával kapcsolatba hozható személyekről köztereket, intézményeket nevezzenek el.

Megváltozhat-e az Octavian Goga sétány és főgimnázium neve egy törvény miatt?
2026. február 07., szombat

Kolbászkészítés: ahány ház, annyi szokás – videó

A kolbászkészítésre is igaz, hogy ahány ház, annyi szokás – kinek sósabban, kinek paprikásabban ízlik jobban a termék.

Kolbászkészítés: ahány ház, annyi szokás – videó
Hirdetés
2026. február 06., péntek

Folytatódhat a tanuszoda építése Csíkszentkirályon, de csak mértékkel

A tavalyi megszorítások után idén is csak mértékkel biztosítják a finanszírozást a csíkszentkirályi tanuszoda folyamatban levő építésére, így várhatóan lassú lesz az előrehaladás. Ha minden jól megy, legalább félig elkészülhet a beruházás.

Folytatódhat a tanuszoda építése Csíkszentkirályon, de csak mértékkel
2026. február 06., péntek

Meg kell küzdeni a kátyúkkal Szécsenyben és Csibában  

Az átlagosnál is jobban megviselte a Csíkszereda peremterületein levő makadámutakat a szigorúbb téli időjárás. Az ideiglenes sürgősségi beavatkozáshoz keresik a megoldást, de nagyobb javítás csak a több hónap múlva lehetséges.

Meg kell küzdeni a kátyúkkal Szécsenyben és Csibában   
2026. február 04., szerda

Négy méter magas medveszobrot állítottak fel Tusnádfürdőn

A medvék által oly gyakran látogatott Tusnádfürdőn állították fel a turistalátványosságnak szánt, négy méter magas medveszobrot. Az impozáns fémalkotást szerdán avatták fel.

Négy méter magas medveszobrot állítottak fel Tusnádfürdőn
Hirdetés
2026. február 03., kedd

Tudomásul vették Csíkszeredában a pénzügyminisztérium adómegtartó levelét

Jelenleg nem lehet módosítani az adók mértékén – tudomásul vette a csíkszeredai képviselő-testület keddi azonnali ülésén a pénzügyminisztérium hivatalos levelét.

Tudomásul vették Csíkszeredában a pénzügyminisztérium adómegtartó levelét
2026. február 03., kedd

Baleset történt Csíkszereda és Szentegyháza között, egy ember megsérült

Baleset történt Szentegyháza és Csíkszereda között kedden délelőtt, egy ember megsérült.

Baleset történt Csíkszereda és Szentegyháza között, egy ember megsérült
2026. február 03., kedd

Menyhárt Korodinál járt, a polgármester a kormányhoz fordul adócsökkentésért

A Bolojan-kormányhoz fordul petícióban a csíkszeredai városvezetés, hogy még az országos költségvetés elfogadása előtt hozzon jogszabályt az adócsökkentésre. Az ügyben elindították az aláírásgyűjtést.

Menyhárt Korodinál járt, a polgármester a kormányhoz fordul adócsökkentésért
Hirdetés