Lezárult az új csíkszeredai zöldségpiac megvalósíthatósági tanulmányának elkészítésére kiírt versenypályázat, a beérkezett terveket a polgármesteri hivatalban lehet majd megtekinteni.
2013. október 17., 19:302013. október 17., 19:30
2013. október 17., 19:522013. október 17., 19:52
A Nagyrét utcába, a város tulajdonában levő 15 ezer négyzetméteres telekre költöztetnék el jelenlegi helyéről a zöldségpiacot, amely szűk, túlzsúfolt, tömbházak által közrezárt térben található. A megvalósíthatósági tanulmány elkészítésére közbeszerzési eljárást írtak ki, amelyre tíz pályamunka érkezett – tudtuk meg Bulbuk Márton projektfelelőstől.
A pályázaton elvárás volt, hogy a térségre jellemző hagyományos építészeti jegyeket viseljen az új zöldségpiac, és az építkezésnél helyi anyagokat, követ, fát, téglát használjanak fel. A beérkezett ajánlatok közül négy esetében nem történt borítékbontás, mert a törvény által előírt formai feltételeket nem teljesítették, hatot viszont értékelt és pontozott a szakemberekből, köztük Dévényi Sándor Kossuth- és Ybl Miklós-díjas pécsi építészből álló zsűri.
Bulbuk Márton szerint jó, komplex és érdekes elképzelések születtek, a pályázók között van négy helyi cég is. Az eredményhirdetésre még várni kell, mert a pályamunkák műszaki részének kiértékelése még nem fejeződött be. Ha ez megtörténik, a nyertes pályázóval szerződést kötnek a kiviteli tervek elkészítésére, a második és harmadik helyezettek pénzjutalomban részesülnek. A tervezésnek idén el kell kezdődnie, jövőben a kivitelezés is megkezdődhet. A beérkezett tanulmányok a beruházási érték tekintetében elég széles sávon mozognak, 15-30 millió lej közötti összeget irányozva elő – tudtuk meg. Erről viszont a költségvetés lehetőségeit figyelembe véve egyeztetnek majd a tervek elkészítése előtt.
Bulbuk Márton azt is elmondta, szándékukban áll a beérkezett pályamunkákat közszemlére állítani a polgármesteri hivatalban, hogy bárki megtekinthesse ezeket. A korábban vázolt elképzelések szerint az új piacon kétrészes csarnok készülhet felső bevilágítással, amelynek külső eresze asztalok számára nyújt védelmet. Száz férőhelyes parkoló, játszótér, parkosított zöldövezet is lenne a piac területén.
Mínusz 0,3 Celsius-fokig esett vissza a hőmérséklet keddre virradóan Csíkszeredában, ami enyhébb a tegnapi mínusz 1,7-nél. Ez utóbbi ugyan megközelítette a korábbi augusztusi rekordot, de nem döntötte meg.
Csíkszeredában folyamatban van a térfigyelő kamerák telepítése a digitális hulladékgyűjtő szigetek közelében. A cél visszaszorítani a rongálást és az illetéktelen hulladékelhagyást – az ilyen esetek már büntetőeljárást vonnak maguk után.
Egy autó lesodródott az úttestről Csíkszereda Csíkcsicsó felőli kijáratánál, az 578-as európai úton egy balesetet követően, hétfő délután. A helyszínen torlódás alakult ki.
Több hetes felkészülés, alapos munka szükséges ahhoz, hogy rajtra készek legyenek a csíkszentkirályi roncsderbin induló autók, ráadásul a helyszínen is kell egy olyan szerelőcsapat, amely a lehetetlennek tűnő feladatokat is megoldja.
Huszonkét autó, benzingőz, adrenalin, kifordítások, borulások, illetve egy kisebb ijedtség – ez jellemezte a 6. Csíkszentkirályi Roncsderbit szombaton.
Folyamatban van több mezei útszakasz aszfaltozása Madéfalva környékén, ez a gazdáknak könnyíti meg termőföldjeik megközelítését, és elkerülhetik mezőgazdasági gépekkel a nagy forgalmú főutat. A szomszédos községek megközelítése is egyszerűbb lesz.
Hargita Megye Tanácsa lakossági konzultációkat hirdetett a 125-ös jelzésű, Csíkdánfalvát Balánbányával összekötő megyei besorolású út felújítása kapcsán.
Elkezdődtek a felújítási munkálatok Hargita Megye Tanácsának épületénél, a beruházás ideje alatt a megyei önkormányzat ideiglenesen elköltözött.
Csíkszentkirály ismét a roncsautók fővárosává válik a hétvégén, hatodik alkalommal jelentkezik ugyanis a sokak által várt roncsderbi. A látványos eseményre idén is több mint húsz csapatot várnak.
Jövő hétfőtől a megszokott félórás helyett negyedórás intervallumokra foglalhatnak időpontot a Csíkszeredai Helyi Személynyilvántartó Közszolgálat ügyfelei.
szóljon hozzá!