Fotó: Veres Nándor
Csíkajnádon tartották meg vasárnap a tizenharmadik Amatőr Színjátszó Találkozót.
2014. október 20., 10:162014. október 20., 10:16
A rendezvényen a csíkszenttamási, madéfalvi, borzsovai, csíkvacsárcsi és kovásznai amatőr színjátszó csoportok mutatkoztak be egy-egy előadással, fellépett továbbá a Csíkvacsárcsi Cserevirág Néptánccsoport is. A csoportok jeleneteit, előadásait követően Zsók Levente humorista szórakoztatta a jelenlevőket.
„Az első kápolna ötszáz éves jubileumát ünnepelték Ajnádon, ennek a rendezvénysorozatnak része ez a találkozó. 2002-ben úgy gondoltuk, hogy lehetőséget teremtünk az amatőr színjátszóknak a találkozásra, ahol megismerhetik egymást és bemutathatják darabjaikat. Annak idején a község mindhárom falujában – Ajnádon, Szentmiklóson és Vacsárcsiban – volt színjátszó csoport, és kezdésként ellátogattunk egymáshoz. Aztán ez kinőtte magát a csíki színjátszók találkozójává, ugyanakkor minden évben van egy vendégcsoportunk” – magyarázta Fodor Zoltán szervező.
Az eseményen jelen levő Borboly Csaba megyei önkormányzati elnök szerint minden településnek büszkeséget kell jelentsen a színjátszók tevékenysége. „A színjátszás körül tevékenykedők valahogy mintha egy kicsit boldogabb emberek lennének. A színjátszók tudják formálni, javítani a közösséget” – fogalmazott.
Országszerte beszámoltak arról a tragikus szépvízi esetről, amikor a medve elől menekülve egy fiatal Iași megyei lány elvesztette egyensúlyát, a magasból a szépvízi víztározóba zuhant és életét vesztette.
Medvétől ijedhetett meg az a 18 éves, Iași megyei lány, aki pénteken lelte halálát a szépvízi víztározóban – jelezte a Székelyhon érdeklődésére a Hargita megyei rendőr-főkapitányság.
Benedek Pál, egykori székely határőr verses naplóját mutatják be Csíkszeredában kedden 18 órától a Lázár-ház eskütermében.
Sikeres volt a csíkszentgyörgyiek Guinness-rekordkísérletének főpróbája, megsütötték szombaton az ország leghosszabb, 21 méteres kürtőskalácsát.
A Szépvízi víztározóba fulladt egy személy, erről érkezett a riasztás a hatóságokhoz pénteken délután. A tűzoltók kiérkezésekor a személyt már kiemelték a tóból, és a mentősök újraélesztési műveleteket végeztek rajta, ám az életét nem tudták megmenteni.
Továbbra is a csíkszeredai városháza északi szárnyában marad a katonai központ mivel nem talált megfelelő ingatlant számukra Hargita Megye Tanácsa. A városi önkormányzat újabb két évre volt kénytelen meghosszabbítani a bérleti szerződést.
Örökös szentségimádási napot tartanak a csíktaplocai templomban pénteken. Ennek zárásaként, 17 órától gyémántmisét mutat be Boros Károly nyugalmazott plébános, egykori felcsíki főesperes, aki 28 éven át szolgált Csíktaplocán.
Egyperces néma csenddel adóznak Ferenc pápa emléke előtt, de nem halasztják el 21 méter hosszú kürtőskalács megsütésének kísérletét a csíkszentgyörgyiek szombaton.
Az agrártudományi szakok több száz egyetemi hallgatója érkezett Csíkszeredába a 37. Országos Tudományos Diákkonferencia Agrárszekciójának rendezvényére, amelynek első alkalommal ad otthont a Sapientia EMTE Csíkszeredai Kara április 24–25. között.
Tízéves lett a Csíkszeredai Könyvvásár – egy évtized alatt pedig hagyománnyá, közösségi ünneppé érett, ahol a könyvek, a szerzők és az olvasók találkoznak. És íme néhány idei meghívott: Tompa Andrea, Bodor Ádám, Kulka János, Márton László.
szóljon hozzá!