
Fotó: Kristó Róbert
Július 1-jétől nem az egészségbiztosító pénztárhoz, hanem a pénzügyi igazgatósághoz kell befizessék az egészségbiztosítási hozzájárulást a természetes személyek és az egyéni vállalkozók – közli a Hargita Megyei Egészségbiztosító Pénztár.
2012. június 26., 14:112012. június 26., 14:11
2012. június 26., 14:462012. június 26., 14:46
Az új pénzügyi jogszabályok értelmében július 1-jétől megváltozik a társadalombiztosítási hozzájárulások kezelési módja, a természetes személyek és az egyéni vállalkozók az egészségbiztosítási hozzájárulásukat is a pénzügyi igazgatósághoz kell majd befizessék – tette közzé a Hargita Megyei Egészségbiztosító Pénztár. Duda Tihamér, az intézmény vezérigazgatója elmondta, nem csak a befizetések történnek jövő hónaptól a pénzügynél, hanem a pénztár eddigi kintlévőségeinek követését is átveszi a pénzügyi igazgatóság, tehát az adósság behajtását is ők fogják végezni ezentúl.
A pénztár közleménye szerint a természetes személyek és egyéni vállalkozók július 1-jétől lakhelyük függvényében az Országos Pénzügyi Adminisztráció következő számlaszámaira fizethetik be hozzájárulásukat:
RO81TREZ3512621050302XXX TREZORERIA MIERCUREA CIUC,
RO56TREZ3522621050302XXX TREZORERIA ODORHEIU SECUIESC,
RO31TREZ3532621050302XXX TREZORERIA GHEORGHENI,
RO06TREZ3542621050302XXX TREZORERIA TOPLIŢA.
A pénzügyi azonosító kódhoz a személyi számot kell megadni, a kifizetés előtt pedig fel kell keresni a helyi pénzügyi hivatalt – szerepel a pénztár közleményében.
Noha hosszú sorok nem alakultak ki, folyamatos a forgalom a gyergyószentmiklósi polgármesteri hivatal adóosztályának pénztáránál. Január 15-től lehet befizetni a 2026-os évi helyi adókat.
Idén is ünnepi gálaműsorral köszöntik a Magyar Kultúra Napját a Gyergyói-medencében. Az eseménynek ezúttal a ditrói Kőrösi Csoma Sándor Művelődési Ház ad otthont január 18-án, vasárnap 18 órától.
Idén is folytatják a Tarisznyás-estek sorozatát Gyergyószentmiklósón a Tarisznyás Márton Múzeumban.
Gyergyószentmiklós viseli Magyarország külhoni ifjúsági fővárosa címet idén, amelyet Cegléd testvérvárossal párban nyert el. A kitüntetéssel járó 100 millió forintos támogatás konkrét fejlesztéseket hoz: például ifjúsági központ épül.
Súlyos tűzesethez riasztották a tűzoltókat: Salamáson lángra kapott a helyi rendőrőrs épülete. A tűz az épület tetőszerkezetét és a manzárdot érinti, mintegy 200 négyzetméteres felületen.
Egy lángoló mezőgazdasági épülethez riasztották szerdán reggel a tűzoltókat Gyergyóremetére: egy nagyméretű istálló gyulladt ki egy farmon. Szerencsére sem emberi sérülés nem történt, sem állatokban nem esett kár.
A lakosság kisebb arányban volt jó adófizető, a cégeknél viszont jelentős adósságcsökkenés történt 2025-ben Gyergyószentmiklóson. A 2026-os évre vonatkozó helyi adók és illetékek befizetése január 15-től lehetséges a városban.
Turisztikai Desztináció Menedzsment alapításával tenné ismertebbé, vonzóbbá a városi és gyilkostói vendéglátóhelyeket, valamint a turisztikai kínálatot Gyergyószentmiklós. Az új évtől bevezetett idegenforgalmi illeték teremti meg ehhez az alapot.
Teljesen lezárták a forgalmat a 12C jelzésű országút Gyergyószentmiklós és Gyilkostó közötti szakaszán szombat reggel, miután az erős havazás miatt az úttestre dőlt egy fa.
Császármetszéssel segítették a világra az év első újszülöttjét a gyergyószentmiklósi kórházban. A kisfiú és édesanyja is egészségesek.
szóljon hozzá!