Fotó: Iochom Zsolt
Civil Bazár keretében mutatkoztak be szombaton Csíkszeredában a Csíknak a két százalékot! kampányban részt vevő civil szervezetek. A hideg, szeles idő ellenére sokan kilátogattak a rendezvényre.
2011. április 09., 13:052011. április 09., 13:05
Bár az időjárás okozott némi bonyodalmat a Petőfi utcában kiállító szervezetek számára – a sátrak többségét nem sikerült felállítani a szél miatt –, az adófizetők kétszázalékos felajánlásaira pályázó csíki civil szervezetek kitettek magukért. A Csíki Hírlap, a Székelyhon.ro hírportál, a Zöld SzékelyFöld Egyesület és a Polgár-Társ Alapítvány közös kampányának résztvevői igyekeztek felhívni a látogatók figyelmét magukra.
A Petőfi utcában szórólapokat osztogattak az önkéntesek, információs kiadványok, plakátok jelezték a civil szervezetek nevét és céljait. A Varga Károly fafaragó egyesület népművészei termékeiket is kiállították, akárcsak a Hargita Megyei Mozgássérültek Szervezete. Túrafelszereléseket láttunk a Csíkszéki Erdélyi Kárpát Egyesület és az Öko Alpin Klub standjánál, a Zöldszékely sátornál környezetvédelmi játékokban lehetett részt venni. Egy feladatlap kitöltése után, melynek megoldásához szóba kellett állni minden szervezet képviselőivel, kis ajándékkal kedveskedtek a szervezők. Nem hiányoztak az önkéntesek, a szervezetekről szóló információk és a kétszázalékos adófelajánláshoz szükséges űrlapok sem.
Mindazok, akik a Civil Bazár meglátogatása alatt töltötték ki, adták le a felajánláshoz szükséges űrlapot, egy ingyenes belépőt kaptak a Szomszédnéni Produkciós Iroda április 29-i csíkszeredai előadására. A Civil Bazár szombaton 18 óráig tart a Petőfi utcában.
Folyamatban az alapozás, elkezdődött Csíkszentgyörgyön a bölcsőde építése, amelyet a következő tanévtől már használatba szeretnének venni. Sokat kellett rá várni, de úgy tűnik, most már nem lesz több akadálya a beruházásnak.
Több közúti szabályszegést is feltártak szerdán a Hargita megyei rendőrök. Csíkrákoson és Salamáson is tetten értek kihágást elkövetőket.
Eltűnt egy gyergyószentmiklósi fiatalkorú lány kedden, megtalálásában segítséget kér a rendőrség.
Késelésig fajult egy konfliktus vasárnap éjjel Madéfalván, a 44 éves áldozatot kórházba vitték, ám az orvosok erőfeszítései ellenére a férfi hétfőn életét vesztette – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivőjétől.
Két útkereszteződésben is körforgalmat szeretne kialakítani a csíkszentkirályi önkormányzat, hogy biztonságosabb legyen az autós közlekedés, csakhogy egyik esetben az országos útügy, a másikban pedig a Hargita Megyei Tanács az illetékes.
Hosszú ideig próbálták megmenteni annak a férfinek az életét, aki szombat este az István, a király koncert helyszínére menet rosszul lett, és végül elhunyt.
Mintha nem is lett volna több ezer ember a csíksomlyói hegynyeregben szombat este, olyan érintetlennek tűnik a terület.
A csíksomlyói nyeregben újra megelevenedett a rockopera, amely nemzedékek óta összeköt bennünket. Tízezrek énekelték együtt a dalokat, a fények és a himnuszok pillanatai pedig örökre beégtek az emlékezetbe.
Egyre többen érkeznek a nyeregbe, családok, több generáció. Sokan vannak, akik már a korábbi István, a király rockoperán is jelen voltak.
A biztonság áll a középpontban a ma esti István, a király koncert előtt Csíkszeredában. Korodi Attila polgármester tájékoztatása szerint a rendezvény zavartalan lebonyolítása érdekében kora reggel vadhajtási akciót hajtottak végre a környéken.
szóljon hozzá!