
Súlyosan érinti az üzemeltető nélkül maradt autóbuszjáratok hiánya a csíklázárfalvi ingázókat. A legnehezebb azok helyzete, akik 12 órás műszakban dolgoznak Csíkszeredában, mert este nincs buszjárat, és sötétben, kemény mínusz fokokban kell gyalogolni hazafelé.
2011. január 06., 14:432011. január 06., 14:43
2011. január 06., 15:072011. január 06., 15:07
Lázárfalváról többen járnak be Csíkszeredába dolgozni 12 órás műszakba – őket érinti leginkább az Autotransport csődje után kialakult helyzet. A kétszeri közbeszerzési eljárás után is gazdátlanul maradt hat csíki autóbuszjárat közül az egyik a Csíkszereda–Lázárfalva vonalon közlekedett, ez januártól nem működik. Az ingázók közül sokan most munkahelyüket is féltik, ha nem tudnak időben el- és hazajutni, bajba kerülhetnek. Lázárfalva ugyanis végállomás – áthaladó autós forgalom nincs, más buszok csak Csíkkozmást, a községközpontot érintik.
„Nem tudjuk, mitévők legyünk, kihez forduljunk segítségért” – vallotta be egyik, a csíkszeredai kórháznál dolgozó hölgy, aki több társával együtt 12 órás váltásokban dolgozik. „Reggel még sikerül bejutni a városba azzal a busszal, amelyik több céggel kötött szerződést ingázók szállítására, este 7 órakor, amikor végzünk, viszont nincs, amivel hazajutni, ez a szerződéses busz ugyanis késő este, 11 után megy vissza. Stoppolni nem nagyon lehet, Kozmás és Lázárfalva között pedig három kilométert gyalogolni este, sötétben, mínusz 20 fokos hidegben, úgy, hogy még akár vadak is megtámadhatnak, nem egyszerű. Ha nyár volna, még azt mondanánk, kihúzzuk ezt a hónapot valahogy, de most január van” – panaszolta a munkahelyéért aggódó hölgy. Mint mondta, elkeseredésükben arra is gondoltak, hogy aláírásokat gyűjtsenek, de így sem valószínű, hogy a hónap vége előtt megoldódna a helyzet.
Az autóbuszjáratok megszűnése nyomán kialakult helyzetről pár nappal ezelőtt számoltunk be, akkor kérdésünkre Borboly Csaba, a Hargita megyei önkormányzat elnöke azt mondta, a hat járatra kiírt harmadik közbeszerzési eljárás eredménye január végére várható, a lázárfalvi járatot pedig az Open World cég igényelte.
Közel százötven fős leépítésről tett előzetes bejelentést a Hargita megyei munkaerő-elhelyező ügynökségnél egy csíkszeredai textilipari cég. A tömeges elbocsátást már februárban kénytelenek végrehajtani.
Február 5-én éjfélig lehet szavazni online, illetve ily módon értékelni a Csíkszentmiklósi Ifjúsági Egyesület által meghirdetett rajzversenyre beküldött munkákat. Ez egyfajta ráhangolás a február 7-én esedékes ottani kolbászfesztiválra.
Dolgoznak a betonelemekkel, ezért lezárták az 578-as európai út Csíkszentkirály felől Csíkszereda irányába vezető dupla sávját kedden reggel.
Szakképzést indít 2026 februárjától a Gyulafehérvári Caritas Csíkszeredában, amely a szociális ellátórendszerben dolgozni kívánók számára kínál gyakorlatorientált felkészülést.
Civil kezdeményezésre Csíkszeredában is tüntetést szerveznek szombat délre a Szabadság térre a magas adók ellen tiltakozva.
Senkire nem lehet rákényszeríteni a szociális ellátást, így évek óta az utcán él egy nő Csíkszereda központjában. A helyiek aggódnak érte.
Amióta Sepsiszentgyörgyön bejelentették a helyi adók csökkentését, Csíkszeredában is egyre erősebb az elvárás az önkormányzat intézkedésére. Korodi Attila polgármester közölte: ebben a kérdésben a pénzügyminisztérium válasza lesz sorsdöntő.
Az RMDSZ Csíki Területi Szervezete az Eurotrans Alapítvánnyal együttműködve kiszállást szervez Csíkszenttamás községbe, ahol ingyenes lesz a honosítás, az anyasági és életkezdési támogatás ügyintézése.
A Csíki Trans tájékoztatása szerint két járat esetében késés várható pénteken.
Hetedik alkalommal szervezik meg a Madéfalvi Hargita Túrát, azaz a Siculicidium Emléktúrát a hétvégén. A háromnapos rendezvény Nedeczky Júlia hegymászó előadásával indul.
szóljon hozzá!