Új épülettel lett gazdagabb a csíkszentdomokosi Buzánszky-sportközpont. A 2019-ben átadott sportlétesítmény idén kiegészült egy öltöző- és egy szállásépülettel. A péntek délutáni avatóünnepségen jelen volt Kövér László, a Magyar Országgyűlés elnöke is.
2023. október 06., 18:352023. október 06., 18:35
2023. október 06., 19:392023. október 06., 19:39
Fotó: Pinti Attila
Új épülettel lett gazdagabb a csíkszentdomokosi Buzánszky-sportközpont. A 2019-ben átadott sportlétesítmény idén kiegészült egy öltöző- és egy szállásépülettel. A péntek délutáni avatóünnepségen jelen volt Kövér László, a Magyar Országgyűlés elnöke is.
2023. október 06., 18:352023. október 06., 18:35
2023. október 06., 19:392023. október 06., 19:39
Fotó: Pinti Attila
Idén ősszel sem maradt el Csíkszentdomokoson a Magyar Országgyűlés, valamint a székely és a csángó közszereplők focicsapatainak barátságos futballtornája. A felcsíki esemény ötletgazdája a magyar labdarúgó Aranycsapat tagjai közül utolsóként, 2015-ben elhunyt Buzánszky Jenő volt.
Fotó: Pinti Attila
Pénteken reggeltől kora délutánig zajlottak a mérkőzések a csíkszentdomokosi futballpályán, ahol a Magyar Országgyűlés csapata a csángók válogatottját 5–1-re, Székelyföld válogatottját pedig 3–0-ra győzte le.
Fotó: Pinti Attila
A harmadik meccs, a székely–csángó összecsapás a székelyek 3–0-ás sikerével zárult.
Fotó: Pinti Attila
A sporteseménynek immár 25 éves múltja van. A torna kiötlője és névadója Buzánszky Jenő, a legendás Aranycsapat egykori tagja volt, aki haláláig betöltötte a Nemzetközi Gyermekmentő-szolgálat Sportbizottságának elnöki tisztségét, fáradhatatlanul szervezett, és rendszeresen bíráskodott a gyerekek focitornáján. Ő úgy vélte, hogy
Csíkszentdomokoson 2019-ben adták át a Buzánszky Jenő Labdarúgóközpontot, akkor még egy füves pályával és egy épülettel.
Fotó: Pinti Attila
Ez később kiegészült egy műfüves pályával, majd 2023 őszére kész lett egy újabb épület, amely öltözőket- és szálláshelyeket foglal magában. A szentdomokosi létesítményben el tudnak szállásolni egy egész csapatot, amely oda menne edzőtáborozni.
A meccsek után ünnepélyesen felavatták a megújult létesítményt, volt szalagvágás, a létesítményeket pedig megáldotta és megszentelte Csibi László, Csíkszentdomokos plébánosa.
Fotó: Pinti Attila
Edvi Péter, a Nemzetközi Gyermekmentő-szolgálat alapító elnöke elmondta, hogy huszonkettedik éve zajlik ez a torna, a gyerek számára kiírt vetélkedőket pedig 25 évvel ezelőtt kezdték el.
Karda Róbert, Csíkszentdomokos polgármestere köszönetet mondott mindenkinek, aki hozzájárult a sportlétesítmény megvalósulásához, az anyaországiaknak és a helyieknek is.
Fotó: Pinti Attila
– mondta a községvezető.
Fotó: Pinti Attila
Bánki Erik, a Magyar Labdarúgó-szövetség elnökségi tagja elmondta, „csodálatos napot élhettünk meg itt Csíkszentdomokoson, szeret bennünket a Jóisten. Közös gondolat volt annak idején a házelnök úrral, illetve Buzánszky Jenő bácsival, hogy valami marandót tudjunk alkotni. Az ötlet, hogy a magyar parlamenti válogatott székelyföldi közméltóságokkal találkozzon, egy focimeccs keretében összemérjük az erőnket, s utána nyilvánvalóan egy vacsora keretében átbeszéljük a mérkőzés tapasztalatait, megbeszéljük, hogy miben és hogyan tudunk egymásnak segíteni. Ennek
A helyieknek gratulálok azért, hogy ez lett minden idők legkisebb költségvetéséből elkészült sportlétesítménye, mert jóval olcsóbb lett, mint amit az MLSZ kiszámolt erre. Azért történhetett meg ez, mert már az elején látszott, hogy jó kezekbe került a támogatás. Ez a szálláshely lehetőséget ad arra, hogy akár nemzetközi futballtornákat is lehessen szervezni Csíkszentdomokoson.”
Fotó: Pinti Attila
Tánczos Barna, az RMDSZ szenátora Barabási-Albert László hálózatelméletét hozta fel beszédében. „Több mint 15 éve az anyaország olyan gócpontokat épít, olyan kis és nagyobb beruházásokat, amelyekben összefutnak azok a láthatatlan szálak, amelyek még erősebben összekötik az anyaországi magyarokat, az ottani barátokat, az itteni barátokat, a csángókat, a székelyeket, azt a Kárpát-medencei magyarságot, amely ezen gócpontok nélkül sokkal gyengébb lenne. Ez az erős kapocs évről évre szolidabb, szilárdabban összeköti a Kárpát-medencei magyarokat úgy, hogy észre se vesszük, hogy napról napra még jobb barátok, még jobb testvérek leszünk egymással. Őszinte köszönet az Orbán-kormánynak, mert az a másfél évtized, amióta élvezzük mi ezt a támogatást, ezt a nemcsak szóban kimondott, hanem napról napra tettre váltott ígéretet – korszakalkotó.”
Fotó: Pinti Attila
Ifj. Buzánszky Jenő és Molnár Andrea sportjogász a Buzánszky Alapítvány részéről egy-egy emléklabdát adott át Binder Leventének, a csíkszentdomokosi sportkomplexum vezetőjének és Edvi Péternek, a Nemzetközi Gyermekmentő-szolgálat elnökének.
Fotó: Pinti Attila
– mondta ifj. Buzánszky Jenő.
Fotó: Pinti Attila
Kövér László, a Magyar Országgyűlés elnöke köszönetet mondott a Nemzetközi Gyermekmentő-szolgálatnak, amelynek tagjai több mint húsz éve járnak erre, Csíkszentdomokos mindenkori polgármesterének, „aki igyekezett megtenni mindent annak érdekében, hogy jól érezzük magunkat, és el tudjuk végezni azt, amiért ide jöttünk. Köszönöm a domokosiaknak, akik mindig szeretettel fogadtak minket.
Az, hogy ez a sportkomplexum ki mindenkinek az érdeme, Buzányszki Jenő bátyámtól egészen az itteni önkénteseknek, akik itt helyben hozzátették a maguk erejét és tudását – már többször elhangzott. A magyar állam is természetesen benne van ebben, de tulajdonképpen ez szóra sem lenne érdemes (…) A Kárpát-medence különböző pontjain lévő magyarok kapcsolatot tudnak egymással teremteni, és én
Legyen ez a pálya egy szimbóluma az összetartozásnak, de sokkal fontosabb ennél, hogy ezen a pályán legyen, aki mindig játsszon. Mutassanak önök példát az anyaországiaknak is arra, hogyan kell családban és nemzetben úgy gondolkodni, hogy ne csak szavakat mondjunk, hanem az valóssággá is váljon!”
Fotó: Pinti Attila
A Nemzetközi Gyermekmentő-szolgálat közleménye szerint a mintegy 220 millió forintos beruházás pénzügyi támogatója a magyar állam, az MLSZ és a Bethlen Gábor Alapítvány volt. „A Nemzetközi Gyermekmentő-szolgálat segítőin és kiterjedt kapcsolatrendszerén keresztül rengeteg önkéntes munkát és felajánlást biztosított a projekthez, ahol remélhetőleg a környék sok-sok gyereke, fiatalja fog focizni, sportolni. Ennek érdekében alapították meg a Csíkszentdomokosi Sportegyesületet” – olvasható az NGYSZ közleményében.
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Magyar anyanyelvűként munkát keresel Romániában? A Jooble segít megtalálni a legjobb romániai állásokat. Olvasd el összefoglalónkat!
A lakóépületek építési költségei 2015 és 2025 között átlagosan 48,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban (EU) – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Huszonhat, fogyatékkal élő felnőtteket gondozó otthonban függesztik fel a beutalásokat – döntötte el a Maros megyei tanács a szakigazgatóság kérésére. Az uniós előírások miatt ezeket a nagy méretű központokat 2030-ig át kell alakítani.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) benyújtott a parlamentbe egy törvénymódosító javaslatot, amely szerint a daganatos betegek kísérői akkor is jogosultak lennének a fizetett szabadságra, ha orvosi vizsgálatokra kísérik el a beteget.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Vízzel locsolják az elefántot, naponta többször utántöltik az itatókat, mindenhol árnyékos helyet is biztosítanak – a kánikulában fokozottan odafigyelnek az állatokra a marosvásárhelyi állatkertben.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtöki figyelmeztető előrejelzése szerint hétfő reggelig kánikulára és fokozott hőterhelésre lehet számítani az egész országban.
A felhőszakadás nyomán vasárnap megszűnt Jávárdi-vízesést máris helyreállította a gyimesközéploki önkormányzat. Munkagépekkel dolgoztak annak érdekében, hogy a patakot visszatereljék régi medrébe, a pallót is megjavították.
A parlament épülete előtt tiltakoznak a tanügyi szakszervezetek a 141-es törvény megszorító intézkedései és a közalkalmazotti bértörvény tervezetének előírásai miatt.
Két sárga jelzésű és egy narancssárga jelzésű hőségriasztást adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
szóljon hozzá!