
Kozma Albert (középen) tavaly a kárpátaljai magyarság számára szervezett gyűjtést
Fotó: kurultaj.hu
Kozma Albert bölöni unitárius lelkész adománygyűjtést szervez a törökországi földrengés károsultjai részére. A lelkipásztort a miértről és hogyanról kérdeztük.
2023. február 08., 20:062023. február 08., 20:06
Adja magát a kérdés: honnan jött a gyűjtés ötlete? „Van egy hagyományőrző csoportunk, a Turul KözössÉg Egyesület, amellyel évente járunk ki az anyaországi Bugacra, ott ismerkedtünk meg török barátokkal, akikkel azóta is ápoljuk a kapcsolatot. Amikor megláttuk a földrengésről szóló hírt, az egyházközség vezetőségével és az egyesület tagjaival karöltve úgy döntöttünk, gyűjtést szervezünk a bajba jutott török testvérek megsegítésére” – fejtette ki lapunknak Kozma Albert.
Téli ruhákat és tartós élelmiszert várnak az adományozóktól.
– hangsúlyozta, megjegyezve, hogy a gyűjtés február 15-éig tart. „Arra kérem mindazokat, akik segíteni akarnak és tudnak, adományaikat jövő szerdán kora délutánig juttassák el a bölöni unitárius parókiára. Ezt követően útnak indulunk, hogy az adományokat a bukaresti gyűjtőponthoz szállítsuk” – összegzett.
Kozma Albert nem első alkalommal szervez gyűjtést a bajbajutottak megsegítésére: tavaly márciusban a kárpátaljai magyarok, 2010-ben pedig a felsőzsolcai árvízkárosultak számára rendezett hasonló akciót.
Zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki térségekre, valamint Bánság, Körösvidék, Olténia, Erdély nagy része és Munténia északnyugati részének több megyéjére.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hétfőn 12 órakor lejárt az ultimátum, amelyben a Nemzeti Liberális Pártból (PNL) vezetése felszólított öt politikust, hogy lépjenek ki a pártból, ellenkező esetben kizárják őket a PNL-ből.
A képviselőház és a szenátus házbizottságának hétfői ülésén hozott döntés szerint hétfőn 21:30-kor kezdődő ülésén szavaz a parlament plénuma Adrian Veștea kormányáról.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Claudiu Năsui öt intézkedést javasol a leendő kormánynak, amelyek szerinte segítenék a román gazdaságot.
Egy férfi és egy nő meghalt, további három személy pedig megsérült egy vasárnap esti balesetben a Bihar megyei Éradonyban.
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
Csaknem hárommillió forint bírságot kapott az a sofőr, akinek a kisbuszában 760 doboz csempészcigarettát találtak a pénzügyőrök – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.
Donald Trump amerikai elnök éles és trágár szavakat használva katonai erő alkalmazásával fenyegette meg vasárnap Iránt arra az esetre, ha nem volna hajlandó hosszú távú békemegállapodást kötni és a Hormuzi-szoros ismételt lezárásával próbálkozna.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök vasárnap benyújtotta a parlamentnek kormánya programját és a miniszterjelöltek névsorát.
szóljon hozzá!