
Székelykapuk árnyékában ismertetett elképzelések. Számos témakört érintett Tőke Ervin csíkszeredai polgármesterjelölt
Fotó: Veres Nándor
Többek között a közbiztonság növelését, az adó-, illeték- és rezsicsökkentést, az ügyintézés gyorsítását, a gazdaságélénkítést, a közlekedési és parkolási gondok felszámolását, illetve a fiatalok és idősek támogatását tűzte ki célul Tőke Ervin EMSZ-színekben induló csíkszeredai polgármesterjelölt, aki szerdán ismertette választási programját.
2020. szeptember 02., 16:112020. szeptember 02., 16:11
2020. szeptember 02., 20:212020. szeptember 02., 20:21
Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc követeléseire utalva 12 pontban foglalta össze választási programját Tőke Ervin, az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) csíkszeredai polgármesterjelöltje. A Csíki Székely Múzeum mögötti skanzennél tartott szerdai sajtótájékoztatón a jelölt csapatának néhány tagjával ismertette elképzeléseit.
Programjának első pontja egy szabad székely város létrehozásáról szólt, mint a jelölt kifejtette:
Fotó: Veres Nándor
A második pontban a közbiztonság kérdéséről esett szó, ezen belül a helyi rendőrség megalakításáról, amelyet Tőke ígérete szerint – amennyiben mandátumot nyernek – egy hónap alatt elindítanának. Emellett egy önkéntes alapon működő polgárőrséget is létrehoznának a városban. A következő témakör az adó-, illeték és rezsicsökkentés volt. A jelölt szerint előbbi kettő mértéke nincs összhangban a városban tapasztalható keresetekkel, ezért
Negyedik pontként az ügyintézés könnyítését, gyorsítását említette, kitérve az egyablakos ügyintézés bevezetésére, ötödik témakörként pedig az építkezési engedélyek kibocsátásának felgyorsítását.
Ezt követően a gazdaságélénkítés és a turizmus terén jegyzett elképzeléseiről beszélt az EMSZ jelöltje, mint részletezte, vállalkozóbarát várost szeretnének. „Úgy tudom, elmondta ugyanezt az RMDSZ jelöltje is, annyi a különbség, hogy mi szabad emberek vagyunk.
– hangsúlyozta Tőke. Hozzátette: például az infrastruktúra fejlesztésével és vállalkozóbarát adórendszerrel szeretnék elhárítani az akadályokat az itt vállalkozni kívánók útjából. A turizmus kapcsán egyebek mellett a gyógyvizek kihasználatlanságáról beszélt, szerinte
Fotó: Veres Nándor
A hetedik pontban a külső városrészek felzárkóztatása érdekében tervezett fejlesztésekről beszélt, ezt követően pedig a parkolási problémákról. Meglátása szerint fel kell venni a versenyt az egyre növekvő autóparkkal, és városszéli ingyenes, őrzött parkolókat, illetve parkolóházakat kell létrehozni. A következő pontban a piacokról beszélt, amelyekből egy nagyobbat és több kisebbet hozna létre a városban.
Ezek kapcsán szó esett többek között a tömegközlekedési eszközök ingyenes használatáról az idősek számára, a futópálya „visszaadásáról” a lakosságnak vagy egy új építéséről, a néptáncoktatás bekapcsolásáról a kori-úszás programba és egy ifjúsági központ, illetve egy gördeszka és bicikli ügyességi pálya létrehozásáról.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
2 hozzászólás