
Székelykapuk árnyékában ismertetett elképzelések. Számos témakört érintett Tőke Ervin csíkszeredai polgármesterjelölt
Fotó: Veres Nándor
Többek között a közbiztonság növelését, az adó-, illeték- és rezsicsökkentést, az ügyintézés gyorsítását, a gazdaságélénkítést, a közlekedési és parkolási gondok felszámolását, illetve a fiatalok és idősek támogatását tűzte ki célul Tőke Ervin EMSZ-színekben induló csíkszeredai polgármesterjelölt, aki szerdán ismertette választási programját.
2020. szeptember 02., 16:112020. szeptember 02., 16:11
2020. szeptember 02., 20:212020. szeptember 02., 20:21
Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc követeléseire utalva 12 pontban foglalta össze választási programját Tőke Ervin, az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) csíkszeredai polgármesterjelöltje. A Csíki Székely Múzeum mögötti skanzennél tartott szerdai sajtótájékoztatón a jelölt csapatának néhány tagjával ismertette elképzeléseit.
Programjának első pontja egy szabad székely város létrehozásáról szólt, mint a jelölt kifejtette:
Fotó: Veres Nándor
A második pontban a közbiztonság kérdéséről esett szó, ezen belül a helyi rendőrség megalakításáról, amelyet Tőke ígérete szerint – amennyiben mandátumot nyernek – egy hónap alatt elindítanának. Emellett egy önkéntes alapon működő polgárőrséget is létrehoznának a városban. A következő témakör az adó-, illeték és rezsicsökkentés volt. A jelölt szerint előbbi kettő mértéke nincs összhangban a városban tapasztalható keresetekkel, ezért
Negyedik pontként az ügyintézés könnyítését, gyorsítását említette, kitérve az egyablakos ügyintézés bevezetésére, ötödik témakörként pedig az építkezési engedélyek kibocsátásának felgyorsítását.
Ezt követően a gazdaságélénkítés és a turizmus terén jegyzett elképzeléseiről beszélt az EMSZ jelöltje, mint részletezte, vállalkozóbarát várost szeretnének. „Úgy tudom, elmondta ugyanezt az RMDSZ jelöltje is, annyi a különbség, hogy mi szabad emberek vagyunk.
– hangsúlyozta Tőke. Hozzátette: például az infrastruktúra fejlesztésével és vállalkozóbarát adórendszerrel szeretnék elhárítani az akadályokat az itt vállalkozni kívánók útjából. A turizmus kapcsán egyebek mellett a gyógyvizek kihasználatlanságáról beszélt, szerinte
Fotó: Veres Nándor
A hetedik pontban a külső városrészek felzárkóztatása érdekében tervezett fejlesztésekről beszélt, ezt követően pedig a parkolási problémákról. Meglátása szerint fel kell venni a versenyt az egyre növekvő autóparkkal, és városszéli ingyenes, őrzött parkolókat, illetve parkolóházakat kell létrehozni. A következő pontban a piacokról beszélt, amelyekből egy nagyobbat és több kisebbet hozna létre a városban.
Ezek kapcsán szó esett többek között a tömegközlekedési eszközök ingyenes használatáról az idősek számára, a futópálya „visszaadásáról” a lakosságnak vagy egy új építéséről, a néptáncoktatás bekapcsolásáról a kori-úszás programba és egy ifjúsági központ, illetve egy gördeszka és bicikli ügyességi pálya létrehozásáról.
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa vasárnap egyhangúlag úgy döntött, hogy a PSD részt vesz a Veștea-kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.
2 hozzászólás