
Fotó: Borbély Fanni
Székelyföld-szerte, illetve az ország jókora területén fagypont alá esett a hőmérséklet hétfőre virradóan. A leghidegebb Csíkszeredában volt a lakott települések sorában.
2025. október 20., 08:462025. október 20., 08:46
2025. október 20., 09:152025. október 20., 09:15
Kemény faggyal indult a hét Székelyföld-szerte, néhol igencsak mínuszba fordult a mutató. Csíkszeredában mínusz 9,2 Celsius-fokot mértek hétfőre virradóan, ez volt országszerte a legalacsonyabb hőmérséklet a lakott települések sorában. De hideg volt – illetve van is – még Gyergyóalfaluban (–8) és Maroshévízen (–7) is. Jócskán fagyott ugyanakkor Székelyudvarhelyen (–4), Sepsiszentgyörgyön (–5,3) és Marosvásárhelyen (–3,8) is.
Szeptember végén mínusz 6,4 Celsius-fokig esett vissza a levegő hőmérséklete Csíkszeredában, akkor is ez volt a leghidegebb az országban, de a hétfői fagy ez most jócskán alulmúlja.
Egyébként már augusztusban is fagyott a hargitai megyeközpontban, a nyár utolsó hónapjának végén mínusz 1,7 fokot mértek a hivatalos meteorológiai állomáson.
Ettől függetlenül ez az októberi fagy korántsem szokatlan, tavaly például október 18-ra virradóan mínusz 7,6 Celsius-fok volt Csíkszeredában.
Az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordul a Láros-Ozsdola Közbirtokosság a Kovászna Megyei Törvényszék ítélete miatt, amely 2500 hektár erdőbirtoktól fosztotta meg. A közbirtokosság szerint a tulajdonelvonás a diktatúra idején történt meg.
Ferenc pápa olyan időben vezette az egyházat, amely korszakváltást képviselt, és ő tudatában is volt a változásnak – írta XIV. Leó pápa elődje halála első évfordulójára küldött üzenetében.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) keddi egyeztetésén megállapodás született arról, hogy ha a PSD miniszterei kilépnek a kormányból, a hivatalban maradó tárcavezetők ideiglenesen átveszik a helyüket.
Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök.
Havazásba váltott át az esőzés kedd délután Hargita megye magasabban fekvő régióiban, így többek között a Hargitán és Szentegyháza környékén is. A térségünkbe érkező lehűlés következtében hóréteg is kialakult.
Őrizetbe vették Szék község polgármesterét, S. J.-t sikkasztás és hivatali visszaélés gyanújával – jelentette be kedden a Kolozs megyei rendőrség.
Romániába hozták kedden a hollandiai Drents múzeumból tavaly elrabolt, majd megtalált coțofenești-i aranysisakot és dák arany karpereceket.
Tizenhét személy ellen indított büntetőeljárást csempészet gyanújával a bukaresti katonai ügyészség egy Nagy-Britanniából beszerzett helikopter ügyében.
Előrehaladott szakaszba léptek a tárgyalások a Romgaz és az Azomureș között, miután a Romgaz már konkrét ajánlatot tett a műtrágyagyár részvényeseinek – jelentette ki Cristian-Silviu Bușoi, az Energiaügyi Minisztérium államtitkára.
Három napos filmprogrammal ünneplik a Magyar film napját a Csíki Moziban április 27-30. között. A rendezvénysorozatra a belépés ingyenes lesz.
1 hozzászólás