
Helyben vagyunk. Képünk illusztráció, ugyanis januárban készült...
Fotó: Borbély Fanni
Fagypont alá esett a hőmérséklet Csíkszeredában hétfőre virradóan, a hivatalos meteorológiai állomáson mínusz 1,7 Celsius-fokot mértek.
2025. augusztus 25., 09:082025. augusztus 25., 09:08
2025. augusztus 25., 09:172025. augusztus 25., 09:17
Székelyföld-szerte és országosan is Csíkszeredában volt a leghidegebb augusztus 25-re virradóan,
De hideg volt még Gyergyóalfaluban (mínusz 0,2 fok), Maroshévízen (0,6 fok), illetve Székelyudvarhelyen (3,6 fok), Marosvásárhelyen (4,2 fok) és Sepsiszentgyörgyön (2,9 fok) is az évszakhoz képest rendkívül alacsony értékeket mértek.
Nem úgy a tengerparton, Mangalia térségében például 20 fokra ébredtek…
… de vannak augusztusból is fagyos fotóink
Fotó: Borbély Fanni
Ami a rövidtávú előrejelzést illeti, a hét közepéig még várhatóan jócskán visszaesik a hőmérséklet éjszakánként, Erdély-szerte 1–4 fok körül alakulnak a minimumok. Napközben viszont fokozatosan felmelegszik: míg hétfőn 18–23 fokos csúcsértékek várhatók, addig szerdán már 23–29, sőt
Noha az időszakhoz képest szokatlan a fagypont alatti érték, tegnap már mutatta jeleit a rendkívüli lehűlés, az Omu-csúcson vasárnap is mínuszt mértek.
Sőt, a hegyekben havazott is, egy turista a Radnai-havasokban, a Pietrosz-csúcs közelében, 2000 méter feletti magasságban készített felvételt a hóesésről.
Belép a lakossági gázszolgáltatás piacára a legnagyobb román gázipari vállalat, a Romgaz – írja az MTI a profit.ro gazdasági portál cikke alapján.
Az üzemanyag literenkénti ára akár a 10 lejt is elérheti Romániában, ha a kőolaj világpiaci ára hordónként 120–130 dollárra emelkedik, és tovább nő a gázolaj tonnánkénti ára – jelentette ki kedden Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
Rakéták robbanására ébredtek Dubajban: egy székelyföldi származású, ott élő férfi a Rádió GaGának mesélt arról, milyen volt testközelből megtapasztalni a Közel-Keleten kiéleződött konfliktus első óráit, és hogyan reagált a város a támadásokra.
A közlekedésügyi rendőrség válaszára vár a marosvásárhelyi önkormányzat, hogy kiderüljön mikor állhat újra munkába a szabálytalanul parkoló járműveket elszállító vontatóautó. A szolgáltatást január végén szüntették be.
A szenátus közigazgatási bizottsága kedden kedvező jelentést fogadott el a barnamedve-kilövési kvótát meghatározó törvénytervezetről.
Tűz pusztított egy gelencei háznál hétfőn hajnalban: a lángok felemésztették az otthon tetőszerkezetét, a melléképületeket és egy autót. Pap László és családja most segítségre szorul, hogy mihamarabb visszaköltözhessenek az épületbe.
Ha a koalíciós pártok szerdán megállapodnak az állami költségvetés tervezetének végső formájáról, a parlament március 15. és 17. között megvitathatja a jogszabályjavaslatot – jelentette ki kedden Kelemen Hunor.
Aláírta kedden Nicușor Dan államfő a Mihai Dimian oktatási és kutatási miniszteri kinevezéséről szóló dekrétumot. Az új miniszter 16 órakor teszi le a hivatali esküt a Cotroceni-palotában.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező magyar állampolgárok számára elengedhetetlen a névjegyzékbe való regisztráció, ha részt kívánnak venni a magyarországi országgyűlési választásokon. Március 18-ig még megtehetik.
Az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) kedden bejelentette, hogy a jelenlegi biztonsági helyzet miatt elhalasztják a légvédelmi szirénák eredetileg szerdára tervezett tesztelését.
szóljon hozzá!