
Hamar elkapták a rendőrök a gyanúsítottakat. Képünk illusztráció
Fotó: Székelyhon
Idős asszonyra törtek rá saját otthonában szerdán délelőtt seprűvel, kosárral házaló személyek. A tetteseket rövid idő alatt elfogta a rendőrség.
2019. január 24., 14:452019. január 24., 14:45
2019. január 24., 14:472019. január 24., 14:47
„Az elkövetők seprű és kosár árulás ürügyén mentek be a Szárhegy alszegi részén lévő ház udvarára, és amikor látták, hogy nincsenek friss nyomok a hóban, betörtek egy ablakot, majd azon át behatoltak a házba. Bent a lakásban látták, hogy az idős nő otthon van, de nem ijedtek meg tőle, hanem
– így összegezte a bűncselekményt a gyergyószárhegyi polgárőrség. Ezt követően a gyanúsítottak menekülni próbáltak, de a rendőrség emberei utolérték és elfogták őket – mondta el érdeklődésünkre Katona Tibor, a polgárőrség vezetője. „Szerencse, hogy talán a sok felhívás és figyelmeztetés hatására
– magyarázta Katona, aki a rendőrök gyors intézkedését is dicsérte. Elfogásuk után az elkövetők beismerték tettüket, és az ellopott értékeket visszaszolgáltatták.
Házalás mint terepszemle
A szárhegyi polgárőrség ezúttal is figyelmezteti az embereket, hogy legyenek óvatosak, ha idegen házalókat látnak a faluban (árukínálókat, csatornajavítókat, ócskavas-felvásárlókat). Rámutatnak, az ilyen ártatlannak tűnő bekopogtatások során sokszor csak a helyszínt mérik fel. Ha látják, hogy nincs szem előtt az adott porta, vagy nincsenek otthon a lakók, akkor vagy az udvarról emelnek el valamit, vagy – mint a mostani esetben is – a betöréstől sem riadnak vissza. „Figyeljünk az idősekre, az egyedül élőkre, mert ők vannak a legnagyobb veszélyben” – szól a polgárőrök felhívása.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.
Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartandó egyeztetéseken arra fogja kérni a pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
szóljon hozzá!