
Sokba került ez néhány vállalkozónak. A gazdasági rendőrök folyamatosan ellenőriznek. Illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Az év eleje óta 91 ezer lej értékben róttak ki pénzbírságot a Hargita megyei gazdasági rendőrség tagjai, az adócsalás visszaszorításának érdekében végzett ellenőrzések során.
2018. január 11., 15:102018. január 11., 15:10
2018. január 11., 15:102018. január 11., 15:10
Gheorghe Filip, a Hargita megyei rendőr-főkapitányság szóvivője csütörtökön azt nyilatkozta, hogy az év első tíz napjában számos ellenőrzést tartottak megyeszerte a gazdasági rendőrök – számolt be az Agerpres.
Az idézett forrás szerint
Gheorghe Filip megjegyezte, hogy egész évben várhatóak hasonló ellenőrzőakciók, hogy a megye területén lebonyolított gazdasági tevékenységek a törvény tiszteletben tartásával történjenek.
Közzétette kedden este a vagyonnyilatkozatát Nicușor Dan államfő.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy (matematika vagy történelem) írásbeli vizsgájával folytatódik szerdán az érettségi.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
A minimálbér emelkedése miatt július elsejétől 202,5 lejről 216,25 lejre nő a bírságpont értéke – tájékoztatott kedden a közlekedésrendészet.
Rekord született: még nem fordult elő eddig az, hogy Kovászna megyében négy egymást követő napon vörös kódú, azaz a legmagasabb fokozatú riasztást adjanak ki a hőség miatt.
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a csíkszeredaiakat kedd este.
Súlyos kutyabántalmazási ügyről tájékoztatta a nyilvánosságot közösségi oldalán Forró Béla, a kézdivásárhelyi Benji Állatvédő Egyesület elnöke. Ez az eset mégis egyike a szerencsésebben végződőknek.
A nyolcadikosok 79 százaléka ért el legalább 5-ös átlagot az országos képességfelmérő vizsgákon – tájékoztatott kedden az oktatási minisztérium.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion kedden felszólította az államfőt, hogy ezen a héten bízzon meg valakit kormányalakítással, és bejelentette, hogy kezdeményezi Nicușor Dan felfüggesztését.
Újabb vörös jelzésű időjárási riasztást adtak ki kedden délután Maros és Hargita megye több településére. A heves viharok, a nagyméretű jégeső és a felhőszakadások veszélye miatt a hatóságok mindkét megyében RO-Alert riasztást is küldtek.
1 hozzászólás