
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Egy ház udvarát és alagsorát is víz öntötte el Székelyudvarhelyen szerdán reggelre.
2025. július 30., 08:532025. július 30., 08:53
2025. július 30., 10:532025. július 30., 10:53
Vízzel telt meg egy ház udvara és alagsora Székelyudvarhelyen az éjszakai szűnni nem akaró esőzés következtében. A Hargita megyei tűzoltóság tájékoztatása szerint már dolgoznak a víz kiszivattyúzásán. Az esőzések gyakorisága miatt egyébként
az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) figyelmeztetése szerint ugyanis villámárvizekre és vízszintemelkedésre kell számítani az érintett területeken.
Az esőzések miatt Székelyudvarhely önkormányzata segítséget nyújt a város azon részein, ahol a házak pincéjében vagy az úton felgyülemlett vízről érkezett jelentés. A Mihai Eminescu utcából négy elöntött pince miatt érkezet bejelentés, a Mihail Sadoveanu utcában pedig a csatornarendszer dugult el. Jelenleg három tűzoltócsapat és a Harvíz vízszolgáltató csapatai dolgoznak a problémák elhárításán – olvasható a Hargita megyei tűzoltóság közleményében.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Marcel Ciolacu volt miniszterelnök szerint nem igaz, hogy a Bolojan-kormány reformjainak köszönhetően csökkent a költségvetési hiány.
A földgázárak liberalizálása a korábbi ütemtervnek megfelelően áprilisban várható, ezen a téren nem történt változás – jelentette ki a kormányszóvivő.
Első olvasatban tárgyalta a kormány csütörtöki ülésén azt a törvénytervezetet, amely szerint a nem járulékalapú nyugdíjjal rendelkező személyek elesnek a nyugdíjuk 85 százalékától, ha azt állami fizetéssel halmozzák.
A Biológiai Tudományok Osztályához kapcsolódó új köztestületi tagjává avatta a Magyar Tudományos Akadémia a kézdivásárhelyi dr. Tóth Piroskát, a vizes élőhelyek specialistáját.
Tavaly több mint 5,2 milliárd italcsomagolást váltott vissza a lakosság, és megközelítőleg 387 ezer tonnás mennyiség került az újrahasznosító állomásokra.
A Temes megyei ügyészég 24 órára őrizetbe vette minősített emberölésért és holttestgyalázásért a 15 éves csenei fiú meggyilkolásával gyanúsított két kiskorút, és kezdeményezték előzetes letartóztatásukat.
A kormány dolgozik a 2026-os állami költségvetésen, amely reális alapokra fog támaszkodni – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Országszerte jóval enyhébb volt a csütörtökre virradó éjszaka az előzőekhez képest, a Csíki- és a Gyergyói-medencében azonban továbbra is a fagy az úr: csak itt mértek mínusz 15 fok alatti hőmérsékletet az országban.
Itt a vizsgaidőszak. Kávé, jegyzetek, éjszakázás – ismerős? Most megéri megállni egy pillanatra, mert a Székelyhon játékra hív, ahol nemcsak a tanulási szokásaidat oszthatod meg, hanem értékes nyereményeket is bezsebelhetsz.
Többéves előkészületek után nemsokára elkezdődhetnek az első munkálatok a Harvíz Rt. regionális víz- és csatornaszolgáltató tervezett közműfejlesztési óriásberuházása során. Tavaly kiderült, a projekt két részre oszlik a pénzügyi korlátok miatt.
szóljon hozzá!