Fotó: RMDSZ
2024. november 13., 09:002024. november 13., 09:00
A szenátorok és parlamenti képviselők munkaköri leírása nem csak a törvényhozást foglalja magába. Ugyanolyan fontos feladatuk az is, hogy a választókerületeikben élő állampolgárok ügyeit képviseljék, elősegítsék megyéjük fejlődését. Antal Lóránt, Hargita megyei RMDSZ-es szenátor szerint az RMDSZ küldöttjei és miniszterei ezen feladatukat komolyan vették, ennek pedig konkrét eredményei vannak.
„A nagyobb román pártok esetében gyakran előfordul, hogy képviselőiket olyan megyékhez osztják be – különféle politikai játszmák eredményeként –, amelyekhez nincs közük, így nem ismerhetik az ott élők valós problémáit. Az RMDSZ-ben ez másként van:
– vallja a székelyudvarhelyi szenátor.
Bevallása szerint az a tény, hogy Hargita megyében stratégiai fontosságú beruházások indultak el a közelmúltban, annak tulajdonítható, hogy helyismeretükre alapozva képesek voltak hidat alkotni a Hargita megyei önkormányzatok, a megyei tanács és a bukaresti intézmények között.
Fotó: RMDSZ
„Vessünk csak egy pillantást például Udvarhelyszékre: javában zajlanak a munkálatok Hargita megye egyik legforgalmasabb útszakaszának korszerűsítésén, a 137-es megyei úton Udvarhely és Keresztúr között. Körforgalom épült Szentléleken, annál az országúti kereszteződésnél, ahol minden évben halálos áldozatokról szóltak a hírek. Udvarhelyszék 9 településén kiépül a földgázhálózat.
Mindez nem lett volna lehetséges, ha mi nem ismertük volna térségünk ügyeit – ha nem tudtuk volna, hogy például a 137-es út nem bírja el a rajta áthaladó több ezer jármű napi terhelését, hogy Székelyszentléleken életveszélyes volt kitérni az egyik útról a másikra, hogy vállalkozásaink egyik legnagyobb gondja az, hogy nincsenek fejlett energetikai hálózatok, hogy számos településen az adófizetőknek nincs hozzáférésük minőségi ivóvíz- és szennyvízhálózatokhoz, vagy hogy a fiatal szülők azzal szembesülnek, hogy nincs, ahol vigyázó kezekre hagyják gyermekeiket, amíg ők munkában vannak” – részletezi Antal Lóránt.
Fotó: RMDSZ
„Különbséget kell tenni a hatékony és nem hatékony politikusok között. Ahhoz, hogy a politikus hatékony legyen, először is ismernie kell térségét, együtt kell dolgoznia a helyi vezetőkkel, ismernie kell az állampolgárok igényeit, majd pedig megoldásokat kell találnia.
Ezért kell november 24. és december 1. után megerősödve visszakerüljünk a kormányzásba is. A kormányzati jelenlétünk biztosítja azt, hogy folyó projektjeinket véghez vigyük, új projektjeinkhez hatékonyan teremtsük elő a pénzeket. Ha mi nem vagyunk ott, nemcsak a józan ész fog hiányozni az országvezetésből, hanem az a hatékonyság is, ami az RMDSZ vezette minisztériumokat jellemezte!” – hangsúlyozza a szenátor.
(X – fizetett hirdetés)
Készült az RMDSZ megbízásából, MFC-azonosító: 13240004.
Comandat de UDMR, cod MFC: 13240004.
Ha egy magyar diák idén azt mondja, hogy jól sikerült a román érettségije, az azt jelenti, hogy elég jól beszéli a többség nyelvét. Az idei tételek pont erről szóltak: mennyire értik és tudják használni a román nyelvet a magyar diákok.
Súlyos sérülésekkel kórházba került egy 15 éves, nyolcadik osztályt befejező diáklány, miután péntek délután kiugrott egy lupényi iskola második emeleti ablakából.
Hatósági felügyelet alatt marad Călin Georgescu, miután Bukarest első kerületének bírósága elutasította az intézkedés meghosszabbítása elleni fellebbezését. A döntés végleges.
Június 14-én rendhagyó zenei esemény lesz Csíksomlyón: a Bagossy Brothers Company ad koncertet „Csillag az égen” címmel. Ez az egyetlen koncert ezzel a műsorral egész Erdélyben, exkluzív helyszínen, a csíksomlyói nyeregben.
Egészségügyi állapota miatt Ion Iliescu volt államfőt továbbra is intenzív osztályon kell kezelni, ahol magas szintű orvosi ellátásban részesül – közölte pénteken a Facebook-oldalán a bukaresti Agrippa Ionescu sürgősségi kórház.
Áprilisban márciushoz képest 44 lejjel, azaz -0,8 százalékkal 5647 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS). A bruttó átlagbér 9415 lej volt, 80 lejjel kisebb, mint az előző hónapban.
Nem tágít a medve a Csíkszeredához tartozó Szécsenyből, ezúttal fényes nappal, péntek délelőtt bukkant fel lakott területen a vadállat.
Spontán tüntetést tartottak péntek délelőtt a parajdi sóbánya előtt a Salrom alvállalkozójának számító Sal Sind Kft. alkalmazottai, kártérítést követelve az elbocsátásuk miatt.
Elfogyóban vannak a vízhálózati tartalékok Dicsőszentmártonban, miután péntek reggel lezárták a Kis-Küküllő vizének bevezetését a helyi vízműhöz. A vízellátást ideiglenesen vízosztó pontokon keresztül biztosítják.
Az összes természetvédelmi területet belefoglalták a román állam közvagyonának a leltárába. Így ma Hargita megyéből is több ezer hektár a román állam köztulajdona, köztük a 60 hektáros parajdi Sóhát természetvédelmi terület.