HIRDETÉS

 

Akár a sarkvidéken is lehetett volna – kutyaszánhajtó versenyt tartottak Hargitafürdőn

Tamás Attila 2018. március 04., 16:21
HIRDETÉS

Hat kategóriában 19 versenyző mérte össze tudását a hétvégén a Székelyföld Kupa Kutyaszánhajtó verseny 2018-as kiadásán Hargitafürdőn. Mi a verseny első napjára látogattunk ki, ezt mutatjuk fotókon.

Fotó: Tamás Attila

A nyílt sprintverseny első napja mostoha időjárási körülmények között zajlott:

a csontig hatoló hidegben köd szállt le Hargitafürdőre, időnként pedig havazás, hófúvás is nehezítette a kutyaszánhajtók dolgát.

HIRDETÉS

A Yukon és a Hargitafürdőért Fejlesztési Egyesület szervezésében, a Szentegyházi Ifjúsági Fórum és a Green Zone Egyesület segítségével tartott versenyen 8 és 6 kutyás fogatokkal 16 kilométert (A1, B1 kategória), 4 kutyás husky-fogatokkal (C1 kategória) 10 kilométert, míg szintén 4 kutyás malamut- vagy szamojét-fogattal (C2 kategória) szintén 10 kilométeres távot kellett teljesíteni. A két kutyás husky és malamut fogatoknak (D1 és D2 kategória) 6,5 kilométeres távon kellett végigmenniük.

Fotó: Tamás Attila

A Bukarestből, Besztercéről, Balánbányáról, Csíkszentmártonból, Gyergyóditróból érkezett versenyzők a verseny második szakaszán, vasárnap a fent említett versenytávokat már ragyogó napsütésben teljesítették, és bár adódtak nehézségek főként az első napon, senkit sem kellett kizárni a versenyből.

Fotó: Tamás Attila

Bencze Tibor, a verseny főszervezője elmondta jó élményekkel zárták a versenyt, a vasárnapi napsütés „kárpótlás” volt a szombati rossz időért, a versenyzők is könnyebben teljesítették a megszabott távokat, emiatt sokkal jobb időket is mentek az első versenynaphoz képest.

Jó hangulatú, eredményes versenyen vagyunk túl, elégedettek vagyunk mindennel

– értékelt a főszervező.

Fotó: Tamás Attila

Eredmények:
C1 kategória: 1. Berende Damaschin (0:39:13), 2. Achim Alexandru (0:42:55), 3. Moca Dan (0:43:51), 4. Erdély Sándor (0:53:30)
C2 kategória: 1. Nagy Radu (0:47:34), 2. Basarab Gica (0:58:18), 3. Răzvan Bârsan (1:24:21)
D1 kategória: 1. Both Sebestyén (0:45:15), 2. Berende Bogdan (0:46:43)
D2 kategória: 1. Grosu Constantin (0:54:27), 2. Tentis Daniel Marius (1:13:58), 3. Voicu Bogdan (1:18:34)
A1 kategória: 1. Kiss Attila (0:41:43), 2. Baróti Botond (1:03:15), 3. Parajdi Zoltán (1:15:17), 4. Kósa Ernő (1:21:06)
B1 kategória: 1. Baróti Nándor (1:00:21), 2. Mircea Tăuțan (1:28:29), 3. Chetreanu Don Paul (2:18:24)
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Fotó: Tamás Attila
Ön szerint ez:
Jó hír
Rossz hír
HIRDETÉS
0 HOZZÁSZÓLÁS
Hallgassa online rádióinkat
HIRDETÉS
HIRDETÉS
HIRDETÉS