Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Megszegte a nevére kiállított távoltartási végzést, az ablak és az ajtó betörésével fenyegette a férje – erről értesítette a 22 éves csíkszeredai nő a rendőrséget vasárnap 17 óra 24 perckor – tájékoztat közleményben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
2020. január 27., 19:102020. január 27., 19:10
2020. január 27., 21:052020. január 27., 21:05
Mint írják, a kiküldött járőrcsapat a helyszínen azonosította a 29 éves, alkohol befolyásoltsága alatt levő férfit, akinek a nevére korábban távolságtartási végzést állítottak ki, aminek értelmében nem mehetett volna a felesége közelébe 50 méteren belül.
A férfit először bekísérték a csíkszeredai rendőrségre, később pedig az ügyészség javaslatára 24 órás őrizetbe vették a távoltartási végzés megsértése miatt.
Egy aktuális tragédiát lovagolt meg egy újrahasznosított videóval a Medveles Erdélyben-Gyergyószentmiklóson Facebook-oldal, amelyről mi is hírt adtunk.
Tizenkilenc megye összesen 81 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt szerda reggel 7 óra 38 perckor Buzău megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
Jelentős, legalább 12 százalékos áremelkedés várható az új építésű ingatlanok piacán, mivel az eddigi 9 százalékos áfa helyett 21 százalékot kell fizetniük a vásárlóknak augusztustól a 120 ezer eurós értékhatár alatti lakásokért is.
Lesodródott az úttestről egy autó a Maros megyei Nyárádkarácson községhez tartozó Folyfalván kedden este. Az autóban utazó személy súlyosan sérüléseket szenvedett, kórházba szállították.
Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.
Kidőlt fa miatt lezárták a 12C jelű országutat Gyergyószentmiklós és a Gyilkos-tó között kedden este. Áramszünet is van a térségben a vihar okozta károk miatt.
Megtalálták annak a medvének a bocsát, amelynek az anyja a napokban egy motorost ölt meg a Transzfogarason. A tragédiát követően a nagyvadat kilőtték, a bocs pedig anya nélkül maradt.
Lezárták az utat a Bucsin-tető térségében egy kidőlt fa miatt kedden este. A hatóságok este kilenckor még dolgoztak az útszaszakasz felszabadításán.
1 hozzászólás