A köd ellenére egyelőre pontosan érkeznek a repülőjáratok Marosvásárhelyre. Az indulással sincs gond
Fotó: Haáz Vince
A kiterjedt, sűrű köd egyelőre nem okozott gondot a marosvásárhelyi Transilvania Repülőtéren. A járatok pontosan közlekednek, noha az igazgató szerint akkor a köd, hogy a terminálról nem látják a repülőgépet.
2022. november 15., 11:562022. november 15., 11:56
2022. november 15., 17:562022. november 15., 17:56
„Óriási köd van, a terminálról nem látjuk a repülőgépet, még sincsenek fennakadások, nagyon pontosan érkeznek és indulnak a járatok” – fogalmazott Peti András igazgató, hozzátéve, hogy
Korábban számos esetben okozott késést a köd, az is előfordult egy éve, ugyanebben az időszakban, hogy a Marosvásárhelyre tartó repülőgépek Kolozsváron szálltak le, illetve nem is indultak el Marosvásárhelyről, a járatokat törölni kellett a rossz látási viszonyok miatt.
A sűrű köd miatt törölték vasárnap a Marosvásárhelyről Budapestre tartó járatot, ahogy a Rómába, illetve a Dortmundba induló járatokat is felfüggesztették. Van, hogy még felszálláskor sem tudható, hogy a repülőgép le tud-e szállni az eredeti célállomáson.
Ősszel, általában novemberben, valamint tavasszal, márciusban, gyakori a sűrű köd Marosvásárhelyen és környékén; ez leginkább akkor jellemző, amikor plusz 3 és mínusz 2 Celsius-fok között ingadozik a hőmérséklet. A reptérigazgató szerint többek között a Nyárád és Maros folyók találkozásánál kialakuló páradús levegő lehet a magyarázata a tartós, sűrű ködnek, amely minden évben negatívan befolyásolja a folyók találkozásának szomszédságában megépült repülőtér forgalmát.
Akik utaznak ezekben a ködös napokban, ajánlott, ha figyelik a marosvásárhelyi repülőtér honlapját és folyamatosan tájékozódnak a járatok érkezéséről, indulásáról.
Háromnapos tudományos és kulturális konferenciát rendeznek Apáczai Csere János születésének 400. évfordulója alkalmából születési helyén, a Brassó megyei Apácán szeptember 26–28. között.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes, valamint Cseke Attila fejlesztési miniszter szerdán a Victoria-palotában a polgármesterek és megyei tanácsok képviselőivel együtt elemezték a helyi közigazgatási reformról szóló törvénytervezet több előírását.
Jövő tavasszal Magyarországon országgyűlési választásokat tartanak, amelyen a romániai magyar állampolgárok is szavazhatnak levélben. Ehhez előzetes regisztráció szükséges, amelyben az Eurotrans Alapítvány nyújt segítséget.
Ilie Dumitrescu volt válogatott labdarúgó fia, Toto Dumitrescu előzetes letartóztatását indítványozta szerdán Bukarest első kerületének ügyészsége.
Bejelentette a Dacia az új Duster Pick-Up romániai piacra dobását. Az új modell duplakabinnal érkezik, négy férőhelyet kínál, és vegyes felhasználásra szánják – személyszállításra, illetve teherszállításra egyaránt.
Több száz flamingó pihent meg a román tengerpart közelében, a Nuntași-tavon. Érkezésüket videóra vették.
A Donald Trump amerikai elnök elleni 2016-os vádirat másolatának nevezte szerdán Călin Georgescu az ellene szóló vádiratot.
Az Európai Unióban az éves infláció augusztusban 2,4 százalékon, az euróövezetben 2 százalékon stagnált, a romániai 8,5 százalékos infláció pedig a legmagasabb volt az EU-ban – derül ki az Eurostat szerdán közzétett adataiból.
Az oktatási minisztérium szerdán közvitára bocsátotta a hallgatói ösztöndíjak összegét jóváhagyó miniszteri rendelet tervezetét.
Ilie Bolojan szerint Románia nem tudja 8 százalék alatti költségvetési hiánnyal zárni az idei évet, a jelenlegi deficit magasabb az év elején és az év közepén prognosztizáltnál.
szóljon hozzá!