
Fotó: Bíró Blanka
Kevesebb mint negyvenen gyűltek össze szerdán délután Sepsiszentgyörgyön a Mihai Viteazul szoborcsoport előtt, hogy megünnepeljék a román himnusz napját.
2020. július 29., 17:282020. július 29., 17:28
2020. július 29., 17:292020. július 29., 17:29
A „kulturális rendezvényre” a brassói Calea Neamului (Nemzet útja) szélsőséges szervezet szólította Sepsiszentgyörgyre híveit, a bukaresti Grupul NOI (Mi Csoport) pedig a beharangozó szerint meglepetéssel készült.
A rendezvény döcögősen indult, első lépésben a csendőrök figyelmeztettek minden jelenlevőt, hogy viseljen védőmaszkot, sőt adtak is annak, akinél nem volt. Ennek ellenére
Majd a kezdéssel is megcsúsztak, mert várták a NOI csoport tagjai, és a „meglepetést”. Közben figyelmeztették az út túlsó oldalán, a főtér felső szakaszának felújításán dolgozó munkásokat, hogy
Fotó: Bíró Blanka
Végül megérkezett a meglepetés, öt férfi kibontotta az óriás bannert, amelyre
A résztvevők elénekelték a román himnusz négy szakaszát, majd Mihai Tîrnoveanu a Nemzet Útja Egyesület elnöke elmondta:
Tîrnoveanu beszédet is tartott, melynek minden mondata a himnusz első szavaival kezdődött. Ébredj, román, ha a hazádban nem lehetsz úr, ha a temetőkben ledöntik a hőseid keresztjeid, vagy ha a vezetőid elárulnak – sorolta.
A rendezvény hazafias dalok, versek hangzottak el, de így is véget ért egy fél óra alatt. A román himnuszt másodszor is elénekelték, majd átvonultak a Hősök temetőjébe, ahol még egyszer felcsendült a himnusz.
A Richter-skála szerint 3,9-es erősségű földrengés történt vasárnap 17 óra 16 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Az üzemanyag-drágulás hatásait enyhítő intézkedések haladéktalan elfogadására szólította fel a miniszterelnököt és a pénzügyminisztert vasárnap Sorin Grindeanu.
Négy megyében másodfokú (narancssárga jelzésű), 12 megye folyóvizeire elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Lassan elhagyja térségünket a hétvégi lehűlést okozó mediterrán ciklon, hétfőig azonban még marad a csapadékos időjárás: az ország nagy részén eső, a hegyvidéken pedig havazás várható. Ezt követően javulásnak indul az időjárás.
Krisztus, a béke királya, ma is azt kiáltja keresztjéről: tegyétek le a fegyvert, emlékezzetek, hogy testvérek vagytok – mondta XIV. Leó pápa a Szent Péter téren bemutatott virágvasárnapi misén, amellyel megnyitotta a húsvéti nagyhetet.
Jelentős mennyiségű csapadék várható, a hegyekben pedig több centiméternyi hó fog esni, ugyanakkor több folyó is megáradhat a hétfőn délutánig érvényes riasztás szerint – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Hét ember sérült meg egy közlekedési balesetben szombaton késő este a Kolozs megyei Aranyosegerbegyen (Viișoara).
Beregszászon, Ungváron és Csíkszeredában vennék át legtöbben a szavazási levélcsomagjukat, a három külképviseleten több mint 27 ezren vennék át a levélszavazáshoz szükséges dokumentumokat – derül ki a Nemzeti Választási Iroda adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap sárga jelzésű riasztást adott ki jelentős mennyiségű csapadék, a hegyekben pedig havazás miatt, amely hétfő reggelig az ország közel felét – Hargita és Kovászna megyét is – érinti.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.
5 hozzászólás