
Fotó: Henning János
Több fontos kérdésben is döntött a Kovászna megyei tanács a júliusi 22-ei soros ülés keretében. Az önkormányzati képviselők támogatást szavaztak meg az árvíz sújtotta települések számára, és döntöttek a Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház vezetőtanácsában részt vevő személyekről, valamint hivatalosan is átvették az intézményt.
2010. július 22., 18:272010. július 22., 18:27
2010. július 23., 11:032010. július 23., 11:03
Fotó: Henning János
Az ülés keretében a testület elfogadta az összes meghirdetett napirendi pontot – bár a Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház vezetőségi tanácsának póttagjairól csak a következő tanácsülésen döntenek. Az egészségügyi intézmény decentralizálásának egyik követelménye, hogy a kórház működésében fontos kérdésekben a menedzser az öttagú vezetői tanáccsal együtt hoz döntést. A vezetőtanács hatáskörébe tartozik az is, hogy megszervezze a kórház menedzserének versenyvizsgáját. A megyei tanács által nevezett tagok: dr. Tatár Márta megyei tanácsos, illetve Vass István, a megyei tanács gazdasági aligazgatója.
Fotó: Henning János
Mint ismeretes, a kórház átadásáról a júniusi ülésen döntöttek, ugyanis az egészségügyi minisztérium határozata alapján az országszerte működő 435 kórházból 373 menedzsmentje kerül át a helyi vagy megyei tanácsokhoz, minden esetben ahhoz az önkormányzathoz, amely az épületnek 2002 óta birtokosa.
A gyógykezelési jegyek késői kiosztása, a vakációs utalványok értékének csökkenése, valamint az üzemanyagok drágulása is szerepet játszik abban, hogy kevés a turista Kovásznán, ahol a hétvégén szezonnyitó rendezvénnyel várják a városba érkező vendégeket.
Egy személyautó és egy motorkerékpár ütközött szombat délben Réty közelében, emiatt mindkét sávon lezárták az utat a rendőrök. Egy sérültet mentőhelikopterrel szállítanak kórházba.
Változatos programokkal, vásárral és koncertekkel nyitják meg a turisztikai szezont május 16–17. között Kovásznán.
Ahhoz képest, hogy mindössze heten jelentek meg csütörtök délután a sepsiszentgyörgyi RMDSZ-szervezet városjáró körútjának legújabb lakossági fórumán, széles skálát fogtak át a felvetett problémák. Ezúttal a városközpontban lakók panaszkodhattak.
Felpezsdült az élet Sepsiszentgyörgy arénájában, ahol sportrajongók helyett most az irodalomkedvelők ünnepelnek. A SepsiBook első napján több száz gyermek és felnőtt bizonyította be, hogy az olvasás és a könyvek szeretete egyáltalán nem divatjamúlt.
Jövő héten ilyenkor már úton lesznek a csíksomlyói Szűzanyához a felső-háromszéki gyalogos zarándokok. A pünkösdi búcsújárók Kézdivásárhelyről, Lemhényből, valamint Esztelnekről indulnak, és szívesen várják az új csatlakozókat.
Elfogadta a csomópontok, valamint az autópályához kapcsolódó létesítmények kialakításáról szóló terveket a közúti beruházásokért felelős országos társaság (CNIR). Kovászna megyében öt csomópontja lesz a Brassót és Bákót összekötő autópályának.
Elevenebb lett a sepsiszentgyörgyi állomási tó: halak és vadkacsák jelentek meg benne, a környéke rendezett, a látogatók száma azonban egyelőre alacsony. A működtetők bővítenék a szolgáltatásokat, de ehhez még személyzetre és engedélyekre is szükség van.
Több mint tízéves hagyomány, hogy az ápolók világnapján szakmai kiskonferencia keretében gyűlnek össze mindazok, akik közvetve vagy közvetlenül részt vesznek az ápolásban, a betegek gondjainak enyhítésében, vagy annak szervezésében és irányításában.
Május 14-én, csütörtökön nyitja meg kapuit a SepsiBook könyvvásár és kortárs irodalmi fesztivál. Idén először szó lesz a képregényekről, és hangsúlyt kap az irodalomterápia, valamint a mozgás is az eseményen.
szóljon hozzá!