Hirdetés
Hirdetés

A digitális világ és az oktatás kettőséről osztották meg tapasztalataikat erdélyi pedagógusok

•  Fotó: Csató Andrea

Fotó: Csató Andrea

Az egészséges egyensúlyt a digitális világ előnyei és útvesztői között legfőképpen a pedagógusok tudják megtartani – hangzott el az immár kilencedik alkalommal megszervezett regionális szimpóziumon, csütörtök délután Székelyudvarhelyen. A rendezvényen idén 165 óvodapedagógus és tanító vett részt, akik a szakmai fórum keretein belül osztották meg egymással tapasztalataikat.

Bencze Emese

2024. október 03., 20:202024. október 03., 20:20

2024. október 04., 07:572024. október 04., 07:57

Egy év kihagyás után, kilencedik alkalommal hozták újra tető alá a regionális szimpóziumot, amelynek – idei témájához híven – az Elek apó unokái a digitális világban – jó gyakorlatok az óvodában és az elemi tagozaton címet adták a szervezők.

Hirdetés

Az esemény idejére megtelt a Székelyudvarhelyi Polgármesteri Hivatal Szent István-terme pedagógusokkal, akik többek között Ferencz-Salamon Alpár, az Apáczai Csere János Pedagógusok Háza igazgatója előadását kísérhették figyelemmel, és Kilyén Médiszdea székelyudvarhelyi közösségimédia-tréner workshopján is részt vehettek.

•  Fotó: Csató Andrea Galéria

Fotó: Csató Andrea

Idén erdélyi településekről 46 oktató 32 – 12 óvodai és 20 iskolai – dolgozatot küldött be a témában,

amelyek ez alkalommal is elektronikus kiadványban jelennek meg.

Inspiráló rendezvény

Demeter Magda, és Vass Ágota főszervezők örömüket fejezték ki és köszönetet mondtak a résztvevőknek a töretlen érdeklődés miatt.

•  Fotó: Csató Andrea Galéria

Fotó: Csató Andrea

Mint elhangzott, visszajelzések alapján tudják, hogy mindig motiváló volt az összegyűlt kollegák számára a találkozás, főként az esemény gyakorlatias jellege.

Rendezvényük legnagyobb erényének azt tartják, hogy saját gyakorlataik bevált módszereit osztják meg egymással,

ez ösztönözi ugyanis sokukat újabb, eddig még ki nem próbált módszerek beépítésére a mindennapi munkába, biztosítja a szakmai töltekezést, felfrissülést a tanuláshoz. Kiemelték, ilyen inspirációnak szánták minden résztvevőnek a szimpóziumot.

•  Fotó: Csató Andrea Galéria

Fotó: Csató Andrea

A cél változatlan

Székely Gyula, a Benedek Elek Pedagógiai Líceum igazgatója is felszólalt a rendezvényen, kiemelve, a szimpózium 2013-ban megfogalmazott általános céljai nem változtak, csak aktuális tartalommal lettek kiegészítve.

A szervezők idei célkitűzése, hogy a résztvevők megismerjék a köznevelés új irányait, a technológiai kihívásokat, változásokat, intézkedéseket.

„Cél az is, hogy megismerjék a korszerű oktatásfejlesztési terveket annak érdekében, hogy a fiatalok felkészüljenek a rájuk váró kihívásokra, és egy életre szóló értékrendet, iránytűt kapjanak az oktatási rendszertől, a változó világban való igazodáshoz” – fogalmazott az igazgató.

•  Fotó: Csató Andrea Galéria

Fotó: Csató Andrea

Híd a szakadék fölött

Ölvedi Zsolt alpolgármester kiemelte, olyan digitális korban élünk, amikor az újabb generációk ilyen irányú képességei sok esetben meghaladják a felnőttekét – így a pedagógusokét is – ezért muszáj hangsúlyt fektetni arra, hogy híd épüljön efölött a szakadék fölött.

Idézet
Ma már használni kell és érdemes is a különböző platformokat, hiszen rendkívül jól tudják szemléltetni sok esetben a kis tanulnivalót, majd felső tagozatban a komoly tananyagot, csak ugye sokkal több útvesztőre is ajtót nyitunk ezáltal. Az egészséges egyensúlyt mi, felnőttek, legfőképpen a pedagógusok tudják megtartani”

– mutatott rá az alpolgármester.

Végül az iskola alsó tagozatosaiból álló Pitypalatty Gyermekkar egy saját, témába vágó megzenésített verset adott elő.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 16., kedd

Marosvásárhelyre vitték az élet-halál között lévő 12 éves lányt, akit a járdán gázolt el egy autó

A marosvásárhelyi megyei sürgősségi kórház intenzív osztályán fekszik kritikus állapotban az a 12 éves lány, akit hétfő délután két másik emberrel együtt elgázolt a járdán egy személygépkocsi a Beszterce-Naszód megyei Marosborgón.

Marosvásárhelyre vitték az élet-halál között lévő 12 éves lányt, akit a járdán gázolt el egy autó
Hirdetés
2026. június 16., kedd

Egyre több Hargita megyei települést érintenek a medveriasztások

Összesen tizenhárom Hargita megyei településen adtak ki medveriasztást az elmúlt négy napban. Legtöbbször Korondon kellett figyelmeztetni a lakosságot, de Székelyudvarhelyen, Csíkszeredában és Gyergyószentmiklóson is jelezték a nagyvad jelenlétét.

Egyre több Hargita megyei települést érintenek a medveriasztások
2026. június 16., kedd

Tanügyi tiltakozással ér véget a tanév

Nagyszabású tiltakozást tart szerdán az új bértörvény-tervezettel kapcsolatos elégedetlenségek miatt a Tanügyi Szabad Szakszervezetek Szövetsége. A tanügyi érdekvédelem törekvéseit azonban több kedvezőtlen tényező is akadályozza.

Tanügyi tiltakozással ér véget a tanév
2026. június 16., kedd

„Megyünk előre” – figyelmen kívül hagyta pártja ultimátumát Adrian Veștea

Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kedd reggel, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vezetősége által hétfő este adott ultimátum lejárta után bejelentette, hogy álláspontja nem változott, nem adja vissza kormányalakítási megbízását.

„Megyünk előre” – figyelmen kívül hagyta pártja ultimátumát Adrian Veștea
Hirdetés
2026. június 16., kedd

Két székelyföldi megye teljes területére érvényes a holnapi időjárás-riasztás

Elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely szerdán déltől csütörtök éjjel két óráig érvényes többek között Maros és Hargita megyére is.

Két székelyföldi megye teljes területére érvényes a holnapi időjárás-riasztás
2026. június 16., kedd

Mikor köszönt be a kánikula? – ezt mutatja a négyhetes előrejelzés

Jelentősen felmelegszik az idő június végére, a hőmérsékletek meghaladják majd a sokéves átlagot, miközben az ország nagy részén kevés csapadék várható – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzéséből.

Mikor köszönt be a kánikula? – ezt mutatja a négyhetes előrejelzés
2026. június 16., kedd

Tragédia Moldvában: a kórházba menet is küzdöttek a két méterrel a felszín alatt megtalált fiú életéért

Eszméletlen állapotban emeltek ki egy 14 éves fiút hétfőn délután egy tó vizéből a Botoșani megyei Dorohoiban. A tűzoltók több mint kétméteres mélységben találták meg az áldozatot.

Tragédia Moldvában: a kórházba menet is küzdöttek a két méterrel a felszín alatt megtalált fiú életéért
Hirdetés
2026. június 16., kedd

Saját pártja nem támogatja a kijelölt miniszterelnököt, de ő úgy sem lép vissza – frissítve

A Nemzeti Liberális Párt (PNL) úgy döntött, hogy nem támogatja Adrian Veștea kormányának beiktatását, mivel jelölése a parlamentáris demokrácia szellemének megsértésével és a liberálisokkal való egyeztetés nélkül történt.

Saját pártja nem támogatja a kijelölt miniszterelnököt, de ő úgy sem lép vissza – frissítve
2026. június 16., kedd

Vébékódolás az M4 Sporton: válaszolt a közmédia a Székelyhon kérdéseire

A 2026-os focivébé kezdetén mindannyian szembesülhettünk azzal a ténnyel, hogy a magyarországi közmédia sportcsatornája, az M4 Sport geokódolás alá zárja a közvetítéseit. Pedig a legutóbbi, 2022-es katari vébén nem így volt. Mi történt azóta?

Vébékódolás az M4 Sporton: válaszolt a közmédia a Székelyhon kérdéseire
Hirdetés