A Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem (EMTE) Csíkszeredai Karának elsőéves hallgatói az egyetem teljes jogú polgáraivá váltak, miután a hétfői tanévnyitón ünnepélyes esküt tettek. Az idei tanévben 334 hallgató kezdi meg tanulmányait az egyetem alap- és mesterképzésein.
2022. szeptember 12., 12:142022. szeptember 12., 12:14
2022. szeptember 12., 19:192022. szeptember 12., 19:19
Fotó: Veres Nándor
A Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem (EMTE) Csíkszeredai Karának elsőéves hallgatói az egyetem teljes jogú polgáraivá váltak, miután a hétfői tanévnyitón ünnepélyes esküt tettek. Az idei tanévben 334 hallgató kezdi meg tanulmányait az egyetem alap- és mesterképzésein.
2022. szeptember 12., 12:142022. szeptember 12., 12:14
2022. szeptember 12., 19:192022. szeptember 12., 19:19
Köszöntötték és jó tanácsokkal látták el az elsőéves diákokat a Sapientia EMTE Csíkszeredai Karának tanévnyitó ünnepségén hétfőn.
Ennek a felsőoktatási intézménynek a dinamikus fejlődését mi sem tükrözi jobban, mint az a tény, hogy már négy oktatási helyszínen 32 alapképzéses- és 13 mesterszak működik, 360 oktatóval és 2250 aktív hallgatóval. Az elmúlt időszakban végzett több mint 6500 diplomás mind azt bizonyítja, hogy egyetemünk jó úton halad a küldetése teljesítésében.
– emelte ki Mara Gyöngyvér rektorhelyettes felszólalásában.
Fotó: Veres Nándor
Lázár Ede, a Csíkszeredai Kar dékánja pedig arról beszélt az egybegyűlteknek, hogy
Köszöntőbeszéde után gyakorlati tanácsokkal látta el a gólyákat, ugyanakkor ismertette a tanévszerkezetet is, amely szerint
Fotó: Veres Nándor
Ezt követően a Hallgatói Önkormányzat elnöke, Hajdó Zsombor biztatta a hallgatókat, hogy találják meg magukban azt, amitől a legjobbak lehetnek. Az ünnepség végül az elsőéves hallgatók eskütételével folytatódott, majd Csapai Árpád egyetemi lelkész adta áldását az egyetemre és diákjaira.
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Június végén megérkezett a mozik kínálatába a Brad Pitt főszereplésével készült F1, ami egy, a Formula-1 világában játszódó fikciós dráma, amit valós események ihlettek. Ajánló.
Elutasítják és nem tartják hatékonynak a román kormány közoktatást érintő válságkezelési intézkedéstervezetét – állást foglalt a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége.
A hatalmas forgalom és a zsúfoltság miatt bedugult a Transzfogarasi út, a parkoló autók egymás útját zárták el.
A marosvásárhelyi VIBE Fesztivál nemcsak buliról, hanem közösségről, hangulatról és magyar identitásról is szól – legalábbis ezt mondják azok a fiatalok, akik ott voltak.
Vörös beavatkozási tervet léptettek életbe vasárnap délben Konstanca megyében, miután az A2-es autópályán tömegbaleset történt több jármű részvételével – közölte a Konstanca megyei tűzoltóság.
A kormány adóügyi intézkedései ellen tiltakoznak hétfőn a parlament épülete előtt az egészségügyi dolgozókat tömörítő Sanitas szakszervezeti szövetség, valamint az oktatási szakszervezetek tagjai.
Mindössze öt megyét nem érint az országos kánikulariasztás, köztük Hargita és Kovászna megyét sem, de Maros megyére is csak elsőfokú hőségriasztás érvényes. Ezzel szemben Románia déli részén vörös jelzésű riadót fújnak az elviselhetetlen hőség miatt.
Július 14-étől elérhető lesz az egészségügyi minisztérium honlapján egy online űrlap a kórházi étkeztetéssel kapcsolatos panaszok bejelentésére – közölte egy szombati Facebook-bejegyzésben Alexandru Rogobete tárcavezető.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt vasárnap reggel 6 óra 29 perckor Gorj megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Felcsíki, alcsíki, kászoni, vagy éppen gyimesi és moldvai – számos tájegység népviseletbe öltözött képviselője ünnepelt együtt szombaton a csíksomlyói nyeregben, az Ezer Székely Leány Napján. Videón mutatjuk.
szóljon hozzá!