400 köztéri szemeteskuka vásárlását tervezi a marosvásárhelyi polgármesteri hivatal, erre 117 000 lejt irányzott elő a költségvetésben. Ez kukánként 292,5 lejt jelent.
2010. június 13., 16:452010. június 13., 16:45
A marosvásárhelyi önkormányzat idei költségvetéséből 117 000 lejt (27 643 eurót) költenek négyszáz köztéri szemetesláda beszerzésére és felszerelésére. (A fotón látható kukák csak illusztrációk.) A feladatfüzet értelmében a versenytárgyaláson olyan vállalkozások jelentkezhetnek, amelyek átlagforgalma az elmúlt három évben (2007, 2008, 2009) elérte a 230 000 lejt, azaz 54 765 eurót. A liciten való részvételt 2300 lejjel kell garantálni, az ajánlatokat tartalmazó dossziék leadásának határideje június 21. A feladatfüzet továbbá rögzíti, hogy a kivitelezőnek legalább egy év garanciát kell vállania a kukákért.
Az előírások értelmében a szerződés aláírásától számított 2 hónapon belül kell a szemeteseket leszállítani, a felvásárló igényei szerint. A jelenlegi gazdasági és pénzügyi helyzetet figyelembe véve a számlákat kiállításuktól számított 6 hónapon belül törlesztik. A versenytárgyalást június 21-én tartják a polgármesteri hivatalnál.
Két melléképület és egy lakóház része is lángra kapott a Maros megyei Felsőorosziban, két személyt orvosi ellátásban részesítettek.
Négyzetméterenként 120 eurót kérnek a tulajdonosok a marosvásárhelyi városi temető mellett levő telkükért, de a piaci ár ennél kisebb. Marosvásárhelyen a Jeddi úti és a remeteszegi temetőt is bővíteni akarják, mindkét esetben telekvásárlással.
Tizenkét éves lány tűnt el pénteken, aki a marosvásárhelyi Árvácskák utcából távozott, amikor utoljára látták. Az ő megtalálásához kéri a lakók segítségét a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
Hiába kapott napokkal ezelőtt hivatalos értesítést a Közösségi Párbeszéd Tábor megrendezéséről a Székelyhon szerkesztősége, különösebb magyarázat nélkül elutasították munkatársaink részvételét a Maros megyei rendezvényen.
A marossárpataki gyermekotthon működését májusban felfüggesztették, de a felújítás még nem kezdődhetett el. A bent maradt lakók elhelyezése folyamatban van, és további támogatók jelentkezését várják, hogy elkezdjék az ingatlanok korszerűsítését.
Ötödik alkalommal szervezik meg a Street Festivalt Marosvásárhelyen. Zene, tánc, sport, tűzzsonglőrök, népszerű előadók várják testközelbe a marosvásárhelyieket egész hétvégén.
Felvételit hirdet a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem, ahol szeptember elsején indul a beiratkozás, és szeptember 9-én kezdődnek a vizsgák.
A szerkesztőségünkbe is elküldött román nyelvű közlemény szerint Magyar Péter a hétvégén részt vesz a Maros megyei Nagyadorjánban megszervezett Közösségi Párbeszéd Táborban.
2027 második felére tehermentesítheti Marosszentgyörgyöt a tehergépkocsi-forgalomtól a Koronka–Jedd–Nagyernye terelőút – ezt a választ kapta Sófalvi Szabolcs polgármester, akivel a községben zajló többi beruházásról is beszélgettünk.
Százkilencven marosvásárhelyi lépcsőház lakói kérték, hogy vehessenek részt a hőszigetelési programban és országos vagy uniós pénzalapokból váljon energiahatékonyabbá otthonuk. A sorrendet a városi tanácsülésen szavazták meg csütörtökön.
szóljon hozzá!