
A légi közlekedést igénybe vevő romániai állampolgárok többsége a magyar Wizz Air légitársaság repülőgépeivel utazik az alacsony jegyárak miatt – számolt be a Ziarul Financiar gazdasági lap.
2013. május 06., 18:352013. május 06., 18:35
Emellett sokan váltanak jegyet a Tarom és a Blue Air járataira is, így a három vállalat évente több mint hatmillió – üdülési vagy üzleti céllal – külföldre utazó ügyfelet szolgál ki. A Wizz Air tavaly 2,8 millió jegyet adott el, 2011-hez képest pedig az utasok száma 100 ezerrel emelkedett. A magyarországi légitársaság így két egymást követő évben volt piacvezető Romániában.
Az állami tulajdonban lévő Tarom ezzel szemben nem javított korábbi eredményein, annak ellenére, hogy a társaság többször is kedvezményes ajánlatokkal próbált ügyfeleket szerezni. Az elmúlt évben körülbelül 2,2 millió jegyet értékesítettek, a vállalat vesztesége pedig csak 2012-ben meghaladta a 250 millió lejt, az elmúlt négy év adatait figyelembe véve azonban a hiány elérte az egymilliárd lejt.
Hasonló helyzetben van a Blue Air, a legnagyobb romániai magán légitársaság, amely tavaly változatlanul 1,5 millió utast szolgált ki, a 2011-es évet pedig 50 millió lejes veszteséggel zárta. A vállalat jövője kérdéses, a Blue Air ugyanis csődeljárás alatt áll, a tulajdonosok pedig vásárlót keresnek.
Az ügyfelek számát figyelembe véve Romániában a negyedik legnagyobb légitársaság a német Lufthansa, amelynek gépeivel évente 1,3 millióan utaznak, az ötödik pedig a szintén román Carpatair évi 600 ezer klienssel.
Hazavitték Magyarországra a Mexikóban elfogott magyar drogbárót, aki már meg is kezdte börtönbüntetését – közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) szerdán a Police.hu oldalon.
Friss jogosítvány a zsebben, de a valódi vezetési rutin még sehol? Nem vagy ezzel egyedül. Pont erre a helyzetre érkezik hamarosan a Megtanítalak vezetni című videós sorozatunk.
Teljes körű újranyitását kérte a Hormuzi-szorosnak a Perzsa-öböl hajózhatóságának biztosításáról Párizsban pénteken csúcstalálkozót tartott csaknem ötven – magát semlegesnek nevező – ország vezetője.
Irán megnyitja a Hormuzi-szorost – közölte Donald Trump amerikai elnök pénteken.
Szlovákia mindaddig nem hagyja jóvá az Európai Unió legújabb, immár 20. szankciós csomagját Oroszországgal szemben, amíg Ukrajna nem üzemeli be újra a Barátság kőolajvezetéket – jelentette ki kérdésre válaszolva Juraj Blanár szlovák külügyminiszter.
Donald Trump amerikai elnök kéthetes tűzszünetet jelentett be Iránnal kedd este. Erre az időszakra az Egyesült Államok felfüggeszti a bombatámadásokat, míg Irán megnyitja a Hormuzi-szorost.
Orbán Viktor élenjárt az energiabiztonság és az energiafüggetlenség terén – jelentette ki kedden budapesti látogatásán J.D. Vance amerikai alelnök a Karmelita kolostorban Orbán Viktor miniszterelnökkel közösen tartott sajtótájékoztatóján.
Nyolcvanhat éves korában meghalt Chuck Norris harcművészeti bajnok, ikonikus akciófilm-sztár.
Ilie Bolojan miniszterelnök bejelentése szerint a koalíciós pártok vezetőinek csütörtök délelőtti ülésén megtalálták a megoldást a Szociáldemokrata Párt (PSD) által kért szolidaritási csomag finanszírozására.
Nicușor Dan elnököt csütörtökön fogadta Mark Rutte, az Észak-atlanti Szerződés Szervezetének főtitkára a NATO brüsszeli székhelyén.
szóljon hozzá!