
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
A múlt évben 1009 illegális hulladékgazdálkodási tevékenységgel kapcsolatos bűncselekményt tártak fel a hatóságok, több mint kétszer annyit, mint 2021-ben (488 bűncselekmény) vagy 2020-ban (458 bűncselekmény) – tájékoztatott pénteken a országos rendőr-főkapitányság.
2023. március 03., 19:032023. március 03., 19:03
Az Agerpres által szemlézett közlemény szerint a rendőrség 12 730 szemétlerakatot és 3791 hulladékgazdálkodási vállalatot ellenőrzött. Az akciók eredményeképpen
A legtöbb hulladékgazdálkodással kapcsolatos bűncselekmény Iaşi, Giurgiu, Ilfov, Vrancea, Beszterce-Naszód, Prahova, Kolozs, Vaslui, Botoşani, Fehér és Vâlcea megyében történt.
Szintén a múlt év folyamán 968 bírságot róttak ki hulladékgazdálkodással kapcsolatos szabálysértések miatt, ezt négy és félszer több, mint 2021-ben vagy 2020-ban. A legtöbb esetben Ilfov, Bákó, Kovászna, Mehedinţi, Prahova, Vâlcea, Gorj, Beszterce-Naszód, Argeş és Teleorman megyében bírságoltak.
A határrendészek és a környezetőrség 2022-ben 269 illegális hulladékszállítmányt fordított vissza a határról.
A legtöbb ilyen szállítmányt Magyarország felől próbálták behozni az országba, ez az esetek 72 százalékát teszi ki. Az elkobzott hulladék legnagyobb hányadát (64 százalékát) is a román-magyar határon foglalták le.
A szállítmányokat Németországban, Bulgáriában, Olaszországban, Görögországban, Magyarországon, Ausztriában, Franciaországban, Hollandiában, Ukrajnában és Szerbiában indították útnak.
Donald Trump amerikai elnök kéthetes tűzszünetet jelentett be Iránnal kedd este. Erre az időszakra az Egyesült Államok felfüggeszti a bombatámadásokat, míg Irán megnyitja a Hormuzi-szorost.
Orbán Viktor élenjárt az energiabiztonság és az energiafüggetlenség terén – jelentette ki kedden budapesti látogatásán J.D. Vance amerikai alelnök a Karmelita kolostorban Orbán Viktor miniszterelnökkel közösen tartott sajtótájékoztatóján.
Nyolcvanhat éves korában meghalt Chuck Norris harcművészeti bajnok, ikonikus akciófilm-sztár.
Ilie Bolojan miniszterelnök bejelentése szerint a koalíciós pártok vezetőinek csütörtök délelőtti ülésén megtalálták a megoldást a Szociáldemokrata Párt (PSD) által kért szolidaritási csomag finanszírozására.
Nicușor Dan elnököt csütörtökön fogadta Mark Rutte, az Észak-atlanti Szerződés Szervezetének főtitkára a NATO brüsszeli székhelyén.
A magyar tudomány és kultúra emberei munkájuk és alkotásaik által összefognak minket, erősítenek, építenek és gyarapítanak mindannyiunk javára – mondta Sulyok Tamás köztársasági elnök a Kossuth- és Széchenyi-díjak átadásán szombaton az Országházban.
A külügyminisztérium csütörtökön megerősítette, hogy börtönbüntetésre ítéltek Oroszországban egy román állampolgárt.
A legfontosabb feladatunk, hogy Magyarországot soha ne engedjük belerángatni a háborúba – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, a kiszabadított hadifoglyokkal való, Budapestre érkezésekor.
Egyiptomból Romániába érkezett szerda egy magán légitársaság gépén 172 román állampolgár, akik Izraelből kértek segítséget a hazatéréshez – közölte a külügy.
Az iráni légvédelem, a légierő, a haditengerészet és a vezetőség megsemmisítését jelentette be kedden Donald Trump amerikai elnök, aki hozzátette, hogy Teherán tárgyalni akar, ám, mint mondta, ehhez már túl késő.
szóljon hozzá!