
Ipari Kincseink témában hirdeti meg negyedik fotópályázatát Hargita Megye Tanácsának Műemlékvédelmi Közszolgálata a szeptember 17-19. közötti Kulturális Örökség Napjai alkalmából.
2011. augusztus 22., 16:492011. augusztus 22., 16:49
2011. augusztus 22., 19:182011. augusztus 22., 19:18
A kiállításra a közlekedési eszközök (mozdony, traktor) mellett a még fellelhető egykori vasöntödék, vashámorok, más ipari létesítmények, sörgyárak, gabonaraktárak, malomépületek stb. hangulatképein túl az ott hasznosított gépek és az azokban készült tárgyak, termékek fotóit is várják. A pályázatok beérkezésének határideje szeptember 14., 16 óra. A pályázatra három korcsoportban lehet jelentkezni: 5-8. osztályosok, 9-12. osztályosok, valamint felnőttek. Egy pályázó maximum 10 alkotással nevezhet be. A pályamunkákat A4-es formátumban, előhívva kell benyújtani Hargita Megye Tanácsa Műemlékvédelmi Közszolgálata székhelyén, a csíkszeredai megyeháza épületének 325/A számú irodájába, vagy postán a következő címre küldhetik: Csíkszereda, Szabadság tér 5 szám. A pályamunka mellett kérik feltüntetni a pályázó nevét, életkorát, lakcímét, e-mail címét és telefonszámát, valamint a fotók készítésének helyét is.
Kizárólag olyan alkotásokkal lehet pályázni, melyek mentesek mindenféle utólagos módosítástól! A versenyfotókat digitális formátumban (300 dpi, legalább 4 megapixel) is el kell küldeni az office@epitettorokseg.ro címre.
Az Ádám Gyula fotóművész és Tövissi Zsolt építész által elbírált legjobb alkotásokból kiállítás nyílik a megyeháza galériájában. A díjazással egybekötött kiállítás-megnyitóra szeptember 19-én, hétfőn 18 órától kerül majd sor.
Nem tartott ki év végéig a pénzügyi keret a Csíkszeredában kóborló kutyák befogására, ezért az önkormányzatnak új közbeszerzést kellett kiírnia a szolgáltatásra. Az egyetlen jelentkező ajánlatát a napokban bírálják el.
Fűtött, tiszta utastér, kedves sofőrök, egyelőre kevés utas – hétfőn, a városi tömegközlekedés tesztüzemének első napján kipróbáltunk néhány csíkszeredai buszjáratot.
Fejet hajtottak a csíkszeredai Müller László katona emléke előtt a Szentlélek utcai temetőben tartott katonai és egyházi szertartás során hétfőn. Az 1989-es forradalomban elhunyt fiatalt december 23-ra virradóan érte halálos golyó.
Baleset történt Csíkszeredában a Brassói úton hétfő délelőtt, a helyszínen rendőrök irányítják a forgalmat.
Két autó ütközött össze vasárnap kora délután Csíkdánfalva határában az 578-as európai úton. A balesetben öt személy sérült meg, ketten a megrongálódott autóba szorultak – közölte a Hargita megyei tűzoltóság.
Az adományokból gyűlt összegből és saját költségvetésből elkezdték a csíkkarcfalvi Nagyboldogasszony Zarándokház tatarozását. Egyelőre a tetőzet rendbetételére gyűlt pénz, ezért további adományokra, forrásokra lesz szükség.
Kigyulladt a kászonjakabfalvi templom közvetlen közelében álló fásszín csütörtök éjszaka. A kigyulladt épület közelsége miatt az egyházi épület is veszélybe került.
Csak fokozatosan, de enyhül a levegő hőmérséklete Csíkszeredában, ami pontokban szokatlan, ugyanakkor látványos jelenséget eredményez.
Bőven Csíkszeredában volt a leghidegebb csütörtökre virradóan egész Romániában, a közel mínusz 8 fokos hidegre sehol máshol nem volt példa.
Az eddiginél sokkal nagyobb, átlagosan 10 perces járatsűrűségre vált hétfőtől, december 22-től a csíkszeredai tömegközlekedés, amelyet 21 új gázüzemű autóbusz szolgál ki folyamatosan. Az új menetrendek elérhetők lesznek a megállókban.
szóljon hozzá!