Swimathon – úsznak, s közben jótékonykodnak

•  Fotó: Boda L. Gergely

Fotó: Boda L. Gergely

Tíz csapat tíz különböző nemes cél miatt száll medencébe július 7-én a Marosvásárhelyi Víkendtelepen. A bátor vállalkozók úszással gyűjtenek pénzt különböző közösségi tevékenységre, az esemény éppen ezért idén a Légy közösséged úszóangyala! szlogent kapta.

Szász Cs. Emese

2012. július 05., 15:292012. július 05., 15:29

2012. július 05., 15:502012. július 05., 15:50

A Swimathon igazából egy jótékonysági úszóverseny, amelyet idén második alkalommal szerveznek meg Marosvásárhelyen. A Marosvásárhelyi Közösségi Alapítvány rendezvényének lényege, hogy a benevezett csapatok különböző projektekkel, megvalósítani kívánt célokat szem előtt tartva szállnak versenybe. A jótékonysági úszóverseny része volt a támogatók keresése. A benevezett csapatok olyan támogatókat kellett keressenek rendezvényeikhez, akik vállalják, hogy minden leúszott hosszra bizonyos összeget fizetnek, vagy egy fix összeggel támogatják a kiválasztott célt. A szombati megmérettetés hatvan percig tart, a cél az, hogy ez alatt minél több hosszt ússzanak le a résztvevők, mert minél több hosszt úsznak, annál több pénzt kapnak a támogatóktól.

10 csapat 45 úszója száll medencébe

A múlt évben nyolc csapat szállt medencébe, 558 medencehosszt úszott le, azaz 27,9 kilométert. Idén tíz csapat negyvenöt úszója vállalkozott a feladatra, tehát valamivel több mint a múlt évben. „Növekedett valamennyit a résztvevők száma, de még sok van addig, amíg eljutunk mondjunk az angliai szintre, ott ugyanis 1986 óta szerveznek Swimathont és gyakorlatilag az egész ország úszik. Romániában ebben az évben három városban szerveznek Swimathont, Marosvásárhely mellett Kolozsváron, és idei újdonágként Jászvásáron is” – mondja megkeresésünkre a rendezvény főszervezője, Gál Sándor.

Gyerekekért és mozgássérültekért

A tíz csapat közül kilenc civil szervezet és egyetlenegy cég. A támogatni kívánt projektet közt van gyerektábor, erre a Kőszikla elnevezésű csapat gyűjt, a Bolyai csapata a hatodik Bolyais Világtalálkozóra megszervezésére gyűjt, a Teleki Téka csapata egy interaktív Téka-sarkot szeretne létrehozni és felszerelni az úszásból begyűjt összegből, a Mini Max Sprtklub pedig 6 és 14 év közötti gyerekeknek szeretne egy sporttermet felszerelni. A mozgássérült gyerekekért úszik a Kitartás elnevezésű csapat, de a HIFA Egyesület csapata is, utóbbi egy mozgássérülteknek szánt parkot szeretne létrehozni, a megvalósítására pályázni fognak, a Swimathonon pedig a pályázat önrészét szeretnék begyűjteni. A Divers Egyesület egy roma gyerkeeknek szóló felzárkóztató csoport létrehozásáért úszik, a Provident csapata egy szociális központ létrehozásáért szeli a medencehosszakat, a Rotaract pedig egy multikulturális vetélkedőt, valamint egy gyerekfesztivált szeretne megvalósítani az úszásból befolyt összegből, éppen ezért két csapatot is indítottak.

A megmérettetés június 7-én reggel 9 órakor kezdődik majd, maga verseny 60 percet tart majd, és ez idő alatt a csapattagoknak egymást váltva kell minél több medencehosszt megtenniük. Az úszók között találunk ismert embereket is, író, múzeumigazgató, tanácsos és reptérigazgató is szeli a medence habjait.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. július 17., csütörtök

Zsákutcává alakul két fontos utca Marosvásárhelyen az épülő parkolóház miatt

Jelentős forgalmi változásokra kell számítani a következő időszakban Marosvásárhelyen, mert péntektől elkezdődik az új parkolóház környékén a közművezetékek áthelyezése. A forgalomkorlátozás fél évre szól, de ez meghosszabbítható.

Zsákutcává alakul két fontos utca Marosvásárhelyen az épülő parkolóház miatt
2025. július 17., csütörtök

Helikopterrel segítették a közúti ellenőrzéseket Maros megyében

Nagyszabású közúti ellenőrzést tartottak a 151D jelzésű megyei úton, Ákosfalva és Nyárádtő között a rendőrök szerdán. Az akció különlegessége, hogy a belügyminisztérium egy helikoptere is segítette a földi egységeket.

2025. július 17., csütörtök

Öt házkutatást tartottak lakószövetségi sikkasztások ügyében Maros megyében

Öt házkutatást tartottak Maros megye területén a hatóságok csütörtökön reggel, sikkasztás megalapozott gyanújával.

Öt házkutatást tartottak lakószövetségi sikkasztások ügyében Maros megyében
2025. július 16., szerda

Gyorsított eljárással szerezhetik be a sótalanító berendezéseket, hogy újra iható legyen a Kis-Küküllő vize

A kormány 3,5 millió eurót biztosított korszerű sótalanító berendezésekre Maros megye számára, hogy Dicsőszentmárton, Gyulakuta és Küküllőszéplak vízellátása biztonságossá váljon. A cél, hogy iskolakezdésre beüzemeljék a rendszereket.

Gyorsított eljárással szerezhetik be a sótalanító berendezéseket, hogy újra iható legyen a Kis-Küküllő vize
2025. július 16., szerda

Máris problémákat okozott az időjárás Maros megyében

Viharos időjárásra és jégesőre vonatkozó másodfokú riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat Maros megye bizonyos területeire, Segesváron és Dícsőszentmártonban máris meggyűlt a lakók baja a viszontagságos idővel.

Máris problémákat okozott az időjárás Maros megyében
2025. július 16., szerda

Bálázógép gyulladt ki, lángra kapott a száraz növényzet is

Bálázógép gyulladt ki Nyárádtő határában, a 151B jelzésű megyei út közelében kedden, a délelőtti órákban. A lángok gyorsan átterjedtek a környező száraz növényzetre és a tarlóra is.

Bálázógép gyulladt ki, lángra kapott a száraz növényzet is
2025. július 15., kedd

Megtalálták a marosvásárhelyi 12 éves eltűnt lányt

Épségben talált rá kedden a Maros megyei rendőrség a 12 éves kislányra, aki hétfőn este hagyta el önként otthonát és nem tért haza.

Megtalálták a marosvásárhelyi 12 éves eltűnt lányt
2025. július 15., kedd

Előzetes letartóztatási parancsot adtak ki Emil Gânj nevére

Elrendelte kedden a Maros megyei törvényszék a mezőméhesi gyilkossággal gyanúsított Emil Gânj előzetes letartóztatását.

Előzetes letartóztatási parancsot adtak ki Emil Gânj nevére
2025. július 15., kedd

Eltűnt kiskorút keres a Maros megyei rendőrség

Egy 12 éves marosvásárhelyi kislányt keres a rendőrség, akinek eltűnését hétfőn este fél 11 körül jelentették.

Eltűnt kiskorút keres a Maros megyei rendőrség
2025. július 14., hétfő

Kihalás szélén álló szarvasmarha fajtából született új egyed a Marosvásárhelyi Állatkertben

Újabb bikaborjú született a Marosvásárhelyi Állatkertben az őshonos és rendkívül ritka mokány szarvasmarha fajtából.

Kihalás szélén álló szarvasmarha fajtából született új egyed a Marosvásárhelyi Állatkertben