Keresztes Ildikóban nem csalódtak a rajongói, de azok sem, akik csak a televízióból ismerték meg. Koncertje pörgős, jókedvű, igazi rockbuli volt a 20. Szent György-napokon.
2011. május 08., 18:222011. május 08., 18:22
2011. május 08., 18:272011. május 08., 18:27
A 20. Szent György-napok színpadán életre kelt mindaz, ami Keresztes Ildikót jellemzi: a minőségi zene, a fülbemászó dallamok, az igazi, érces énekhang, a dögös, mégis nőies előadásmód. Igen, szombaton a dermesztő hidegben is Keresztes Ildikó megmutatta, hogyan kell ezt csinálni. Mármint olyan rockzenét, ami egy nőtől is jól szól. S bár biztosan akadna olyan rockzenész, aki márcsak férfiúi dacból is próbálná megcáfolni tudását (hiszen a rock az mégiscsak férfiműfaj), bizonyára hamar elnézést kérne a művésznőtől. S bár tényleg cudar volt az idő, a közönség is úgy érezte, hogy Ildikót azért mégsem lehet kihagyni.
Biztos vagyok benne, hogy az, aki kiment nem csalódott: Ildikó a magyar rock legnagyobbjaitól énekelt. Így szólalhatott meg női, de nem nőiesebb hangzásban Ákos, az Edda művek, a Bikini és Demjén, vagy kelhetett új életre Cserháti és Koncz Zsuzsa egyik dala is. Mivel ráadásra már nem volt idő, hangszeres kíséret nélkül, kedvenc dalával búcsúzott el a rock nagyasszonya: „oh Lord, won’t you buy me a Mercedes Benz”.
A vonatkozó törvény adta keretek között a legalacsonyabb szintre csökkentik Sepsiszentgyörgyön a helyi adókat – jelentette be a város polgármestere csütörtökön. A márciusra tervezett népszavazásról pedig lemondanak.
Hajnali beavatkozásra riasztották a tűzoltókat a Kovászna megyei Miklósvárra, ahol egy lakóház tetőszerkezete kapott lángra.
Idén is kiosztja a 2013-ban alapított Háromszék kultúrájáért díjakat Kovászna Megye Tanácsa és a és Kovászna Megyei Művelődési Központ. A magyar kultúra napja alkalmából ezúttal két képzőművész részesül elismerésben.
Előzetes letartóztatásba került az a Hunyad megyei férfi, aki megszegte a távoltartási végzést Kovászna megyében. A férfi november óta elektronikus megfigyelés alatt állt, miután megfenyegette Háromszéken élő volt élettársát, hogy rágyújtja a házát.
Fontos bejelentés hangzott el a keddi sepsiszentgyörgyi lakossági fórumon: márciusban népszavazással dönthetnek a lakók arról, hogy milyen város adópolitikáját szeretnék követni.
Kézdivásárhelyen is elérhető lesz a helyi önkormányzat és a Diakónia Alapítvány által közösen működtetett Gondosóra program, amelynek használói szükség esetén egyetlen gombnyomással segítséget kérhetnek az éjjel-nappal elérhető diszpécserszolgálaton.
A Lidl másfél évtizeddel ezelőtt húzta fel első üzletét Kézdivásárhelyen. Nemrég hozzáfogtak egy új szupermarket megépítéséhez, elvileg egy év leforgása alatt be is fejezik, de nem tervezik mindkettőt megtartani.
Aláírásgyűjtést indított a sepsiszentgyörgyi adók túlzott megemelése miatt az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ). A kisebbik romániai magyar párt tagjai felrótták az államnak, hogy miközben évek óta sorjázza követeléseit, a kifizetésekkel hátralékban van.
Egy Facebook-bejegyzésből indult, végül több száz sepsiszentgyörgyit mozgatott meg a felhívás, amelyben Fazakas Péter békés tiltakozásra hívta a városlakókat.
Több százan gyűltek össze Sepsiszentgyörgy főterén a hétfői békés megmozdulásra. A tiltakozók a városvezetésnek üzentek: nem értenek egyet a helyi adók emelésével, és követelik a drágítások felülvizsgálatát.
szóljon hozzá!