
Bár jelenleg van barátnője, mostanában is rengeteg házassági ajánlatot kap a második Csillag születik nyertese, Tabáni István. Többek között erről is beszélt a Székelyhonnak a magyar Freddie Mercury-nak kikiáltott énekes, akivel az első erdélyi koncertje előtt beszélgettünk, a Bözödi-tó partján. Megtudtuk, nem mindig olyan szomorkás, ahogy a televízióban láthattuk.
2010. augusztus 01., 17:482010. augusztus 01., 17:48
2010. augusztus 01., 19:242010. augusztus 01., 19:24
Fotó: Hajnal Csilla
– Gyakorlatilag a rajongók alig hagyták, hogy kiszállj az autóból. Meglepett ez a fogadtatás?
– Minden fellépés mást és mást hoz magával. Magyarországon is sok helyen hasonló fogadtatásban részesülök, de itt valahogy tényleg családias a hangulat.
– A hétköznapokban mennyire vagy megközelíthető? Most már csak kísérettel lehet látni az utcán?
– Nem dehogyis, ugyanúgy élek továbbra is, felszállok a tömegközlekedési eszközökre, villamossal, metróval utazom. Amikor sietnem kell, csak akkor szállok taxiba, és egyáltalán nem szoktam testőrökkel mászkálni.
– Úgy tudom rengeteg házassági ajánlatot kapsz fiatal lányoktól…
– Igen, de azt korábban is kaptam, és mostanában is sokat kapok. Jelenleg van barátnőm, de ennek ellenére nagyon sok e-mailt kapok. Korábban mindenikre válaszoltam, volt olyan nap, amikor ötven levelet is megírtam, de ez a szám mindig csak hatványozódott, így nagyon nehéz mindegyikre válaszolni. Egyszerűen nincs annyi idő. Éppen ezért, ha valakivel tudok személyes kapcsolatot kialakítani, akkor megteszem, szeretek rajongókkal beszélgetni, talán úgy könnyebb is.
– Fél éve vagy ebben a körforgásban. De vajon meddig lehet ezt csinálni?
– Amíg látom, hogy szeretnek, kíváncsiak az új albumomra, eljönnek a koncertjeimre. Ha nem látom ezt, akkor abba fogom hagyni, nem fogom erőltetni tovább. Amúgy nehezen tudom megszokni ezt a pörgő, mozgó életmódot, pedig sokan így élik az életüket. De szerintem elég nehéz.
– A dalokból és a televízióból úgy tűnik, hogy egy melankolikus ember vagy. Mennyi igaz ebből?
– Én elsősorban lírai beállítottságú ember vagyok, lírai számokat éneklek, de a dinamikus számokat is szeretem. Az a kép, amit sugalltak a tévében – hogy melankolikus ember vagyok –, részben igaz, de részben nem. Tudok vidám lenni, és a közönségnek is meg tudom mutatni a vidám arcomat. Nem mondom magamról, hogy kemény vagyok, de jellemző rám, hogy elérem a céljaimat. Az a típus vagyok, akit ha kidobnak az ajtón, hát bemegyek az ablakon. Szerintem kitartónak kell lenni, ahhoz, hogy elérjük a céljainkat. Igaz, nekem szerencsém is volt. Jó időben, jó helyen voltam, azért is sikerült.
– Ez az első erdélyi Tabáni-koncert. Voltál ezelőtt is Erdélyben?
– Múlt évben egy alkotótáborban voltam Homoródszentmártonban, a patakban festettem az ottlétem alatt. Fellépni azonban most először érkezek. Romániában már voltam, a partiumi Érmihályfalván léptem fel egyszer. Még nem tudok következő fellépésről. Elképzelhető, hogy legközelebb kirándulni jövök, mert sok nevezetességet megnéznék, érdekelnek a környék szépségei.
Az interjú teljes egészében a Vásárhelyi Hírlap augusztus 2-ai, hétfői lapszámában olvasható.
Négynapos programsorozattal készülnek Nyárádszeredában a Bocskai Napok alkalmából február 17. és 22. között.
A Második esély program a korai iskolaelhagyó fiataloknak, felnőtteknek segít elvégezni az általános iskolát. Nem csak újrakezdési esély, de alapvégzettséget is ad. Februártól lehet iratkozni a programra, amelyben Maros megye öt iskolája vesz részt.
Vélhetően idén ősszel használatba vehető lesz a súlyos égési sérülteket kezelő marosvásárhelyi központ – közölte vasárnap este Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
Bár a nagyszabású külföldi reklámkampány elindítása még várat magára, a belföldi piacon továbbra is aktív Maros megye. Jövő héten a Bukarestben megnyíló országos turisztikai vásáron keresik a választ arra, mire vágynak leginkább a bukaresti látogatók.
Egy országos kutatás szerint az óvodákban is gyakori a kiközösítés és a szóbeli bántás, de ha figyelünk a jelekre, akkor itt még könnyebben lehet kezelni ezeket a helyzeteket. A gyerekek érzelmeinek kifejezését pedig egy lila maci is segíti.
Január utolsó két hetében mintegy hatezer diák vette igénybe a marosvásárhelyi iskolabuszokat, melyek célja, hogy minél több diák önállóan jusson el a tanintézetbe, és a szülők ne autóval szállítsák őket.
Szállodát, lakóépületeket, kereskedelmi egységeket, műhelyeket hoznának létre az egykori marosvásárhelyi fotópapírgyárban és annak környékén. A csaknem hatvan méter magas épület jó állapotban van, átalakítása az egész lakónegyedre hatással lenne.
Átadták csütörtökön a Maros Megyei Katasztrófavédelemnek azt a 30 000 literes ivóvíz-szállító tartálykocsit, amit Marosvásárhely városa vásárolt meg helyi költségvetésből, és a tűzoltóság rendelkezésére bocsátotta.
A Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Magyar Kara február 14-én, szombaton 19 órától mutatja be a Stúdió Színházban az Aranysárkány című előadást Vidovszky György rendezésében.
Értesítés nélkül kimaradó járatok, várakozó utasok: ez a mérlege a tömegközlekedési feszültségnek Maros megyében. Míg a peremtelepülési járatok olcsóbbak, a korábbi magánszolgáltatók egy része váratlan járatritkításokkal válaszolt a kieső bevételre.
szóljon hozzá!