Zene szól a parkban, a kocsmák előtt, de a zöldségpiacon is Sepsiszentgyörgyön, hiszen elkezdődött a második Utcazene Fesztivál. Ezekben a napokban minden vállalkozó szellemű zenész bemutatkozhat, a legjobbak pedig fellépési lehetőségeket kapnak.
2011. szeptember 17., 11:552011. szeptember 17., 11:55
2011. szeptember 17., 17:302011. szeptember 17., 17:30
A Tein Teaház péntek délután teljesen üres volt, hiszen minden vendég a teraszt választotta, az ott zenélő együttes miatt. A különböző stílusú zenekarok váltották egymást, és a helyszíneket is, hiszen a város több pontján zenéltek élőben.
Az Erzsébet-parki zenepavilonban is vannak fellépések, idén pedig a szervezők újítva a központi piacra is rögtönöztek egy színpadot, ezzel is szórakoztatva az arra járókat. A siker pedig nem marad el, a kíváncsi városlakók meg-megállnak a színpad előtt, ahol szombat délelőtt épp a Minestrone Band – zöldségzenekar – lépett fel.
Nagy Krisztina, a fesztivál szervezője és a zöldségzenekar tagja elmondta, jó ötlet volt a piacra is kivinni egy helyszínt, hiszen forgalmas hely, és így sokan láthatják a fellépőket, akiknek igen nagy sikerük van. A zöldségesekre sokan voltak kíváncsiak, főleg a gyerekeket érdekelte, ahogy a zenészek a fellépés alatt fúrják-faragják meg a hangszereket, úgy, hogy közben zenélnek és énekelnek is.
Ma székely lecsót „főztek” a zöldséges zenészek, így tök, cukkini, sárgarépa, káposzta is került a zenébe. A fesztivál egész nap jelen lesz a szentgyörgyiek életében, bármerre is járnak a városba, találkozhatnak egy zenekarral, akik az utcán zenélve szórakoztatják a közönséget. Este filmvetítésre kerül sor Street Meeting címmel, majd záróbuli is lesz a Bisztróban. A díjazásra is itt kerül sor, a nyertes ingyen vehet részt jövőre a veszprémi utcazene-fesztiválon, de több értékes díjat is lehet még nyerni.
Ha lesz pénz, a munka üteme lehetővé teszi, hogy még ebben az évben befejezzék a wellnessközpont építését Kovásznán. Az önkormányzat fogja működtetni, mintegy hatvanfős személyzettel, és már most jelentős az érdeklődés az állások iránt.
A tanárok egy része a próbaérettségin is kitart azon álláspontja mellett, hogy a nem kötelező munkaköri feladatként meghatározott vizsgafelügyeletet és dolgozatjavítást nem végzi el – mert a kormány sem lojális a pedagógusokhoz.
Az előző évek sikere nyomán újra meghirdeti a Shadow programot a sepsiszentgyörgyi megyei kórház. A középiskolás diákok ezúttal is betekintést nyerhetnek a kórház mindennapjaiba, és megismerkedhetnek a különböző egészségügyi szakmákkal.
Szombaton tartották a gelencei születésű nagynyújtódi dr. Jancsó Benedek tudós polihisztor nevét viselő tizedik történelmi emlékverseny döntőjét. A képzeletbeli dobogó felső fokaira két háromszéki csapat állhatott fel.
Játékos módszerekkel oldják az óvodások orvosoktól való szorongását Csernátonban. A Mackó Kórházban fiatal szakemberek mutatják meg a kicsiknek, hogyan zajlik egy vizsgálat, és megtanítják nekik az egészséges táplálkozás, fogápolás alapjait is.
Hosszú ideje várják már a baróti középiskola diákjai, tanárai, hogy átvehessék az új épületet, de még mindig bizonytalan a költözés időpontja. Az igazgató szerint még számos feltételnek kell teljesülnie ahhoz, hogy oktatás folyhasson az épületben.
Felborult egy kisteherautó Dálnok közelében pénteken délután, személyi sérülés nem történt.
A háromszéki Hydrokov vízszolgáltató megkezdte idei felújítási munkálatokat, amelyek érintik Sepsiszentgyörgy belvárosát és a peremkerületeket is. A cél pedig az elavult vezetékek cseréje és az aszályos időszakokban tapasztalható vízhiány felszámolása.
Asszonyok sorsát, családok születését mutatja be, emlékeket őriz, hagyományokhoz ragaszkodik a Magyar Nemzeti Múzeum nagy sikerű kiállításának utazóváltozata. A Sepsiszentgyörgyön bemutatott Székely Menyasszony rólunk és nekünk szól.
A repülőgépek menetrendjéhez igazodó transzferjáratok indulnak március 29-től a marosvásárhelyi Kultúrpalota elől a vidrátszegi reptérre.
szóljon hozzá!