Hagyományos módon, húshagyó kedden búcsúztatták a farsangot a csíkszeredai Petőfi Sándor Általános Iskolában. A mulatságot az iskola hagyományőrző csoportjának előadása nyitotta.
2012. február 21., 17:042012. február 21., 17:04
2012. február 21., 18:532012. február 21., 18:53
„Jaaj, Döme, miért haltál meg? Annyit lógtunk vót. A Petőfi uctán lefuttunk, a Lűtő utcán béfuttunk, s az igazgató úrral szembefuttunk. Jaj, román doga alatt kitől fogok puskázni?” – siratták a meghalt Dömét az asszonyok – akinél korábban a doktor fészbukmániát diagnosztizált –, melyet a tiritarka farsangoló gyereksereg és a jelen levő tanárok és szülők is nagy kacagással fogadtak.
„Könyörögjünk, kérünk, Istenünk, óvj meg minket a hosszú óráktól, a rövid szünetektől, a tanárok haragjától, a tanárokat a szülők haragjától, a doktorok szurkálásától, és add meg nekünk a nagyszünetek és a hosszú vakációk örömét\" – kérte a „pap” és a „kántor”.
Az előadás után a jelenlevők felvonultak a tantermekbe, hogy ott folytassák a vigasságot: illegtek-billegtek a kis tündéreknek, lepkéknek, virágoknak öltözött lányok, komoly arccal vonultak a kalózok, katonák és a cowboyok, sebesen szaladtak fel a lépcsőn az állatjelmezbe bújt diákok, hogy az otthonról hozott farsangi fánk mellett közösen búcsúztassák el a telet.
Lassan minden készen áll a Csillag az égen-koncertre a csíksomlyói nyeregben. A Bagossy Brothers Company népzenével és -tánccal fűszerezett nagyszabású, szombaton 20 óra 30 perckor kezdődő produkciójára ingyenes a belépés.
Június 16-tól kezdve Csíkszeredában is igényelhetik a számos előnnyel járó elektronikus személyi igazolványt. Az online előjegyzés kizárólag a belügyminisztérium platformján lesz lehetséges ezután.
Ünnepi szentmise keretében áldják meg a felújított orgonát a szépvízi örmény katolikus templomban június 14-én, szombaton 11 órától. Az esemény az örmény családok szépvízi találkozójának része.
Ballagnak a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem (EMTE) Csíkszeredai Karának végzős diákjai. Az ünnepséget június 14-én, szombaton tartják 10 óráról a Szabadság téren.
Biztosítják a mozgáskorlátozottak szállítását a Bagossy Brothers Company szombati csíkszeredai koncertjére. Jelentkezni előzetesen lehet, a visszaszállítást is megszervezik.
Rendszeres látogatója lett a medve a csíkszeredához tartozó Szécsenynek: kevesebb mint 24 óra alatt harmadszor tűnt fel ugyanott.
Új emlékjellel gyarapodott pünkösdhétfőn a nyergestetői kopjafaerdő, a szabadságharc egyik utolsó ütközetének helyszíne. Sulyok Tamás magyar köztársasági elnök a kopjafaavatást követően a székely hősök emlékművénél is fejet hajtott.
Három gépjármű balesetezett Csíkrákoson hétfőn, három személyt kórházba kellett szállítani – tájékoztat a Hargita megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
Ezrek zarándokoltak idén is a Gyimesekbe, ahol imával és mély lelki tartalommal ünnepelték pünkösdvasárnapot a kontumáci templom melletti szabadtéri oltárnál bemutatott szentmisén.
A csíksomlyói nyeregbe sokan nemcsak imával, hanem kisszékkel is érkeztek. A búcsúra zarándoklók között egyre többen választják a kényelmesebb megoldást, összeállításunkban megtekintheti, milyen ülőalkalmatosságokat hoztak a Csíksomlyóra látogatók.
szóljon hozzá!