Árzuhanás már a nyár közepén

•  Fotó: Boda L. Gergely

Fotó: Boda L. Gergely

Bár távolról sincs még vége a meleg időszaknak, a nyárvégi leárazások már elkezdődtek Marosvásárhelyen. Húsz, harminc, de akár ötvenszázalékos kedvezményekkel is kecsegtetik a potenciális vásárlókat.

Szász Cs. Emese

2013. július 09., 15:012013. július 09., 15:01

2013. július 09., 15:162013. július 09., 15:16

Egy figyelemfelkeltő tábla és a leértékeléseket hirdető hatalmas számok hatására bizony többen betérnek az amúgy borsosabb árakon dolgozó főtéri üzletekbe vagy a bevásárlóközpontokba. S nem csak betérnek, hanem sokan vásárolnak is: ugyanis ha most veszik meg olcsóbban a nyári ruhát, a szandált vagy a fürdőruhát, nem csak jövőre tudják használni, de még idén is marad rá idejük.

Bőrcipőt olcsóbban

A főtéri boltokból leginkább a cipősüzleteket érte utol a leárazási láz, az egyik kirakatában hatalmas betűkkel hirdetik, hogy akár 55 százalékos kedvezménnyel is lehet vásárolni, a legtöbb termék árából néhány tíz lejt engedtek. Ekképpen lehet a 120 lejes bőrszandált 99 lejért vagy 79-ért megvásárolni. A kínálaton látszik már, hogy nem most kezdték az akciót, mert egyik modellből sincs már minden méretük. Ugyanebben az üzletben a magassarkú vagy -talpú szandálok már drágábbak valamivel, például találunk olyat, amely nemrég még 179 lej volt, most már 120-ért kínálják. A legnagyobb kedvezménnyel a divatos női bőrtáskákat kínálják, de sajnos még így is több száz lejbe kerülnek. Egy másik főtéri cipőboltban húszszázalékos kedvezményt ígérnek, igaz, nem minden árura. Érdekes, hogy a 120 lejes szandált megvehetnénk már 90 lejért, de a 160 lejes tartja az árát.

Hasonlót tapasztaltunk a bevásárlóközpontok cipős részlegein is: a város Kolozsvár felé vezető kijáratnál található pláza egyik üzletében húszszázalékos kedvezményt ígérnek. Alig nézünk rá egy 94 lejes címkével ellátott bőrszandálra, az eladó már mondja is, hogy az már 75,9 lejbe kerül, s így jóval jobban megéri megvásárolni, mint a 69 lejbe kerülő műbőr társát.

Felső akár tíz lejért

A cipők mellett persze ruhaneműt is megéri most vásárolni, az egyik nemzetközi márkákat kínáló üzletben tíz lejért is kapunk már ujjatlan felsőt, 60 lejért könnyű nyári ruhát, 30 lejért pedig pamut szoknyát is beszerezhetünk.

A következő ruhás üzletben is rengeteg érdeklődőt találunk, akik leginkább az akciós polcok, sarkok, vállfák termékeit vizslatják, majd 5–6 darabbal vonulnak a próbafülkébe. Nem csoda: egy fiatalos nyári szoknyát már 19,90 lejért megvásárolhatunk az eddigi 59,90 helyett, beszerezhetünk egy idén divatos csipkével díszített, ujj nélküli blúzt 32 lejért 69 helyett, pamutruhát pedig már 49 lejért találunk. Július elején természetesen reklámcélja van a leárazásnak, az idő múlásával pedig a kevésbé fogyó készletekre teszik ki az akciós táblát.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 02., péntek

Május elsején is résen voltak a közlekedésrendészek

Munkaszüneti napon sem pihentek a Maros megyei közlekedésrendészek: közel 300 autóvezetőt igazoltattak, alkohol- és drogteszteket végeztek, de volt, akinek a jogosítványát is bevonták, más szabálysértők pénzbírságot kaptak.

Május elsején is résen voltak a közlekedésrendészek
2025. május 02., péntek

Hárman megsérültek egy Segesvárnál történt balesetben

Három autó ütközött össze Segesváron péntek délelőtt a 13-as jelzésű országúton, hárman megsérültek – adja hírül a Maros megyei tűzoltóság.

Hárman megsérültek egy Segesvárnál történt balesetben
2025. május 01., csütörtök

Kockás pléd és miccs helyett repjegy és wellness-központ majálisra

Az egykor zászlókkal menetelő május elsejei tömeget a rendszerváltás után felváltották a fűbe terített kockás plédek, közös miccsezések, amolyan családias tavaszi ünneppé vált. Aztán ez is kezd kikopni, ma új tartalommal ruházzák fel a munka ünnepét.

Kockás pléd és miccs helyett repjegy és wellness-központ majálisra
2025. április 30., szerda

Hétvégén is kibocsátják a személyi igazolványokat Marosvásárhelyen

Személyazonossági igazolványok kibocsátása miatt hétvégén nyitva tart a marosvásárhelyi lakossági nyilvántartó hivatal – olvasható a marosvásárhelyi polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.

Hétvégén is kibocsátják a személyi igazolványokat Marosvásárhelyen
2025. április 29., kedd

Tűz ütött ki egy szászrégeni raktárhelyiségben, Ro-Alertben figyelmeztettek a sűrű füstre – frissítve

Kigyulladt Szászrégenben egy elektromos háztartási készülékeket raktározó csarnok, a hatóságok RO-ALERT figyelmeztetést küldtek a város lakóinak a sűrű füst miatt – tájékoztatott kedden a Maros megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.

Tűz ütött ki egy szászrégeni raktárhelyiségben, Ro-Alertben figyelmeztettek a sűrű füstre – frissítve
2025. április 29., kedd

Civil ruhás néptáncosok lepték el a Színház teret

Noha a mikrofonok és a hangosítópult elárulta, hogy nem csak beszélgetni jöttek ki a térre a néptáncosok és népzenészek, a Maros Művészegyüttesnek így is sikerült két villámcsődülettel meglepnie a járókelőket a tánc világnapján.

Civil ruhás néptáncosok lepték el a Színház teret
2025. április 29., kedd

Lánccal és lakattal a sínekhez kötötte magát egy férfi a marosvásárhelyi vasútállomáson

Lánccal és lakattal egy vonat elé, a sínekhez kötötte magát egy férfi kedden a marosvásárhelyi vasútállomáson. A 73 éves férfi a tanúk szerint az alacsony nyugdíja miatti elégedetlenségét akarta kifejezni ezzel.

Lánccal és lakattal a sínekhez kötötte magát egy férfi a marosvásárhelyi vasútállomáson
2025. április 29., kedd

Tizenkétezer lejes bírságot kapott egy férfi, amiért megpróbált megszabadulni a kutyájától

Magára hagyott kutya miatt kapott 12 ezer lejes bírságot egy idős férfi Maros megyében, miután a közösségi médiában nyilvánosságra került a férfi tette.

Tizenkétezer lejes bírságot kapott egy férfi, amiért megpróbált megszabadulni a kutyájától
2025. április 28., hétfő

Könnyebben elérhető most Segesvár is az UNESCO-busszal

Környezetbarát módon, tömegközlekedéssel, ráadásul mindenki a saját tempójában fedezheti fel Dél-Erdély szász építészeti világörökségi helyszíneit az UNESCO Busz segítségével, amelyet egy turisztikai vállalkozás indított.

Könnyebben elérhető most Segesvár is az UNESCO-busszal
2025. április 28., hétfő

Keresztes Ildikó is fellép a marosvásárhelyiek családi majálisán

Családi majálist szervez az RMDSZ marosvásárhelyi és Maros megyei szervezete a marosvásárhelyi Víkendtelepen, ahol gazdag programmal várják a gyerekeket, felnőtteket egyaránt.

Keresztes Ildikó is fellép a marosvásárhelyiek családi majálisán