
Fotó: Boda L. Gergely
A parajdi sóbányában már hagyománya van a Cipősdoboznyi szeretet akciónak. Idén is 2500 hátrányos helyzetű és árva gyermek gyűl össze a föld alatt, hogy karácsonyi ünnepségen vegyen részt és ajándékot kapjon. Az idei ünnepet a magyarországi Kiss Kata és zenekara teszi szebbé.
2010. december 14., 11:172010. december 14., 11:17
2010. december 14., 15:102010. december 14., 15:10
A Baptista Szeretetszolgálat által kezdeményezett adakozás keretében Magyarországon, és Erdély több városában is gyűjtést szerveztek a rászoruló gyerekeknek. A Cipősdoboznyi szeretet elnevezésű akció célja egy cipősdoboznyi ajándékkal megörvendeztetni a nehéz körülmények között élő, vagy gyermekotthonban nevelkedő gyerekeket. Az akció csúcspontja minden évben a parajdi sóbányában megrendezett ünnepség.
Idén december 18-án Böjte Csaba és a Dévai Szent Ferenc Alapítvány a parajdi sóbánya nagy termébe kívánja összegyűjteni a gondozásuk alatt lévő 2500 hátrányos helyzetű és árva gyermeket 1000 felnőtt önkéntes nevelő kíséretében.
Az ünnepen a Kiss Kata zenekar örvendezteti meg a gyerekeket egy szép karácsonyi koncerttel. Kiss Kata és zenekara a magyar népdalok gyökereiből táplálkozva, a kultúrát és hagyományőrzést, az emberi- és egyetemes értékek fontosságát hirdeti munkájával a zene nyelvén, és erősíti a nemzeti identitást. A produkció alappillérét az autentikus, tradicionális népzenei elemek képezik, amelyek a színpadon megjelennek zenében, énekben és táncban egyaránt.
A zenekar legfőbb célja ez alkalommal, hogy az erdélyi hátrányos helyzetű és árva gyermekek számára egy felejthetetlen karácsonyi koncertet tudjon nyújtani. A csapat adományokat is gyűjtött a gyermekek számára, amelyeket a koncert után kíván szétosztani a gyerekek között.
Marosvásárhelyen december 5-én, a Mikulás érkezésének napján nyitják meg a karácsonyi vásárt a Színház téren.
Beleesett a Turbina-csatornába egy személy Marosvásárhelyen szombat délelőtt, a tűzoltóknak sikerült kimenteniük őt.
Újabb művészeti tárlatnak ad otthont a marosvásárhelyi Studium HUB kiállítóterme november 21-től: Lukács Adél Vanda képei segítséget nyújtanak az önreflexióra, a gyász feldolgozására és a belső béke keresésére.
Egy személyt súlyos, kettőt közepesen súlyos sérülésekkel szállítottak kórházba szombat hajnalban Szászrégenben, miután közúti balesetet szenvedtek.
Mégsem lesznek egyirányúak egyelőre a Kaptatós, a Cseresznyés és a Dévai utcák Marosvásárhelyen. Az ügyet hétfőn 13 órakor ismét megtárgyalja a Közlekedési Bizottság nyilvános ülés keretében.
Lomtalanítás zajlik Marosvásárhelyen, a hivatal arra kéri a lakosokat, hogy éljenek a lehetőséggel, hiszen a felelős hulladékkezelés közös érdek, ami a környezet védelmét szolgálja.
Három ember megsérült csütörtök délelőtt Marosvásárhelyen, miután egy személyautó összeütközött egy cseppfolyósított gázt szállító tartálykocsival.
Négy személy sérült meg egy közúti balesetben Koronkánál hétfő délután. A három autó karamboljához több mentőegység is a helyszínre vonult.
Többen használják már a háztartási utalványokat, de még mindig sokan vannak, akik nem ismerik és nem tudják, hogy akár régiséggel és egészségbiztosítással is jár. A munkaerő-elhelyező és -szakképző ügynökség vezetője tájékoztatott a részletekről.
Szerdán kezdődik a 33. Alter-Native Nemzetközi Rövidfilmfesztivál Marosvásárhelyen a Kultúrpalotában. Szerdán este fél nyolctól Földes László Hobo lép színpadra, de erdélyi filmpremierek és nemzetközi alkotások is helyet kapnak itt a következő napokban.
szóljon hozzá!