
Radnóti útját járta be a versvándor
Fotó: Forrás: Tóth Péter Lóránt
Radnóti Miklós utolsó heteit idézte fel azon a zarándoklaton Tóth Péter Lóránt versvándor, amelyet a Pannon RTV stábjával közösen tavaly szeptemberben Bortól Abdáig bejárt. Az erről készült dokumentumfilm harmadik részét ajánljuk.
2020. április 07., 15:442020. április 07., 15:44
2020. április 07., 15:462020. április 07., 15:46
Huszonöt nap, három ország, 850 kilométer. Az erőltetett menet Bortól Abdáig. Tóth Péter Lóránt kunszentmiklósi tanár, versvándor Radnóti Miklós születésének 110. és halálának 75. évfordulója alkalmából gyalogos vers-zarándoklatra vállalkozott a tragikus sorsú költő és a többi ártatlanul elhurcolt bori munkaszolgálatos emlékére.
Tóth Péter Lóránt útjáról a szabadkai Pannon RTV 13 részes dokumentumfilm-sorozatot készített Radnóti nyomában címmel. A sorozat rendezője Herczeg Zsolt, operatőrök: Lukács Attila és Szalai Adrián., vágó: Horvát Inesz.

Elkészült a Tóth Péter Lóránt, Radnóti- és Latinovits Zoltán-díjas versmondó gyalogos verszarándoklatáról szóló, 13 részes dokumentumfilm. A versvándor Radnóti Miklós utolsó heteit idézte fel azon a zarándoklaton, amelyet a Pannon RTV stábjával közösen tavaly szeptemberben Bortól Abdáig bejárt.

Huszonöt nap, három ország, 850 kilométer. Az erőltetett menet Bortól Abdáig. A Tóth Péter Lóránt kunszentmiklósi tanár, versmondó gyalogos verszarándoklatáról készült dokumentumfilm második részét ajánljuk figyelmükbe.
„Lager Heidenau, Zagubica felett a hegyekben” – írta Radnóti a bori notesz több verse keletkezési helyéül. „Ebben a részben eljutottunk oda, ahova az egykori 14 éves kunszentmiklósi kisdiák nagyon vágyott eljutni. A fogolytáborba. S most az egykori kis srác 25 év után elmondhatta »ott« a Hetedik eclogát. A vers bölcsőjében.” Tóth Péter Lóránt szavaival ajánljuk a dokumentumfilm harmadik részét.
Csíkszentsimonban a hit megtartó erejét állította középpontba az a kiállításmegnyitóval és filmbemutatóval egybekötött esemény, amely a 20. századi erdélyi egyházi személyek sorsát idézte meg.
A hawaii csirkemell egy igazi klasszikus: egyszerre sós a sonkától és a sajttól, és kellemesen édes az ananásztól. Ráadásul szupergyorsan elkészül, így tökéletes választás egy rohanós hétköznapra vagy egy lusta vasárnapi ebédre is.
Képzőművészeti gasztrosorozatunkban ezúttal olyan alkotásokat választottunk, melyek sokak számára ismerősek lehetnek – különösen azoknak, akik érték a ’70-es, ’80-as éveket.
Április 16-a 2001 óta a holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapja. 1944-ben ezen a napon indult a gettósítás Északkelet-Magyarországon és Kárpátalján – a tragédia lenyomatai ma is ott élnek a lelkekben és a művészetben.
Április 23–29. között a Táncvilágnap Csíkszereda rendezvénysorozat pezsdíti fel a várost: előadások, workshopok, közösségi tánc és meglepetések várják az érdeklődőket, lelkes szervezők összefogásával.
A tavaszi csapadék áldása még mindig tart, kucsmagombák után kutatunk továbbra is – a hegyes kucsmagombák ritkább találatnak számítanak. Gombás ételekhez jól társítható ehető vadnövény a vadkomló, zsenge hajtásai begyűjtésének most van az ideje.
Gyermekek személyes hitélményei, díjnyertes színdarab és egy megrendítő dokumentumfilm találkozik A hit arcai című rendezvényen, amely pénteken egész napos kulturális és lelki programot kínál Csíkszentsimonban.
Egyszerű, laktató, és szinte bármilyen sült hús vagy pörkölt mellé tökéletesen illik a hagymás tört burgonya.
Elhatároztam,
hogy százéves koromban
kiadatok egy verseskönyvet,
száz válogatott versemmel...
A hónapos retek a tavasz egyik első, roppanós jelképe: nemcsak friss ízt visz az étrendbe, hanem élénkíti az emésztést, és a legegyszerűbb fogásoktól a kreatív konyhai megoldásokig sokféleképpen felhasználható.
szóljon hozzá!