Több mint 360 állattartó gazdaságot és farmot ellenőriznek Kovászna megyében, hogy betartják-e a mezőgazdasági, környezeti és állatjóléti előírásokat, amelyek a Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökég (APIA) által folyósított támogatások feltételei.
A háromszéki tanintézetek 64 százaléka egy váltásban megoldaná az oktatást, 36 százalékban viszont csak két váltásban tudnák fogadni a diákokat, ha a tanévkezdés „zöld forgatókönyve” valósul meg – tájékoztat Kiss Imre Kovászna megyei főtanfelügyelő.
A fertőzöttek száma nőtt, a gyógyultaké viszont változatlan maradt hétfőn Hargita megyében, így a kórházban ápolt vagy megfigyelés alatt tartott betegek száma is emelkedett.
Főként tanügyi kérdésekben tárgyalt hétfőn délelőtt a csíkszeredai katasztrófavédelmi bizottság. Többek között arra jutottak, hogy a városvezetés további kézfertőtlenítőkkel és ózongenerátorokkal segít, hogy a tanintézetekben biztosítani tudják ősztől a megfelelő körülményeket.
Leállhatnak az aszfaltozási munkálatok Székelyudvarhelyen, ugyanis a helyi önkormányzati testület legutóbbi ülésén nem szavazta meg a folytatáshoz szükséges költségvetési átcsoportosításokat: a tanácsosok a nagyobb beruházások elkezdését, a hivatal viszont a sürgős burkolatjavítást szorgalmazza.
Megszünteti közös cégét Gyergyószentmiklós és Budapest 5. kerülete – erről döntött a két önkormányzat. A Monturist Kft. működtetése az egyik félnek sem érte meg, és fejlesztéseket sem lehetett végezni – amelyekre most lehetőség nyílik.
Közlekedésre, gazdaságra, sportra, értékeink megőrzésére és egy zöldebb városra alapozzuk a sikeres Székelyudvarhely programját – szóljon hozzá ön is, legyen ez mindannyiunké!
Csaknem hat éve helyezte el Csíkszeredában az első ruhagyűjtő konténereket a Gyulafehérvári Caritas. A megunt, de még használható ruhaneműk adományozására szolgáló tárolók azonban a kezdetek óta nem rendeltetésszerűen vannak használva.
Nem jelöltetheti ismét magát Szentegyháza polgármesterének Molnár Tibor, akinek mandátuma összeférhetetlenség miatt szűnt meg, és azt erről szóló prefektusi rendeletet bírósági úton nem tudta érvényteleníteni.
A Maros és Hargita megyei tanintézmények legnagyobb része talált megoldást a zöld forgatókönyv szerinti iskolakezdésre, azaz arra az esetre, amikor minden diák bejár az iskolába a szociális távolság betartásával. Sok esetben két váltásban tudnák ezt megvalósítani.
12 új koronavírus-fertőzött személyt regisztráltak Maros megyében az elmúlt 24 órában.

Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
A járványügyi rendelkezések, illetve az iskolai tanítás online térbe szorulása miatt országszerte, így Maros és Hargita megyében is ezerszámra dobták el a tej-kifli programként ismert iskolai tízóraik megmaradt termékeit. Ősszel több helyen új szerződést kötnek a cégekkel, azt azonban még nem tudni, hogy mi lesz az oktatással.
Egyetlen új koronavírussal fertőződött személyt sem azonosítottak Hargita megyében a vasárnapi adatok szerint. Az eddiginél kevesebb beteget tartanak kórházban kezelés vagy megfigyelés céljából.
A székely falu megtartó pillérei a kaláka és a közbirtokosság – vallja Balázs Sándor, a Romániai Falugondnokságok Szövetségének elnöke. A hétvégén eme két pillér „találkozott” a Homoród mentiek népi feredőjénél, a karácsonyfalvi Dungónál tartott kétnapos kalákán.
Megváltoztak az autós közlekedés feltételei a Csíkcsicsó és Csíkszeredához tartozó Csiba között húzódó 123F jelzésű megyei úton, most már akadálytalanul, új aszfaltburkolaton lehet haladni.
Zuhogó esőben tartották meg idén a Nagyboldogasszony napi búcsút Gyimesbükkben szombaton. Az ezeréves határ mellett álló kontumáci templomhoz vezető utat az ünnepre leaszfaltozták.
Noha a világjárvány a gazdaság összes szereplőjét kedvezőtlenül érintette, a vendéglátóipar különösen nehéz helyzetbe került az elmúlt hónapokban. Kezdetben a teljes leállás okozott gondot számukra, és jelenleg is csak félgőzzel működhetnek.
Hargita megyében az elmúlt években megnőtt a népszerűsége a ribizli eladási célra történő termesztésének, a nagyobb ribizliültetvények felét az elmúlt években hozták létre. A piac mára telítetté vált, ha még többen kezdenének bele a termesztésbe, gépesítésre lenne szükség és külföld