
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Három Maros megyei férfit vettek őrizetbe szombaton a rendőrök zsarolás, uzsorázás, valamint a fegyverekre és lőszerekre érvényes szabályok megszegése miatt.
2021. január 17., 11:332021. január 17., 11:33
Január 16-án a marosvásárhelyi ügyészség vezetésével a Maros megyei bűnügyi nyomozók a gernyeszegi rendőrökkel közösen nyolc házkutatást tartottak Marosszentgyörgyön több férfi házában, akiket zsarolással, uzsorázással, valamint a fegyverekre és lőszerekre érvényes szabályok megszegésével gyanúsítottak.
A házkutatások során kiderítették, hogy a gyanúsítottak 2020 októberétől mostanáig különböző pénzösszegeket kínáltak fel több embernek kamattal, később pedig az összegek visszafizetése miatt megfenyegették azokat, és fizikai erőszakot is alkalmaztak.
A házkutatásokat követően a rendőrök több bizonyítékot is azonosítottak és lefoglaltak a gyanúsítottaknál, ugyanakkor három, 31 és 42 év közötti férfit vittek be Marosszentgyörgyről a Maros Megyei Rendőr-főkapitányságra, akik ellen a bűnügyi nyomozás folytatását rendelték el. Az ellenük benyújtott bizonyítékok alapján 24 órás őrizetbe vették őket.
A rendőrség ügyészi felügyelet alatt folytatja a nyomozást a teljes bűncselekmény felderítésének érdekében. Az akciót a román rendőrség különleges műveleti egységének támogatásával hajtották végre, és részt vettek benne a marosvásárhelyi csendőrség munkatársai is – számolt be a részletekről a rendőrség sajtóosztálya.
A mezőgazdasági kifizetési ügynökség (APIA) nevében küldött hamis telefonos és online szöveges üzenetekre figyelmeztet a mezőgazdasági minisztérium.
Friss jogosítvány a zsebben, de a valódi vezetési rutin még sehol? Nem vagy ezzel egyedül. Pont erre a helyzetre érkezik hamarosan a Megtanítalak vezetni című videós sorozatunk.
Idén március végéig több mint 8000 tűzesethez riasztották a hivatásos tűzoltókat – számolt be szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Ismeretlen tettesek felgyújtották Mircea Dinescu költő Cetate községbeli faházát. A rendőrség nyomozást indított az ügyben.
Éles hangon bírálta Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök Ilie Bolojan miniszterelnököt a bizonyos állami vállalatok tőzsdére vitelére vonatkozó szándéka miatt.
Az áram- és földgáztermeléssel és -szállítással kapcsolatos, mintegy 3,5 milliárd dollár értékű beruházásokat jelentett be szombaton Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
Nemcsak az infrastruktúra korszerűsítése, hanem az egymásra és a páciensekre való odafigyelés is kulcsfontosságú – ennek jegyében vettek részt kommunikációs képzésen a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház asszisztensei és betegápolói.
Az idei év első három hónapjában 33 996 családon belüli erőszakos esethez riasztották a hatóságokat, ebből 17 113 városon, 16 883 vidéken történt – számolt be szombaton az Országos Rendőr-főkapitányság.
Reneszánszát éli a gyógynövények használata, egyre többen szedik, sőt termesztik és nemcsak tea, hanem tinktúra is készül belőlük – jelentette ki Pokornyi László, aki a Marosvásárhelyen és környékén megtermő gyógynövényekről írt könyvet.
Nagy mennyiségű kábítószert foglaltak le a hatóságok az elmúlt két hétben végrehajtott akcióik során.
szóljon hozzá!