
Fotó: Országos Meteorológiai Igazgatóság
A vasárnap reggeli fagyhoz képest valamelyest enyhült az időjárás hétfőre az Országos Meteorológiai Igazgatóság hőtértképe szerint.
2021. január 18., 09:412021. január 18., 09:41
2021. január 18., 11:132021. január 18., 11:13
„Enyhült” valamelyest a fagyhullám vasárnaphoz képest, ez főleg az ország nyugati részén érhető tetten, ahol már mínusz 10 Celsius-fok fölötti hőmérsékleti értékeket mértek hétfőre virradóra. A legalacsonyabb értékeket ezúttal a Kárpátok vonulatán regisztrálták.

Vasárnapra virradóra Csíkszeredában mérték a leghidegebbet az országban, a helyi meteorológiai állomás hőmérője mínusz 22,9 Celsius-fokot mutatott napfelkeltekor. Arad megyében leállt a vasúti forgalom az elfagyott sín miatt.
Nem lakott területen most is az Omu-csúcson regisztrálták a legalacsonyabb hőmérsékleti értéket – mínusz 23,2 Celsius-fokot –, térségünkben ezúttal pedig nem Csíkszereda, hanem a Bucsin- és a háromszéki Lakóca-tető „vitte a prímet”, előbbin mínusz 18,6 Celsius-fokot, utóbbin 18,7 Celsius-fokot mértek.
Csíkszeredában mínusz 17,6 Celsius-fok, Gyergyóalfaluban pedig mínusz 17,4 Celsius-fok volt a legalacsonyabb regisztrált hőmérsékleti érték.
Mínusz 21,5 Celsius-fokot mértek hétfőre virradóan a Bâlea-tónál – közölte az Agerpres hírügynökséggel a dél-erdélyi meteorológiai központ szóvivője, Narcisa Milian. A szóvivő szerint rekordértékről van szó. 1986-ban mértek még megközelítően alacsony hőmérsékletet: mínusz 19,6 Celsius-fokot.
A tengerszint fölött 2034 méteren lévő Bâlea-tónál jelenleg 203 centiméteres a hóréteg.
Lakóház gyulladt ki Marosvásárhelyen a január elsejére virradóra. A tűzben két, 13 és 16 éves lány szenvedett égési sérüléseket, egyikük életveszélyes állapotban került kórházba.
Komoly mennyiségű, jogellenesen tartott pirotechnikai eszköz került rendőrségi kézre december 31-én Borszéken és Gyergyóhollón a borszéki rendőrök ellenőrzési akciója során.
Nicușor Dan elnök szerint 2026-ban az államnak hatékonyabbá, igazságosabbá kell válnia és közelebb kell kerülnie a polgárokhoz, miután a 2025-ös esztendő „a megpróbáltatások, a szorongások és a jogos kérdések éve” volt.
November 12-én érkezik a magyarországi mozikba a Hogyan tudnék élni nélküled? című zenés romantikus vígjáték második része – közölte a Nemzeti Filmintézet (NFI) szerdán az MTI-vel.
A jövőben hivatalos polgárőrséget hoz létre a kászonaltízi önkormányzat, ugyanis az elmúlt időszakban történt kászonjakabfalvi gyújtogatások után belátták: szükség van a járőrőrözésekre. Addig is önkéntes alapon már elkezdték a tevékenységet.
Eddig csaknem 150 tonna pirotechnikai eszközt koboztak el a hatóságok a Tűzijáték elnevezésű országos akció során.
A Közúti Infrastruktúrát Kezelő Országos Társaság (CNAIR) 2026-ban 250 kilométer új autópálya és gyorsforgalmi út forgalomba helyezését tervezi – közölte szerdán a Facebook-oldalán Cristian Pistol.
Az igazi havazás még várat magára Gyergyó térségének nagy részén, emiatt a korábbi évekhez képest valamivel kevesebb vendég érkezik Gyergyószékre szilveszterezni. A sípályákon a hóágyúzás segítségével ezekben a napokban indul az élet.
Téli útviszonyok jellemzik Hargita megye egyes térségeit december 31-én. Székelyudvarhely és Székelykeresztúr környékén jelenleg havazik, míg a Csíki- és a Gyergyói-medencében egyelőre elmaradt a hóesés.
Az év végi és újévi szabadnapok biztonsága érdekében fokozott rendőri jelenlét lesz tapasztalható a Kovászna megyében. A hatóságok arra kérik a lakosságot, hogy felelősségteljes magatartással járuljanak hozzá a közrend és a közbiztonság fenntartásához.
1 hozzászólás