Több mint egy hónapja jelentették a marosvásárhelyi állatkertben dolgozók, hogy a Somostetőt gyakran meglátogatja egy anyamedve és két bocsa. Az is megtörtént, hogy besétáltak az állatkert területére.
Hatósági ellenőrzést követően 21 ezer lejes pénzbírságot szabtak ki és közel 110 köbméter faanyagot foglaltak le a Hargita megyei rendőrök egy gyergyóremetei fafeldolgozó cégnél csütörtökön.
Több sofőrt is ellenőriztek a Hargita megyei közlekedésrendészek csütörtökön, néhányan alkoholos befolyásoltság vagy jogosítvány nélkül vezettek – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.
A kézdivásárhelyi Tegyünk Kézdiszékért egyesület hat évvel ezelőtt alakult, egyik célkitűzése pedig az volt, hogy díjazza a közösség azon tagjait, akik önzetlenül, becsülettel és alázattal tesznek Kézdiszékért, annak lakosaiért.
A nagyböjtben minden szombaton délben 12 órától keresztúti ájtatosságot végeznek a csíksomlyói Kálvárián, a Jézus-hágón. Imaszándékaikba foglalják a kárpátaljai magyarokat, a szíriai és törökországi földrengés áldozatait.
A kedvező időjárási körülményektől függően jövő héttől két fronton is elkezdődnek a tavaszi útjavítási munkálatok Székelyudvarhelyen – tájékoztat a városháza sajtóosztálya.
Jogerős bírósági döntés nyomán módosítania kellett Sepsiszentgyörgy önkormányzatának a Tamási Áron Színház homlokzatán levő díszfeliratot úgy, hogy a színház szót a teatru alá helyezzék. Ezt a döntést kommentálta Sepsiszentgyörgy polgármestere.
A székely szabadság ügye a magyarság közös ügye határon innen és túl – jelentette ki a Székely szabadság napja alkalmából kiadott közleményében Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára.
Reagált Antal Árpád a csütörtökön délután született döntésre, miszerint újrajátsszák a Sepsi OSK és az FCU Craiova közötti mérkőzést. Szerinte felelőtlen és megengedhetetlen ítélet született az ügyben és az UEFA-hoz fordulnak.
A székely szabadság napja apropóján történésszel foglaljuk össze a Kárpátok őrei helytállásának fontosabb mérföldköveit az 1848–49-es szabadságharcot követő közel száz év történései tükrében.
A 112-es sürgősségi telefonszolgálaton keresztül kértek segítséget csütörtökön este annak a gépkocsivezetőnek, aki balesetet szenvedett Csíkszereda határában.

A Zúgóként is ismert gyimesi Jávárdi-vízesés eddig ismert formájában megszűnt létezni.
Hiába a kilátásba helyezett borsos pénzbírság, akadnak olyan terepjárósok, motorosok, akik nem veszik figyelembe a tiltást, és természetvédelmi területeken közlekedve károsítják az élőhelyeket.
Érdeklődőkkel telt meg csütörtök délután a székelyudvarhelyi képtár, ahol Székely József (1929–2006) szobrászművész alkotásainak egy részéből nyílt kiállítás.
Benedek-Huszár János polgármester az RMDSZ színeiben irányítja Barót városát csütörtöktől – jelentette be Tamás Sándor Kovászna megyei tanácselnök az erdővidéki városba kihelyezett tanácsülést követő megyeinfón.
A Baróti Városi Kórházat érintő beruházás érdekében társult Kovászna Megye Tanácsa és Barót önkormányzata – erről döntött a megyei tanács csütörtöki kihelyezett ülésén, amelyről közleményt küldtek szerkesztőségünknek.
Maros megyében jelenleg két kórházban fogadnak kevesebb beteget, mivel az egészségügyi intézetben koronavírus-gócpont alakult ki. Jelenleg kétszáz aktív fertőzöttet tartanak nyilván. Hargita megyében a fertőzöttek száma 47.
Körbekerítette és lezárta a kivitelező a felújítás alatt lévő körparkolót Csíkszeredában, így nem használható a felújítás befejezéséig.
Március 12-én, vasárnap délben a kézdivásárhelyi Incze László Céhtörténeti Múzeum időszakos kiállítótermében nyitják meg az 1848–49-es forradalom és szabadságharc emlékét megidéző, Szellemét a tűz nem égeté meg című 34. ünnepi tárlatot.