Az ország 25 megyéjében és Bukarestben elsőfokú (sárga jelzésű) hőségriasztás lesz érvényben csütörtökön.
Az illetékes hatósági vegyes bizottság hamar dűlőre jutott, és úgy határoztak, hogy a hétfőn este Bölön községben emberre támadó medve kilövésére kérik fel az egyik vadásztársulatot.
Május utolsó napján szerelték le a csíkszeredai, Szív utcai kazánház két, régi kéményét a zöldövezet felőli oldalon. Hamarosan ezek helyére kerülnek az új, három elemből álló kémények, amiket szintén ipari emelődaru segítségével emelnek a helyükre.
Gyimesközéplok víz- és szennyvízhálózatának kiépítése a terveknek megfelelően halad, így idén be tudják fejezni az európai uniós támogatással készülő beruházást. A község minden településére elér később az új hálózat.
Meghirdette kollégiumi helyeit a 2023-2024-es tanévre a csíkszeredai Márton Áron Tehetséggondozó Központ. Mutatjuk, hogy mit kell tenni a jelentkezéshez.
A gázolaj-támogatásra jogosultaknak csak mintegy fele kérelmezte a juttatást a második negyedévre Hargita megyében. A támogatásigénylők ellenőrzése már zajlik, azt vizsgálják, hogy úgy gazdálkodnak-e földjeiken, ahogyan arról múlt évben nyilatkoztak.
Nincs víz Székelyudvarhely Tábor-negyedi lakótelepén a magasabb emeleti lakásokban. A probléma hosszan kitarthat.
Alkohol és kábítószer hatása alatt, továbbá érvényes rendszámtábla nélküli járművel közlekedő sofőrök akadtak horogra a hétvégén Háromszéken, sőt balesethez is riasztották a rendőröket.
A Nyujtód és Ozsdola közötti mezei útnál a helyi Erdélyi Lovaskaszkadőr Egyesület ismét megrendezi a Háromszéki lovasnapokat a hétvégén.
Folytatódnak a kivizsgálások a Marosbárdos faluban (Marosszentanna községben) működtetett, magánjellegű öregotthon ügyében. A létesítményben tizenhét háromszéki illetőségű személy is volt elhelyezve.
Balesethez riasztották a rendőrséget hétfőn este negyed kilenc körül a 11-es jelzésű országúton, a Kovászna megyei Lemhény területén.

Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
Elindult hétfőn az országos roncsautóprogram, melyet Tánczos Barna volt környezetvédelmi miniszter készített elő, a háromszéki önkormányzati kezdeményezés mintájára.
Másodszor szervezik meg a Fuss Neki! Gyergyó adománygyűjtő programot, ahol a tavalyinál jóval több civil szervezet számít a közösség támogatására. Augusztus 1-jétől elindult a nagykövetek toborzása.
Megnyitották az autósok előtt, így hétfőtől használható a felújított Gál Sándor téri parkoló Csíkszeredában.
A májusban kihelyezett kerékpárjavító standok szinte mindegyikét megrongálták Sepsiszentgyörgyön. Antal Árpád polgármester arra kéri a lakosokat, legyenek közreműködőbbek, és jelentsék a közterületen történő törvénysértéseket.
A Székelyudvarhely-Székelykeresztúr útvonalon közlekedő teherforgalmat egy hétig a Nyikó-menti útvonalra terelik a II. Rákóczi Ferenc utcában zajló munkálatok miatt – tájékoztat a székelyudvarhelyi városvezetés.
Új korszak kezdődhet a Szentegyháza Gyöngye termálfürdő, a városi strand életében – jelentette be Facebook-oldalán Lőrincz Csaba, a kisváros polgármestere. Mint írja, 19 év után visszakerül a strand a városhoz.
Egy idős nőt szállítottak kórházba, miután két autó összeütközött Csíkszentmártonnál hétfő délután – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.