
Fotó: Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság
Késsel fenyegetett, majd autóba tuszkolt egy 15 éves lányt három férfi pénteken Csíkkozmáson. Nem jutottak messzire, Tusnádfürdőnél a rendőrök elől menekülve az árokba sodródott a járművük.
2023. december 02., 11:482023. december 02., 11:48
2023. december 02., 12:162023. december 02., 12:16
Őrizetbe vettek a rendőrök három, 22 és 25 év közötti férfit pénteken – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság. Az eddigi vizsgálatok szerint december 1-jén 13 óra 30 perc körül a férfiak egy 15 éves csíkkozmási fiatal lány házához vonultak, ahol késsel fenyegetve arra kényszerítették, hogy szálljon be az autójukba, majd ismeretlen irányba távoztak.
Mintegy órával később az emberrabláshoz használt gépkocsit Tusnádfürdőnél észlelték a rendőrök, jelzéseiket figyelmen kívül hagyva azonban a járművezető továbbhajtott. Az üldözés a fürdőváros közelében véget is ért, miután a meneküléshez használt autó az úttestről az árokba sodródott.
A három férfit megbilincselték, majd a csíkszeredai rendőrkapitányságra szállították őket. A sofőr leheletében 0,95 mg/liter légalkoholszintet jelzett az alkoholszonda. Az emberrablókat 24 órára őrizetbe vették, a vizsgálatokat ügyészi irányítással folytatják.
Jövő héttől ingyenesen lehet használni a városi buszjáratokat Csíkszeredában a hétvégéken. A Csíki Trans Kft. ugyanakkor 25 százalékkal emeli a bérletek árát, a jegyek ára azonban egyelőre a régi marad.
Országos energetikai válsághelyzetet hirdettek Romániában augusztusra a villamosenergia-termelés csökkenése miatt – jelentette be pénteken Ilie Bolojan.
Újabb marosvásárhelyi útkereszteződéseknél és átjáróknál helyezik üzembe az új jelzőlámpákat az okos forgalomirányító-rendszer részeként. Soós Zoltán polgármester szerint segítenek, gyorsítják a haladást.
Duna vízhozama továbbra is alacsony marad, augusztus 6-áig várhatóan 1450 köbméter/másodpercre csökken, fokozatos emelkedés pedig augusztus második felében várható – közölte csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Kedden vagy szerdán lehet olyan alacsony a Duna vízszintje, hogy a paksi atomerőmű utolsó, még üzemelő blokkját is teljesen le kell kapcsolni – mondta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Pakson.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu szerint a jelenlegi parlamenti erőviszonyok alapján egy új kormány csak szűk többséggel, valamivel több mint 240 szavazattal kaphatna bizalmat a parlamentben.
Mezőrücsre telepednek ki augusztus 3-án, hétfőn a marosvásárhelyi vérközpont szakemberei, lehetőséget adva a véradásra.
Csak részben orvosolja a székelyföldi orvos- és személyzethiányt az egészségügyi létszámstop feloldása.
Döntő házként elfogadta pénteken a képviselőház a sertés- és szarvasmarhatenyésztők idei állami támogatásáról szóló törvénytervezetet.
A negyven év felettiek számára egyre gyakoribb kihívás, hogy közelre és távolra is más korrekcióra van szükségük. A multifokális kontaktlencse kényelmes megoldást kínálhat azoknak, akik nem szeretnének több szemüveget váltogatni.
3 hozzászólás